Технологічна карта уроку з образотворчого мистецтва в 5 класі
Види образотворчого мистецтва. Взаємодія образотворчого мистецтва з іншими видами мистецтв . Створювати образотворчі композиції, які відображають взаємозв’язок між різними видами мистецтв.
Вчитель: Афоніна Любов Василівна
Тема уроку: Театрально - декораційний вид живопису, взаємозв’язок форми і змісту. Ескіз оформлення сцени до вистави.
Мета уроку: формувати ключові компетентності:
Тип уроку: комбінований .
Техніка виконання: фарби , кольорові олівці, пастель.
Обладнання до уроку:
Методи навчальної взаємодії: фронтальні, індивідуальні, групові.
Міжпредметні зв’язки: література, історія.
Очікуваний результат: задіяти всіх учнів до роботи, проявити максимальну фантазію і творчість, виконати зображення сценічного пейзажу до улюбленої вистави .
Хід уроку
Етапи уроку |
Трива-лість |
Форми і методи навчальної взаємодії |
Навчально - методичний супровід |
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
І. Організація початку уроку |
1 хв. |
Слово вчителя |
|
Створення позитивного настрою |
Налаштування на урок |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
2 хв.
|
- Що таке театр?
|
Схема на дошці
|
Вчитель пропонує відповісти на запитання про театр |
Діти відповідають на запитання
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку |
2 хв.
|
|
|
Вчитель задає запитання, називає тему уроку та СТР |
Відповідають на запитання |
ІV. Робота над темою уроку. |
5 хв.
3 хв.
2 хв. 1 хв.
3 хв.
|
А) Види професій у театрі. Б) Театрально - декораційне мистецтво
|
«Світ професій у театрі» https://naurok.com.ua/prezentaciya-svit-profesiy-u-teatri-77811.html
|
Вчитель розповідає про людей, що працюють у театрі, знайомить з поняттям «Сценічний пейзаж».
Вчитель повідомляє завдання самостійної творчої роботи.
Вчитель демонструє лінійний рисунок як виконати сценічні завіси. Пояснює послідовність виконання пейзажу фарбами. |
Сприйняття та засвоєння знань .
Доповідає група учнів, інші задають запитання.
Учні сприймають та засвоюють послідовність дій. |
V. Самостійна творча робота учнів. |
20 хв. |
Індивідуальна робота за творчим задумом |
Матеріали для роботи.
|
Вчитель контролює роботу учнів, слідкує за побудовою перспективи та додержання послідовності виконання пейзажу фарбами. |
Діти виконують ескіз декорацій. |
VІ. Підсумок уроку |
2 хв.
2хв.
1 хв.
1 хв. |
|
Виставка готових робіт. |
Вчитель пропонує виконати взаємо - та самоаналіз робіт Вчитель пропонує придумати назву своїй роботі |
Учні відповідають на запитання
Діти називають свою роботу, розповідають про малюнок.
|