Урок образотворчого мистецтва і англійської мови " Анімалістичний жанр. Малювання тварин."

Про матеріал

Мета уроку ознайомити учнів з анімалістичним жанром та його особливостями, елементарною будовою тварин, правилами зображення тварин; навчити зображувати тварин;

розвивати навички у малюванні тварин (звірів, птахів, комах), уміння насолоджуватися творами художників-анімалістів; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;


Перегляд файлу

Інтегрований урок: англійська мова, образотворче мистецтво

 

Анімалістичний жанр Особливості анімалістичного жанру. Розвиток навичок малювання тварин, знання їх елементарної будови.  Малювання тварини, яка подобається (гуаш).

Мета:
- навчальна: ознайомити учнів з анімалістичним жанром та його особливостями, елементарною будовою тварин, правилами зображення тварин; навчити зображувати тварин;
- розвивальна: розвивати навички у малюванні тварин (звірів, птахів, комах), уміння насолоджуватися творами художників-анімалістів; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;
- виховна: прищеплювати любов до тварин та творів художників-анімалістів.
                                                        Зміст
- Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, гуаш, пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук та пензлів,схеми малювання тварин.

Літературний ряд: загадки про тварин.
Словник термінів:
- анімалістичний жанр — жанр образотворчого мистецтва, що зображує тварин;
- анімаліст — митець, який зображує тварин.
                                                  ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1) Бесіда

  • Щоб дізнатись тему уроку, розгадайте анаграму.

            M  A  L  A  N  I      (ANIMAL)

  • Що означає це слово?
  •  На які групи поділяють тварини? Скільки їх?
  • Назвіть  істотні ознаки кожної групи.
  • Яка група найчисельніша?
  • Чому тварини це жива природа?
  • Яку тваринку малювала дівчинка на  уроці англійської мови? ( відповідають англійською)
  •  Чому малюнок не сподобався кішці?
  • Якою себе намалювала кішка? Опишіть англійською.
  • Які у вас є домашні улюбленці? ( відповідають англійською)

2) Загадки.
 


- Довгі вуха, куций хвіст.

До мисливства в нього хист: 
Все знаходить навмання

Це маленьке... (цуценя).
 

- В хаті я мишей ганяю.

Вуса ще з дитинства маю. 
Лапкою миюся щодня.

 

Я пухнасте... (кошеня).


Куди повзе – за собою хату везе.

( черепаха)

 

Ходить пані в срібному жупані.

( риба)

 

 


3) Поділ на групи

На уроці англійської мови ви складали колаж яку тваринку я маю. Розмістіться у відповідні групи.

І група – мають котиків C:\Users\HOME\Desktop\foto_uchimsya_risovat.jpg

ІІ група – мають собачокC:\Users\HOME\Desktop\Kak_poetapno_nauchit_rebenka_risovat_predmeti_Kak_nauchit_detej_risovat_derevo-_zhivotnih-_mashinu-__11.jpg

ІІІ група – мають інших тваринC:\Users\HOME\Desktop\images.jpg

ІV група – хотіли би мати тваринку C:\Users\HOME\Desktop\images.png

IV. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Розповідь учителя
    — Ми вже говорили, що художники зображують те, що їх хвилює, що їм подобається. Так, одні художники зображують пейзажі. Ми їх називаємо художниками-... (пейзажистами). Інших приваблює зображення людей. Таких художників називають художниками-... (портретистами).
    А є художники, які захоплюються життям тварин. Їм подобається спостерігати за тваринами і малювати їх. Саме про таких художників та їхні роботи ми сьогодні говоритимемо.
    (Учитель розповідає про художників-анімалістів, аналізуючи та демонструючи роботи Василя Ватагіна «Тигр амурський», Володимира Сміріна «Байбаки»)
    А називають таких художників художниками-анімалістами, тому що жанр образотворчого мистецтва, де йдеться про життя тварин, називають анімалістичним.
    2. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони) 

Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)   

І помити писок.

Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)

Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).

VI. ІНСТРУКТАЖ
- Обережно користуйтесь пензлями та олівцями. Будьте акуратними при використанні фарб і води.

  • Уважно розгляньте будову тіла тварини яку будете малювати та послідовність зображення тварин. Зверніть увагу на пропорції тіла.

Розгляд композиції виконаної вчителем.

C:\Users\HOME\Desktop\images.pngC:\Users\HOME\Desktop\images.jpgC:\Users\HOME\Desktop\foto_uchimsya_risovat.jpgC:\Users\HOME\Desktop\Kak_poetapno_nauchit_rebenka_risovat_predmeti_Kak_nauchit_detej_risovat_derevo-_zhivotnih-_mashinu-__11.jpg
VII. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Розповіді дітей  про цікаве з життя їхнього улюбленця.

  • Дорослі й діти мають берегти природу там де вони живуть, працюють і відпочивають. Дбайливо ставтеся до природи самі і нагадуйте про це іншим. Посадіть дерево, кущ, квіти біля вашого будинку і доглядайте за ними. Тоді шумітимуть ліси, лунатиме пташиний спів, а в лісах і селах буде чисте повітря.

IX. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
- Опишіть англійською мовою свою тваринку.

  • Що зображують художники-анімалісти? 
    - Яку тваринку намалювали ви? ( англійською)
  • Які ще тваринки вам подобаються?( англійською) Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (спостерігати за птахами (як вони рухаються, літають);.

 

docx
Додав(-ла)
Занько Марія
Додано
12 листопада 2018
Переглядів
3663
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку