Урок "Охорона тварин"

Про матеріал
Урок з природознавства для 1 класу "Охорона тварин" Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність тварин, про Червону книгу України; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати; формувати уявлення про диких тварин рідного краю, які перебувають під охороною; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, вміння працювати групами, колективно і самостійно; формувати вміння аналізувати, порівнювати, складати розповідь за ілюстраціями та поданим планом; бажання пізнавати рідний край; виховувати любов до рідного краю, турботливе ставлення до тварин рідного краю.
Перегляд файлу

Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність тварин, про Червону книгу України; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати; формувати уявлення про диких тварин рідного краю, які перебувають під охороною; розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, вміння працювати групами, колективно і самостійно; формувати вміння аналізувати, порівнювати, складати розповідь за ілюстраціями та поданим планом; бажання пізнавати рідний край;

виховувати любов до рідного краю, турботливе ставлення до тварин рідного краю.

Обладнання: презентація до уроку, роздавальні картки з загадками, малюнки з зображеннями тварин, виставка книг про тварин,

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.  Привітання

Слайд №1

 В цьому класі друзі всі:                     (три хлопки)

 Я і ти, і ми, і ви.                                  ( три хлопки)

 Добрий день, тому, хто зліва.            (поворот наліво)

 Добрий день, тому, хто справа.         ( поворот направо)

            Ми – одна сім’я.                          (розвести руки в сторони, показати на всіх)

 

Вчитель. Хочу вас всіх привітати на незвичному уроці природознавства .          Заплющить очі і повторюйте «за мною луною».

  • Я уважний
  • Я все можу
  • Я все хочу знати
  • У мене все вийде

 

Вчитель. На сьогоднішньому уроці ми «переглянемо книгу природи», будемо повторювати вивчене, вивчати нове, творчо працювати і, звичайно, відпочивати.

        Отже, починаємо урок, щоб дістатись до зірок.

  • А зараз повторимо девіз уроків природознавства.

Сторінка перша. Слайд №2        

        

 

ІІ. Хвилинка спостереження та повторення вивченого.

  1. Повідомлення метеослужби.

 

  • Щодня ми спостерігаємо за змінами, які відбуваються навколо нас і вчимося фіксувати у календарі спостережень. Послухаємо відомості нашої класної метеослужби про сьогоднішній день.

    Слайд №3  

 

Учень 1.  (вибирає із запропонованих чисел та назв)

 

                  Число

                  Місяць

                  Пора року

                  Назвати всі місяці весни

 Учень 2.   Небо

                   Опади

                  Температура повітря

  • Які зміни сталися в природі? Які зміни в неживій природі?

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Повторення вивченого.
  • Проведемо вправу «Мікрофон» для повторення вивченого матеріалу, а деякі діти виконають завдання на дошці з картками.
  • Що вивчає природознавство?
  • Що таке природа?
  • Якою буває природа?
  •  Зараз один з учнів розмістить картки на дошці.
  • Що належить до неживої природи?
  • Що належить до живої природи?
  • Яку останню тему ми вивчали з природознавство?

(Тим часом двоє дітей вибирають із запропонованих назв елементів природи та розподіляють на дві групи «Жива та нежива природа». Сонце, каміння, повітря, дерево,сом, кінь).

- Перевіримо виконане на дошці.

2.Творча робота в групах.

       - Щоб перейти до наступних завдань пропоную відгадати загадки.

(Розподіл класу на 3 групи за назвами тварин).

 (У кожного учня на парті картинки із зображенням тварин).

 

  1. Відгадування загадок

Клишоногий, волохатий

Влітку спритний та завзятий,

Ну а взимку, лежебока,

У барлозі гріє боки. (Ведмідь)

 

  • До якої групи тварин відноситься ведмідь? (Звірі).
  • Назвіть основні ознаки звірів?

 

 

Довгі ноги, довгий ніс.

Прилетів – обід приніс:

Смачних жабеняток

Для своїх маляток.   (Журавель)

  • До якої групи тварин відноситься журавель? (Птахи).
  • Назвіть основні ознаки птахів?

 

Я працюю поважно,

Все літо літаю

У поле до гаю,

Збираю медок із різних квіток.

Кого не злюблю,

               Того жалом колю.  (Бджола)

  • До якої групи тварин відноситься бджола? (Комахи).
  • Назвіть основні ознаки комах?

 

Має хвіст та не літає,

Має рот – не розмовляє.

Можеш вудкою спіймати

І загадку відгадати (Риби)

  • Назвіть основні ознаки риб?
  1. Вилучи зайвий предмет.
  • Щоб отримати назву групи вам потрібно працювати дружно в групі, вилучити зайву тваринку і сказати чому?

    Слайд №4

  • Отже ми пригадали 4 групи тварин. Отримали назви груп.

Слайд №5

 1  гр. “Звірі”

      2 гр. “ Птахи ”

      3 гр. “ Комахи”

4 гр. - Риби (Окремо на столі)

 

3. Робота в групах “ Склади речення”.

- Продовжуємо далі роботу в групах. Відновіть прислів’я.

          Слайд №6.

 

1 гр. “Звірі”

десять, У ведмедя, про мед,і все, пісень.

 

 (У ведмедя десять пісень і все про мед.)

 

2 гр. “ Птахи ”

високо, Журавель, далеко, бачить, летить,.

 (Журавель летить високо, бачить. )

 

3 гр. “ Комахи”

мала, а й та, Бджола, працює.

( Бджола мала, а й та працює.)

      4 гр.«Риби»

риба, Велика, в великій, сидить, воді.

(Велика риба в великій воді  сидить)

 

Слайд № 7 (перевірка)

 

 

  •             Пропоную трішки відпочити. Уявити себе пташками та виконати вправи.

ІV. Фізкультхвилинка. Слайд №8

 

 V.Повідомлення теми уроку.

  1. Вправа «Дешифрувальник»
  • А зараз пропоную вам самостійно назвати тему нашого уроку. А для цього я приготувала вам завдання. Коли ви його виконаєте, то зможете прочитати тему уроку. Треба обчислити математичні вирази і поставити букву до відповідного результату.(Робота в групах).

Слайд № 9

 

10 - 5

7 -3

7 + 2

10 - 4

5 + 3

10-7

5 + 2

10 - 9

О

А

Н

Р

Х

Т

В

И

 

Слайд №10

 

5

8

5

6

5

9

10

 

3

7

10

6

1

9

о

х

о

р

о

н

а

 

т

в

а

р

и

н

 

   - Любі хлопчики й дівчатка! Наш урок присвячений темі «Охорона тварин».

  • Щоб ви хотіли дізнатися на цьому уроці? (Відповіді дітей)

 

2. Проблемне питання.

- Чи знаєте ви, який найбільший ворог диких тварин у сучасному світі?

  Послухайте таку цікаву інформацію

  У Німеччині зоопарку висить перед входом об’ява:

 “Найстрашніший звір на Землі”.

 Людина підходить ближче і бачить своє відображення у дзеркалі…

- Подумайте,чому? Що це значить?

- Як людина руйнує довкілля тварин?

- Чи є сьогодні в Україні тварини або рослини, що можуть зникнути?

 

- Ми продовжимо знайомитися з дивовижним світом тварин,їх життям, поговоримо про те, як треба охороняти і берегти представників тваринного світу.

 

 V. Основна частина.

 

Червона книга

1Наступна  сторінка журналу «Буду я природі другом» Слайд №11

- Сьогодні, я хочу познайомити вас ще з однією книгою про природу — Червоною книгою України                            

 - Якого кольору обкладинка у цієї книги?

  • Що вам нагадує червоний колір? (Знаки небезпеки, кров).
  • Що роблять люди, коли небезпека? (Плачуть, кричать,  благають про допомогу).
  • Як ви думаєте, чому обкладинка цієї книги повністю червона? (У ній розповідається про тих, хто благає допомоги)
  • У 1948 році було створено спеціальну комісію з охорони зникаючих видів рослин і тварин, а згодом Міжнародну Червону книгу. У 1982 році в Україні прийнято закон про Червону книгу, до якої занесено понад 800 видів рослин і тварин. Ще в Україні існують спеціальні території – заповідники, заказники, ботанічні сади.

 

 

  1. Сторінка «Пізнавальна».
  • Послухаємо розповіді дітей про деякі види тварин, що занесені до Червоної Книги України.

«Сторінками Червоної Книги України»

Слайд №12 Зубр (розповіді про тварин)

 

Слайд №13 Сірий журавель

Слайд №14  Жук - олень

Слайд №15 Риби Червоної Книги України

  • Я вас познайомлю з деякими видами риб занесених до Червоної Книги України.

 

  • А чому ж риби під загрозою зникнення на вашу думку? Що можна зробити для збереження риб?

 

 

Слайд №16

 

3.Правила поводження в природі

- Недарма природу називають ненькою. Всі ми – діти  природи, та не всі однаково добрі до неї. Інколи ми забуваємо, що на річці, в лісі, в полі ми – гості, а птахи, звірі, комахи, риби – справжні господарі. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатства.

Слайд № 17

 

Гра «Назви правило» Слайд 18

  •  

 

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Гра «Яка тварина зайва» Робота в парі. Слайд №19.

Соловей, ластівка, муха, лелека.

Кіт, вовк, лисиця, заєць.

Окунь, карась, сом, стіл.

Метелик, сонечко, горобець, бджола.

Перевірка. Слайд №19

 

2. Гра “ Так чи ні. Світлофор природи.” (за сигнальними картками).Слайд №20.

 

     

  • Ламати гілки дерев
  • Підгодовувати птахів
  • Збивати ногами гриби
  • Допомагати тваринам взимку
  • Милуватися красою природи
  • Ловити метеликів
  • Руйнувати пташині гнізда
  • Руйнуй мурашники.

 

  1. Гра «Екологічні ситуації». Слайд 21

Слайди №№ 22, 23.

3. Вправа “ Підсумок ”

- Якою новою інформацією ви поповнили свій багаж знань?

- Що цікавого запам’ятали про звірів?

- Які завдання виконували?

 

  Ніколи не зробимо шкоди                                  Тварині ми в ріднім краю.                                     Нехай звеселяють природу,                                 Співають пташки у гаю!                                       

 

 


   

 

 

docx
Додано
9 березня 2021
Переглядів
477
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку