Урок образотворчого мистецтва
«Весна прийшла»
(2 клас)
Вчителя початкових класів
Володимирівської ЗОШ
ІІІ - ступенів
Влощинської Л.О.
2019 р.
Мета: навчити учнів використовувати зображувальні можливості
кольору, відтворювати застосовані спостереження за допомогою кольорової гами;
розвивати кольоросприйняття ока, уяву, формувати естетичні почуття, смак;
виховувати охайність під час малювання фарбами.
Обладнання: репродукції картин, музичний супро-
від, картки з віршами, наочність з образотворчого
мистецтва.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
«Привітання»
Діти, сьогодні до нас на урок прийшли гості. Усміхніться до мене, посміхніться нашим гостям. Поділіться своїм настроєм з товаришем. За виразом вашого обличчя я бачу, що все гаразд, і загальний настрій на початку уроку можна показати сааме так:
(вивісити на дошці смайлик)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слухаючи музику, яку пору року ви уявили? (весну)
- Які асоціаціі у вас виникають, коли ви чуєте слово «весна»?
(діти називають ознаки і вчитель кріпить їх на дошку)
- сонце гріє;
- птахи прилетіли;
- зеленіє трава;
- квіти розквітають;
- дощ іде;
- вітер дме;
3. Читання вірша вчителем.
Послухайте, як оспівують прихід весни поети.
Встала весна
Встала весна, чорну землю сонну розбудила,
Уквітчала її рястом, барвінком укрила;
І на полі жайворонок, соловейко в гаї
Землю, убрану весною, вранці зустрічають.
(Т. Г. Шевченко.)
Навесні
Надійшла весна прекрасна
Многоцвітна, тепла, ясна
Ніби дівчина в вінку.
Ожили луги, діброви,
Повно гомону, розмови
І пісень в чагарнику. (І. Франко.)
а) Аналіз віршів.
- Що знаєте про квіти? Які квіти зявляються навесні?
б) Розповідь дітей про квіти.
- З ким порівнюють весну? (дівчиною у вінку)
в) Показ слайдів про першоцвіти.
- А хто з вас знає приказки, прислівя про весну?
г) Розповідь учнями прслівїв, приказок.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Якою ж буде сьогодні наша тема уроку? («Прийшла весна»)
2. Оголошення теми і мети уроку.
- А яке ви завдання поставите перед собою?
а) відтворювати свої спостереження за допомогою кольору;
б) передавати свої враження від побаченого і почутого.
3. Бесіда вчителя
У кожної пори року свій аромат і свій колір.
- А які ви знаєте кольори?
- Які з них основні, а які похідні?
- Які вам найбільше подобаються?
- Які кольори переважають навесні? (зелений, білий, рожевий, жовтий, голубий, фіолетовий, синій)
4.Робота з підручником. (ст.100 – 102)
а) Читання речень і визначення кольору.
б) розгляд картин учнями.
От як художники по-різному передають у своїх картинах красу весни, використовуючи різні кольори.
- Яка із картин вас привабила найбільше?
- Які в них переважають кольори?
5.Перегляд репродуцій картин на дошці
Художники у своїх роботах передавали своє враження від тієї миті, коли вони побачили цей куточок природи.
ІV. Фізхвилинка. (музичний супровід)
V. Інструктаж.
У вас на партах лежать вірші. Прочитайте їх. Ваше завдання обрати один із них і створити свою власну картину відповідно до вірша.
Зійшли сніги, шумить вода, весною повіва;
Земля квіточки викида, буяє травка молода,
Все мертве ожива.
Веселе сонечко блищить, проміння щедро ллє,
Гайок привітно шелестить,
Неначе хоче пригостить, струмочок виграє.
( П. Грабовський.)
Надійшла весна прекрасна
Многоцвітна, тепла, ясна,
Ніби дівчина в вінку
Ожили сади, діброви,
Повно співу і розмови
У веселому ліску. (І. Франко.)
Все навколо зелениться;
І дерева, і травиця
Прилетіли пташки,
Вилізли комашки.
Тепла, сонячна, ясна
В гості йде до нас весна.
2.Вибір вірша учнями.
3.Практична діяльність. Створення картин.
Уявіть, що ви художники.Надихати на створення картини буде гарний настрій і музика.
VІ. Підсумок уроку
Читання вірша і демонстрація малюнка.
Весна прекрасна пора року