Тема. Омоніми і багатозначні слова.
Мета: ознайомити учнів із словами, які звучать і пишуться однаково (омонімами) ; вчити розрізняти такі слова; розвивати усне й писемне мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати уважність, спостережливість, уміння працювати у команді.
Матеріально – технічне
забезпечення: підручник, зошит, предметні малюнки, предметні
картки, відеоролики.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Дзвінок покликав на урок,
Тож працювати час.
Цікаві вправи і завдання,
Уже чекають вас.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Які слова називають однозначними?
Які слова називають багатозначним?
Зоровий диктант.
ІІ. Оголошення теми і мети заняття.
Тема сьогоднішнього заняття «Омоніми і багатозначні слова»
Учні на листочках пишуть , що знаю, що хочу дізнатися, хочу більше дізнатися і кладуть у кошик, а в кінці уроку зачитують.
До дошки виходять двоє учнів і зачитують описи (лисички гриби і лисички тварини)
Діти, яке однакове слово ви помітили в двох текстах?
Правильно два тексти про лисички.
Чи однакове значення слів «лисички» ?
Слова які пишуться однаково і вимовляються однаково, але мають різне значення називаються омонімами і ми сьогодні навчимося їх визначати або виділяти серед багатозначних.
Щоб краще зрозуміти різницю між багатозначними словами і омонімами давайте подивимося відеоролик.
Робота у групах (повторення правил роботи у групах, оцінювання)
Вправа «Знайди відповідності»
Потрібно з’єднати малюнки і у порожньому кружечку написати омонім.
Усе правильно оцініть себе.
Вправа 3 у зошиті з друкованою основою на с. 30. Добре, оцініть себе.
Руханка «Лінивий фітнес»
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Творче завдання «Хитрі слова»
Відшукати і з’єднати омоніми за зразком і скласти із трьома( на вибір) речення.
Ви справилися, оцініть себе.
Психологічна гімнастика «Зайченя»
Вправа «Які омоніми заховалися в реченнях?»
Бачу, ви справилися, запишіть домашнє завдання.
IV. Домашнє завдання – вивчити правило, виконати вправу 2 на с.30.
V.Підсумок заняття. Рефлексія.