Урок образотворчого мистецтва " Анімалістичний жанр. Зображення веселого левенятка"

Про матеріал
Конспект уроку за Новою програмою, з використанням інформатичної, природничої, математичної компетентностей.
Перегляд файлу

                            Урок образотворчого мистецтва

                                                    2 клас

                                За підручником Л.М. Масол

 

Тема: Анімалістичний жанр. Зображення веселого левенятка

 

Мета: формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів із використанням поняття “анімалістики” в образотворчому мистецтві;

вчити учнів передавати чарівний світ природи засобами    кольору;

вчити розрізняти форми тварин на основі геометричних фігур;

вдосконалювати навички роботи з акварельними фарбами, кольоровими олівцями;

розвивати образне мислення; виховувати естетичні почуття, любов до природи.

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою/ здатність спілкуватися рідною:

усного висловлювання своїх вражень від мистецтва

навчання впродовж життя (уміння вчитися): сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; самоорганізовуватися до навчальної діяльності;

компетентності у галузі природничої науки: спостереження,  відтворення знань  засобами мистецтва;

загальнокультурна: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;

комунікативна: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

інформаційно-комунікаційна компетентність: розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію;

здоров’язберігаюча: формувати навички дбайливого ставлення до психічного

здоров’я свого та оточуючих; розвивати увагу;

інноваційність: виявлення бажання впроваджувати нові ідеї.

Очікувані результати:

Знаннєвий компонент: здобувач освіти визначає колорит (теплий, холодний) творів мистецтва та учнівських робіт; виявляє твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій.

Діяльнісний компонент: здобувач освіти виконує прості живописні, пластичні композиції; складає та розташовує на площині окремі елементи зображень (форм) в просту композицію ( живописну, об’ємну); відповідно задуму обирає формат для зображення (вертикальний, горизонтальний) композиції; використовує всю площину аркуша; використовує основні, похідні, теплі й холодні кольори; утворює відтінки кольорів; експериментує з кольорами; користується художніми та природними матеріалами, палітрою, пензлями, стеками,  тощо для втілення задуму; дотримується правил техніки безпеки.

Ціннісний компонент: виявляє (з допомогою вчителя) та бере участь в обговореннях інформації, здобутої з творів мистецтва;  демонструє власні роботи з образотворчого мистецтва тощо; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано; бере участь в обговореннях власних вражень.

Обладнання: ноутбук, презентація, альбом, відео; художні матеріали та інструменти: олівці, фломастери, акварельні фарби; баночка для води, палітра, фломастери,  серветки.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: Мистецька, природнича,  здоров’язбережувальна, інформативна.

Хід уроку

І. МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

- Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу:

Ось знову лунає дзвінок

Запрошує всіх на урок.

Будемо дружно ми працювати,

Малювати і фантазували.

Для того щоб уміти малювати,

Потрібно старанно навчатись.

Адже важливі такі моменти,

Як матеріали та інструменти.

Щоб навчитись малювати?

І щоб робота кожної дитини

Поважно називалася «картина»!

 

Отже, на урок образотворчого мистецтва нам потрібні такі матеріали та інструменти: альбомний аркуш, кольорові олівці або фарби. Гарний настрій.

- А з ким ми будемо малювати та фантазувати?

- Що це за хлопчик? (Барвик)

- І він пропонує показати вам свій настрій з яким ви розпочинаєте урок.

- А чи знаєте ви, що тварини вміють посміхатися. Це науково доведено. Їхні посмішки відрізняються від людських та милі мордашки не лишають нас байдужими

2.Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми уроку

3.Актуалізація опорних знань

 Гра «Мікрофон»

  •          Розгляньте світлину, до якого жанру мистецтва вона належить? Чому?
  •          Розгляньте картину. Що на ній зображено?
  •          Чи можемо ми її віднести до вже відомих нам жанрів образотворчого мистецтва?

- Пропоную вам подорож у цікавий світ тварин. Сьогодні ми дізнаємося про них більше. Познайомимося з жанром анімалістики

 

4. Вивчення нового матеріалу

 

 Світ тварин завжди надихав митців – художників. Їм завжди подобалося спостерігати за ними та малювати. А називають таких художників анімалістами. А жанр образотворчого мистецтва – анімалістичним.

Назва анімалістичного жанру походить від латинського слова «animal» - тварина. До нього належать твори живопису, скульптури, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, які зображують тварин (звірів, птахів, комах, риб)

Художник-анімаліст має поєднувати любов до природи з увагою та спостережливістю. Твори в жанрі анімалістики створювали вже первісні люди. Зазвичай вони зображували тих тварин, на яких полювали - мамонтів, бізонів, оленів.

У Давньому Єгипті деяких тварин шанували, як богів. Численні великі статуї і маленькі статуетки зображують крокодилів і бегемотів, биків і баранів, шакалів і кішок.

  - У різних видах мистецтва образи тварин є дуже популярними. Вони стають героями творів у літературі, музиці, театрі, кіно. Це справжній літопис відносин людей і тварин.

 - Анімаційний жанр поширений у всіх видах художньої творчості. Світ тварин завжди надихав на створення чудових образів. І в кожному з них вони оспівували красу природи

- Усі тварини різняться своїм зовнішнім виглядом та особливостями рухів. Проте будова тулуба й загальне розташування частин тіла у них подібні.

 - Розгляньте зображення. Визначте, що у цих тварин спільного?

 - Художники – анімалісти виконують багато замальовок з натури. Такі швидкі начерки допомагають передати рух тваринки та загальне враження від них.

  - Намалювати тварину в русі без досвіду дуже важко. Тому для роботи можна використати іграшку або муляж тваринки.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА 

ІІІ. ЕТАП ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 

  •          Барвик  пропонує вам відгадати  загадку:

Пазуристий він, гривастий,

Як збирається напасти,

Гиркне – ох, і лютий рев,

Відгадали? Так, це …..         

  •          Що ви знаєте про лева?

Цікавинка: Лев - це представник котячих, найбільший після тигра. Існує 12 видів левів. В неволі вони проживають близько 20 років, в природі близько 10-14 років. Леви — найледачіші з усіх великих кішок, вони можуть спати 16-20 годин щодня.

Сьогодні ми будемо малювати чудове левеня. Але спочатку повторимо правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

  1. Повторення правил малювання фарбами
  2. Показ зразка вчителя
  3.  Поетапне малювання малюнку вчителем
  •          Будемо малювати левеня і повторимо геометричні фігури

Голова – чотирикутник із заокругленими краями. Вверху вужче, донизу – ширше.

Гриву зробимо зубчиками.

Вушка – малюємо у формі півкола.

Тулуб – малюємо дві лінії, які з’єднуємо внизу.

Лапи – передні у формі півкола або овала. Задні – велика дужка та півкола.

Хвіст – нагадує форму пензлика.

Носик – маленький перевернутий трикутник.

Очі – форма овала.

  1. Розфарбовування малюнка
  •          Які кольори потрібно взяти, щоб вийшов рудий колір? (жовтий та червоний)
  •          Зафарбуйте левеня, використовуючи жовтий та рудий колір.

 

                                    D:\Робочий стіл\зображення_viber_2024-12-15_00-18-05-323.jpg

 

  1. Онлайн-вправа «Розфарбуй левеня» від Барвика.
  •          Для учнів, які вже закінчили роботу, Барвик пропонує попрацювати з графічним редактором і розмалювати кумедне левеня
  •          У чаті я надсилаю посилання за яким ви потрапите на аркуш із левенятком.
  •          Розмалюйте його, зробіть скріншот і надішліть мені.
  1. Демонстрація власних малюнків
  •          Хто закінчив роботу продемонструйте і оцініть, вдалося намалювати чи щось у роботі не вийшло.

Роботи прикріплюєте на дошку Padlet, а також вибираєте роботу, яка сподобалася найбільше і ставите лайки

  1. Підсумок уроку
  1. Вправа «Мікрофон»
  •          Що нового ви сьогодні дізнались?
  •          Що зображує анімалістичний жанр на картинах чи малюнках?
  •          Що найбільше вас вразило чи здивувало під час уроку?
  •          Чого ви навчилися на уроці?
  •          Чи було вам важко? Якщо так, то що саме?
  •          Продовжіть речення. Тепер я знаю, що …
  1. Вправа «Моє враження. LEGO цеглинки»

Зелена – покажіть, хто дізнався щось нове.

Червона – хто активно працював на уроці.

Блакитна – хто встиг завершити роботу.

Оранжева – хто задоволений своєю роботою.

Синя – хто не хотів працювати.

Жовта – кому було нецікаво.

  1. Настрій уроку
  •          З яким настроєм ви завершуєте урок?
  •          Барвик вам дякує за урок і чекає зустрічі знову.

 

docx
Додано
15 грудня
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку