План-конспект уроку
з образотворчого мистецтва
На тему:
Малювання композиції»В небі над полями райдуга – дуга».
Тема. Малювання композиції « В небі над полями райдуга - дуга».
Мета. Закріпити знання учнів про основні та похідні кольори. Ознайомити із поняттям розділ кольору (спектральний колір плюс білий). Вчити дітей розкривати в малюнку вибрану тему. Передавати в ньому свої враження і спогади, користуючись різноманітною технікою зображення в роботі з аквареллю, показуючи різновидність форм і кольорів. Удосконалювати уміння роботи олівцем і фарбами. Прищеплювати любов до прекрасного.
Тип: вивчення нового матеріалу
Обладнання: таблиці, малюнки, зразки дитячих робіт із зображенням веселки.
Зміст уроку
I.Організаційний момент
Добрий день, діти!
Яке чудове привітання!»Добрий день!»- це означає, що над нами мирне небо, що у нас хороше на серці.
«Добрий день!»- це означає, що всі ми бажаємо один одному добра.
Давайте разом вимовимо невеличке привітання!
Добрий день, сонце золоте!
Добрий день, небо голубе!
Добрий день, усі люди!
Добрий день, мої друзі!
Ось таким дружним привітанням ми почнемо наш урок.
II.Актуалізація опорних знань
Відгадавши загадки ви дізнаєтесь,що нам буде потрібне на уроці.
* Дерев’яний та довгенький,
хвостик в нього є маленький.
Як у фарби хвіст мочає-
Все довкола розцвітає.
(Пензлик)
* Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це звичайно ж…((Олівець).
* Лиш помилка суне носа-
На підмогу її просим.
Потанцює,покружляє-
І помилки вже немає!
В кого ж виникла ця думка,
Щоб з’явилась дивна…(Гумка).
III.Повідомлення теми і мети уроку
-Дітки,сьогодні ми вирушимо в дивовижний світ природи, зустрінемося з літніми дивинками.А що це за дивинки ви дізнаєтесь,відгадавши загадку.
Тільки дощик прошумів
Над лужком, над лісом-
Хтось у небі рушничок
Вишитий повісив. (Веселка)
-Молодці,відгадали.Так,це райдуга, або ще кажуть веселка.
Отже, сьогодні на уроці ми будемо говорити про таке явище, як веселка.
IV. Сприйняття усвідомлення нового матеріалу
Уявіть, що зараз чудовий літній день. Після короткого і теплого дощу спалахнуло на небі чарівне різнокольорове диво.
Народжується веселка після рясного й теплого дощу. Тільки – но він відшумить і засяє сонечко – на небі з’являється барвистий місток.
Поясок ясний зіткала,
Небеса оперезала.
Після дощику з’явилась,
Ніжнобарвно заіскрилась.
Так, у веселки 7 кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий,синій,фіолетовий.
Веселка поєднала у собі майже всі кольори літа. Дуже гарно розповів про неї в чудовому вірші поет Микола Сингаївський.
« Веселка»
Веселка в небі, як на долоні,
А ген під нею пасуться коні.
На синім лузі, в співучім гаї,
Де ходять хмари у небокраї,
Цвіте веселка, мов світ, барвиста,
І кожна барва, мов промінь, чиста.
Вишнева, синя чи малинова,
І що не колір – то цвіт, обнова.
Продовження бесіди.
(З рушничком, барвистим віночком, гарним намистом).
- Ось як про це сказав поет Петро Мостовий.
* Декламування вірша П.Мостового»Рушничок».
Дощ пройшов з грозою,
Вмите сонце сяє.
Небо над рікою
Рушничок квітчає.
Рушничок спустився
Прямо в нашу річку.
Потім простелився
В лузі, ніби стрічка.
Впала на калину
Хмарка сивувата,
Я біжу в долину
Рушничок шукати.
Фізкультхвилинка
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Розведіть їх в сторони,
Сплесніть, діти, тільки раз
Й за роботу – все гаразд.
Продовження бесіди.
А ще не дивуйтеся, якщо хтось із старших порадить вам побігти назустріч веселці. В Україні здавна існувала прикмета: Хто дожене веселку або пройде під нею – буде щасливим. Звичайно ж, наші прадідусі й прабабусі теж розуміли, 0що це яскраве диво , як і сонце, не доженеш. Але прагнення наблизитися до такої краси сповнювало людей відчуттям радості й щастя.
Перегляд демонстративного матеріалу.
Послідовне виконання композиції вчителем.
(Потрібно до синьої фарби додати білої фарби).
Практична діяльність учнів.
V. Підсумок уроку
1. Перегляд робіт і вправляння помилок.
2. Демонстрування дитячих малюнків.