Тема уроку : Обробка зрізів основної деталі фартуха.
Мета : Закріпити вміння дітей виготовляти фартух. Удосконалювати технологію виконання шва упідгин із закритим зрізом, правильно застосовувати його на практиці. Коригувати словесну регуляцію рухів, довільну увагу. Стимулювати аналітико-синтетичні процеси, розвиток мовних центрів. Виховувати почуття відповідальності за доручену справу, охайність, естетичні смаки.
Обладнання і матеріали : таблиця до гри « Будь уважним», замовлення, зашифрований девіз уроку, зразок, план пошиття фартуха.
Хід уроку.
I Організаційна частина
-Добрий день , мої любі діти! Сподіваюся у вас гарний настрій
Ось і почався наш урок.
Розклади скоріш дружок,
Все охайно, все в рядки-
Ножиці, голки і нитки.
До уроку всі готові?
Нервово- психологічна підготовка.
Кожен з вас вже постарався –
До уроку готувався.
Тож девіз ми розгадаймо
І урок розпочинаймо.
Пропоную прочитати зашифрований девіз .
р |
а |
й |
а |
р |
і |
є |
а |
д |
у |
Н |
к |
к |
б |
м |
ш |
л |
|
к |
ї |
р |
с |
к |
у |
ї |
и |
|
и |
о |
а |
й |
о |
з |
н |
т |
|
т |
в |
щ |
и |
л |
и |
д |
а |
|
Девіз : « Руки твої найкращий скарб, коли зумієш їм дати лад»
Діти, як ви розумієте вислів?
II Основна частина
Сьогодні у нас цікавий урок,
у світ майстерності зробимо крок.
Будемо на уроці шити, прасувати.
Уважними будемо, не позіхати!
Зберіть усі знання і сили
Й згадайте все, що ви учили.
А зараз перевіримо чи всі ви уважні.
Гра « Будь уважним»
На дошці таблиця з предметними малюнками: ножиці. Голка, швейна машина, котушки, праска. У дітей розрізані такі ж самі картинки і аркуш паперу з таблицею. Завдання дітям : уважно подивитися кілька секунд на предмети і відтворити побачене у себе на парті.
За виконану роботу на дошці приклеюю букву «М».
Читаю дітям замовлення : « Прошу учениць 6 класу виготовити на уроках швейної справи фартухи для чергових учнів по їдальні.
Директор НРЦ.»
Оголошення теми і мети уроку.
Повторимо , що ми знаємо про фартух.
Складання асоціативного грона.
За виконану роботу клею букву «О»
Робота з кресленням деталей фартуха.
За виконану роботу даю букву «Л».
Складання плану пошиття фартуха.
За виконане завдання – літера «О».
Фізкультхвилинка.
Відео-руханка
Практична робота
Правила безпечної роботи з праскою, шпильками, ножицями, швейними машинами
За знання – літера «Д»
Даю завдання : виконати зметувальний шов на дощечці для шнурування, а шов упідгин із закритим зрізом на зразку.
За виконане завдання – літера «Ц»
Практична робота : «Обробка нижнього та бічних зрізів фартуха швом упідгин із закритим зрізом»
III Підсумок уроку
Виставлення оцінок, підсумок.
За виконану роботу літера «І».
Пролунав уже дзвінок
Закінчився наш урок.
Працювали всі старанно,
Щоб почути у кінці,
що у нашім 6 класі
всі дівчата МОЛОДЦІ !