Актуалізувати знання учнів з теми «Одиниці вимірювання часу»; сприяти розумінню школярів « поняття позиційний запис числа»; навчати визначати час за годинником, встановлювати співвідношення між одиницями часу, множити та ділити числа в межах 1 – 5, множити на число 6 з опорою на таблицю множення чисел, вдосконалювати вміння розв΄язувати задачі та вправи; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
Тема. Одиниці вимірювання часу. Місяць, рік. Хвилина. Визначення часу за годинником. Співвідношення між одиницями часу.
Мета : формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Одиниці вимірювання часу»; сприяти розумінню школярів « поняття позиційний запис числа»; навчати визначати час за годинником, встановлювати співвідношення між одиницями часу, множити та ділити числа в межах 1 – 5, множити на число 6 з опорою на таблицю множення чисел, вдосконалювати вміння розв΄язувати задачі та вправи; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей:
вміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, оцінювати свою роботу;
комунікативну:розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу;
загальнокультурної: навчати цінити час та час інших людей.
Тип уроку: комбінований.
Міжпредметні зв΄язки: трудове навчання.
Обладнання: таблиця «Міри часу», демонстраційний годинник, презентація «Одиниці вимірювання часу».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Від числа 76 відняти добуток чисел 4 і 5. ( 56 )
Різницю чисел 85 і 80 збільшити у 5 разів ( 30 )
Суму чисел 16 і 14 поділити на 5 ( 6 )
До числа 9 додати частку чисел 36 і 4 ( 18 )
Цифра 7. Склад числа 7. Асоціативний кущ.
7 – нот у нотному стані
7 – чудес світу
7 – струн у гітари
7 – днів у тижні
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Робота над темою уроку.
Справно йде, хоч ніг не має,
«Цок – цок!» усім співає.
І секунди, і хвилини
Він рахує щогодини. ( годинник )
Іде років 200
Але стоїть на місці.
Лічить людський вік,
А не чоловік. ( годинник )
Показ презентації.
Який висновок можна зробити?
А для чого потрібно вміти визначати час за годинником? Орієнтуватися в часі?
Рік має 12 місяців, 4 пори року. Кожна пора року складається з 3 місяців.
Допоможіть вибрати правильні відповіді.
а квітень - весняний, літній місяць.
березень, червень, квітень, грудень .
ІV. Підсумок уроку . Рефлексія.
Чого навчилися на уроці? Які поняття вивчили?
Скільки годин триває доба?
Скільки хвилин триває година?
Що особливо сподобалося на уроці?
Чи досягли ви успіху на уроці?