Конспект уроку математики для 2 класу ( математична естафета)
Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.
Порівняння виразу і числа. Складання задачі за поданим виразом
2 клас
Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.
Порівняння виразу і числа. Складання задачі за поданим виразом
Мета: формування ключових компетентностей, зокрема:
предметних – вдосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вираз і число, складати задачі за поданим виразом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття колективізму, відповідальності;
уміння вчитися – організовувати своє робоче місце, доводити роботу до кінця, орієнтуватися у часі;
загальнокультурної – зв’язно висловлюватись
Хід уроку
– Діти, хто знає що таке марафон? (Спортивні змагання з бігу)
8 + 8 = |
13 + 12 = |
67 – 35 = |
10 + 5 = |
28 + 3 = |
42 – 3 = |
20 – 2 = |
50 – 10 = |
25 + 26 = |
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
75 = 70 + 5 75 = 7 дес. 5 од.
75 = 74 + 1 75 = 76 – 1
ІІІ. Основна частина
1. Робота за підручником (с. 56)
Завдання 340. (40 – 8 > 31; 60 – 3 > 47)
Завдання 343
«Ланцюжком»
2. Складання задачі за поданим виразом
( 40 + 30 ) – 50
3. Фізкультхвилинка
4. Завдання 342. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Було — 24 і 16
Не грало — 4
Грало —?
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Учні пропонують ще два способи розв’язування задачі:
(24 + 16) – 4 = 36; (24 – 4) + 16 = 36; (16 – 4) + 24 = 36.
IV . Узагальнення й систематизація знань
«Дешифрувальники»
(Обчислити зручним способом приклади, використовуючи ключ відгадати слово)
11 + 9 + 20 = _____ 7 + 15 + 5 = _____
20 + 5 + 30 ______ 30 + 7 + 3 = _____
5 |
30 |
31 |
50 |
60 |
18 |
10 |
40 |
20 |
35 |
70 |
67 |
28 |
42 |
32 |
С |
Л |
О |
Т |
Р |
А |
35 |
55 |
40 |
27 |
37 |
50 |
(Вчитель читає приклад (або приклад з’являється на екрані), учні самостійно обчислюють приклади і закреслюють правильну відповідь у табличці.
40 – 30, 20 + 22, 80 – 60 , 100 – 50, 40 – 9, 70 – 3 , 27 + 3
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що сподобалось на уроці?
VII. Домашнє завдання
С. 56, завдання 345; 346.