4 клас НУШ УРОК 8 вчитель: Кадченко О.А.
НВК №240 «Соціум»
Тема уроку: Операції з даними.
Мета уроку: дізнатися про організацію даних у комп’ютері; потренуватися виконувати операції з файлами, папками, каталогами; розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять; виховувати старанність, бережливе ставлення до обладнання.
Хід уроку
1. Організація класу.
- Всім доброго дня!
- Перш ніж розпочати урок, давайте повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі (з просторів Інтернету).
Я комп’ютер добре знаю Друзям всім допомагаю. Як у клас я залітаю... Всім комп’ютери вмикаю. Вам поради я даю, Слухай розповідь мою. Всі улюблені предмети Джипа, ляльку і ведмедя З дому ти їх принеси, На системник поклади. Ну, навіщо їм скучати Будеш з ними працювати |
Сядь поближче до екрану І дивися тільки прямо. Довго можеш так сидіти Всі завдання поробити А якщо у тебе сталось... В монітора щось зламалось То посмикай за шнурки Трохи мишку потряси. Пончик з рота не виймай З „клави” крихти позмітай. Та ходи собі по класу Друзям всім допомагай |
- Чи порушені правила поведінки в цих порадах?
- Які правила поведінки в комп’ютерному класі ви знаєте?
2. Актуалізація опорних знань.
- Встановіть відповідність.
Системні програми - це |
|
допомагають створювати нові програми. |
Прикладні програми - це |
використовують для створення і редагування текстів, зображень, презентацій, тощо. |
|
Інструментальні програми - це |
забезпечують взаємодію користувача із прикладними програмами. |
- Виконати завдання за посиланням https://is.gd/weqVKZ
- Яку комбінацію клавіш необхідно натиснути, щоб викликати «Диспетчер завдань»?
Ctrl + Alt + Shift |
Ctrl + Del + Shift |
Ctrl + Alt + Del |
3. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні ми з вами дізнаємось, про організацію даних на комп’ютері.
4. Опрацювання нового матеріалу.
- В інформатиці тексти, числа, звуки, зображення називають даними. У пам’яті комп’ютера дані зберігаються у файлах. Файли мають імена. Ім’я файлу складається з двох частин – назви і розширення. Розширення вказує на тип файла – текстовий (*.doc, *.docx), презентація (*.ppt, *.pptx), графічний (*.jpeg, *.png, *.pdn), аудіо (*.wma, *.mp3) чи відео (*.mp4, *.avi). Тип файлу можна зрозуміти і з піктограми.
- Файли можуть об’єднуватися в каталоги (папки). В іменах файлів та папок заборонено використовувати символи « * : < > ? / \ |
- Якщо файл більше не потрібен, його можна видалити (до очищення – відновити).
- Щоб побачити, які пристрої збереження інформації підключені до комп’ютера, треба на робочому столі двічі клацнути ЛКМ на ярлик «Цей ПК» (Мій комп’ютер).
- Каталог – це папка, що містить інші папки і файли, об’єднані за певною ознакою. Каталог, розміщений усередині іншого каталогу, називається підкаталогом.
|
Які каталоги містяться на диску F? Відео, Книжки Які підкаталоги містить каталог «Книжки»? Казки, Підручники У якому каталозі є файл «Котигорошко»? Відео У якому каталозі міститься файл «Русалонька»? Книжки У якому підкаталозі найбільше файлів? Підручники Скільки залишиться файлів і каталогів, якщо видалити каталог «Книжки»? 2 |
- Для роботи з папками і файлами призначене контекстне меню, яке відкривається ПКМ. Контекстне меню – це перелік операцій, які можна застосувати до будь-якого об’єкта на робочому столі.
- Файли і папки копіюють за допомогою команд «Копіювати» і «Вставити». Також для цього можна застосувати комбінації клавіш: Ctrl + C (копіювати) та Ctrl + V (вставити).
5. Фізкультхвилинка. (відео)
6. Робота з зошитом.
(Завдання з зошита не висвітлюю, щоб не порушити авторських прав, оскільки зошит не є загальнодоступним в мережі)
7. Робота за комп’ютером. Виконання творчого завдання.
- Виконати завдання за планом:
- Виконати завдання за посиланням (Teams, «Зв'язок із вчителем»).
https://is.gd/7gloly
8. Хвилина релаксації (для очей) після користування комп’ютером.
9. Завдання на опрацювання. Підручник розділ 7. Зошит ст. 23-24.
10. Підведення підсумків уроку.
Дайте відповіді на запитання: