Тема: Елементарне передавання динамічного стану об’єктів.
Виконання композиції “ Хуртовина.”
Мета: навчити учнів передавати динамічний стан об’єктів; розміщувати
зображення на аркуші паперу; передавати стан природи засобами
живопису; розвивати емоційне ставлення до краси природи;
виховувати спостережливість, акуратність, увагу.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Станьте, діти, всі рівненько
Посміхнімося гарненько.
Я до вас, а ви до мене,
А тепер самі до себе,
Посміхніться до гостей,
Привітайтесь, “ Добрий день!”
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда.
- Діти, ви бачите скільки у нас сьогодні гостей. Але до нас має завітати ще
одна гостя. А хто вона така ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Біла, гарна, чарівна,
Мов Снігуронька вона.
Землю прикрашає,
Сріблом засипає.
Все навколо наче рай!
Нумо! Хто це відгадай!
- Так, діти, це зима. Але чомусь нема нашої гості. Вона, мабудь, десь забарилася.Та сподіваємось , що обов’язково до нас завітає.
ІІІ.Робота над темою уроку.
1. Перегляд ілюстрацій.
А тим часом погляньте на екран.
Роздивіться уважно ілюстрації. ( показ слайдів)
- Скажіть, яка пора року зображена на них?
- А що саме зображено? ( дерева)
- Як одним словом можна назвати все те що зображено? ( природа)
- А як називають картини на яких зображено природу? ( пейзаж)
(Вірш про пейзаж.)
Якщо бачиш на картині
Намальована ріка,
Чи ялинка, й білий іній,
Чи садок і хмари.
Чи засніжена рівнина.
Або поле і шалаш,
Обов’язково ця картина
Називається пейзаж.
2. Продовження бесіди.
- Пейзажі є різні. В нашому випадку це зимовий пейзаж.
- Які кольори характерні для цієї пори року?
- Назвіть холодні кольори?
- А які ще кольори має зима?
- А це які кольори?
- Діти, а ви любите зиму?
- Якою може бути зима?
( Стук у двері . Заходить зима.)
- Ой! Хто це до нас стукає?
- Діти, це прийшла зима.
- Добридень, любі діти!
Я-зима-чарівниця.
Прийшла до вас не сама, а зі своїми подружками-сніжинками. Я подарую кожному із вас сніжинку, і хочу, щоб ви на згадку про мене намалювали на цих сніжинках гарні малюнки. ( роздає сніжинки) Ви , діти, працюйте, а я вирушаю далі. В кінці уроку постараюсь до вас завітати і побачити якою ви мене намалювали.
3. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Діти, отже сьогодні на уроці ми будемо малювати зимову хуртовину. А малюватимемо за допомогою зубних щіток і пензлика.
Спробуймо намалювати так, щоб від наших робіт повіяло холодом. Для цього використаємо певні кольори.
- Які кольори ви оберете для своїх малюнків?
- Правильно, зображувати зиму найкраще синім, блакитним, фіолетовим кольорами.
- Розгляньте уважно зразки із зображенням хуртовини.
Спочатку ми проведемо лінію, що поділятиме аркуш на дві нерівні за розмірами частини- небо і землю.
- Якого кольору буде небо?
- А якого земля?
- Що ми можемо намалювати на землі?
Отже, малюємо дерева, кущі. Коли малюнок підсохне, то зображуємо хуртовину.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Творча робота учнів.
- А зараз починайте виконувати роботу.
Звучить тиха мелодія.
VІ. Підсумок уроку.
- Діти, закінчуємо працювати. Зробимо виставку малюнків і розглянемо, який вийшов у вас зимовий пейзаж.
-Як і обіцяла я знову прийшла до вас, щоб побачити як ви справились із завданням. Так, діти, я дуже примхлива пора року. Я буваю різною: холодною і теплою, сніжною і безсніжною, з хуртовинами. А ви намалювали мене такою, якою я буваю найчастіше у зимові місяці. Дякую за гарні малюнки. Мені час йти. До побачення.
-Справді, скільки красивого довкола зимою: блискучі бурульки, ажурні сніжинки, снігові замети, хуртовини, Кожна людина сприймає цю пору року по-своєму.Для когось вона холодна сувора снігова королева, що хоче всіх заморозити, а для когось- добра чарівниця, яка принесла із собою веселощі, зимові розваги, новорічні свята, подарунки.
Ось і сьогодні зима вам теж залишила подарунки. Це дяка за вашу роботу.
- Діти, сподобалось вам сьогодні малювати?
- Я вами теж задоволена. Ви гарно працювали на уроці.