ОДИНИЦЯ ВИМІРЮВАННЯ МАСИ — ЦЕНТНЕР.
РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання маси — центнером; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.
Хід уроку
• ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
• АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
• Перевірка домашнього завдання (г. 72,завдання413;414.)
Завдання 413
• Прочитайте обчислення зручним способом.
Завдання 413
• Скільки фломастерів було у Діни?
• Відновити рівності.
16-П = 3 ' 111-4 = 46
24 - □ = 10 □ + 4 = 46
15 + □ = 25 15 -□= 5
• Знайти приклади з неправильною відповіддю. Розв’язати їх.
25-6 = 20 76-20 = 96
28-3 = 25 43-3 = 3
49-41 = 8 71 -30 = 31
• Розв’язати задачу.
Насіння салату проросло за 28 днів, моркви — на 8 днів раніше, ніж салату, а помідорів — на 6 днів раніше, ніж моркви. За скільки днів проросло насіння помідорів?
• Хвилинка каліграфії
• Кожне з чисел зменшіть на 6 і запишіть.
40; 68; 82; 94; ЗО.
• ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
• Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з новою одиницею вимірювання маси.
• ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 72-73)
*
Завдання 415. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
Завдання 416. Робота в парах , Учні заповнюють магічні квадрати.
»
Завдання 417. Колективне опрацювання матеріалу
• Розгляньте малюнки. Назвіть масу кожного мішка.
Запам’ятайте! 100 кг = 1 центнер (ц) 1 ц = 100 кг
Завдання 4 7 8. Усне виконання завдання.
• Який з мішків на малюнку вгорі має масу 1 ц?
Завдання 419
• Порівняйте одиниці вимірювання маси.
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
Завдання 420 (
• Виконайте дії з іменованими числами.
Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 421
• Розв’яжіть задачу за допомогою рівняння.
Учні вивчають зміст задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі і складають рівняння.
Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 422
• Розв’яжіть задачу двома способами.
Учні складають план розв’язання задачі до кожного способу.
• Фізкультхвилинка
• УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
• Обчислення зручним способом
(36+ 27)- 16 (58+ 34)-24 (25+ 45)-50
• Розв'язування кругових прикладів
18-9 9 + 27 4+6 61-50
22 + 39 11-7 10 + 8 36-14
• Робота над задачею
На дитячому майданчику треба встановити 8 гойдалок і 10 гірок. Навесні встановили 6 із цих споруд. Скільки таких споруд ще треба встановити?
• Офтальмологічна пауза
• Розв'язування логічних задач
• Ірині 4 роки, Марина — на 2 роки менша, а Світлана вже ходить до школи.
Хто з дівчат найстарший? найменший?
0 Побудуйте квадрат зі стороною 4 см та інший прямокутник з таким самим периметром. (4 + 4 + 4 + 4 = 16, прямокутник зі сторонами 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5)
• Трійка коней пробігла 12 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?
• Запишіть два таких двоцифрових числа, щоб їх сума і різниця закінчувалися однією і тією самою цифрою. (25 + 15 = 40; 25 - 15 = 10)
• ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
• Чого навчалися на уроці?
• З якою новою одиницею вимірювання ознайомилися? '
• ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 73, завдання 423; 424.