Біологія, 6 клас
Тема 4. Різноманітність рослин (12 год)
Урок №49
Тема. Покритонасінні. Дводольні та однодольні покритонасінні
Мета: - вивчити загальну характеристику Покритонасінних рослин; акцентувати увагу на спільні і відмінні ознаки Голо- і Покритонасінних; вивчити характерні риси Одно- і Дводольних квіткових рослин;
Тип уроку: формування нових знань; комбінований
Методи:
словесний – бесіда;
наглядний – таблиця «Характерні ознаки Дводольних та однодольних рослин»;
практичний – складання порівняльної таблиці у робочому зошиті, класифікація кімнатних рослин на Дводольні та Однодольні;
інтерактивні – робота в парах.
Матеріали і обладнання: таблиця «Характерні ознаки Дводольних та однодольних рослин»; кімнатні рослини для роботи в парах
Очікуваний результат.
Учні називають:
- загальні ознаки класів Однодольні та Дводольні;
описують:
- основні риси організації квіткових рослин;
впізнають:
- Однодольні та Дводольні рослини в природі.
Структура уроку з хронометражем
|
Етап уроку |
Орієнтовний час, відведений на його виконання |
|
І. Організаційний момент. |
2 хв. |
|
ІІ. Перевірка д/з. |
8 хв. |
|
ІІІ. Актуалізація теми. |
2 хв. |
|
ІV. Вивчення нового матеріалу.
|
26 хв. 5 хв. 15 хв. 6 хв. |
|
V. Підсумок уроку. |
3 хв. |
|
VІ. Оцінки за урок, коментарі. |
3 хв. |
|
VІІ. Д/з |
1 хв. |
Хід уроку
І. Організаційний момент.

![]()
ІІ. Перевірка д/з.
Усне опитування.
ІІІ. Актуалізація теми.
Бесіда.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Вивчення характерних рис Покритонасінних. Бесіда
V. Підсумок уроку.
Складання переліку кімнатних рослин класу Однодольні та класу Дводольні
VІ. Оцінки за урок, коментарі.
Самооцінка за формулою:
|
Д/з |
+ |
порівняльна таблиця |
+ |
визначення рослини |
= |
оцінка за урок |
|
0-6 балів |
|
0-4 бали |
|
0-2 бали |
|
|
VІІ. Д/з: § 43, вивчити, на запитання відповідати усно;
інд. «Дводольні/Однодольні рослини степу»
Додаток 1
Інклюзивне навчання
Картка для перевірки д/з в учнів з особливими потребами
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Додаток 2
Інклюзивне навчання
Картка для вивчення нового матеріалу учнем з особливими потребами
Намалюй відповідні малюнки та зроби підписи.
|
|
Клас Однодольні |
Клас Дводольні |
|
Кількість сім’ядоль |
|
|
|
Коренева система |
|
|
|
Наявність камбію у стеблі |
|
|
|
Тип жилкування |
|
|
|
Життєві форми |
|
|
1