Урок "Опрацювання тексту «Лісовий майстер». Відгадування загадок"

Про матеріал

Конспект відкритого уроку з української мови (навчання грамоти) у 2-му класі для шкіл з румунською мовою викладання

Перегляд файлу

Тема: Опрацювання тексту «Лісовий майстер». Відгадування загадок

Мета: - повторення в учнів навички злитого вимовляння африкат (дз), (дз`),

  • вчити читати склади, слова, текст з (дз),
  • поглиблювати уміння співвідносити звуко-буквені структури слів,
  • збагачувати словниковий запас учнів,
  •  виховувати в дітей любов до птахів і бажання їм допомагати.

Обладнання. Каса букв, звукові фішки, предметні малюнки, комп‘ютер, касети:  голоси птахів, «ПіснеЗнайка», дзеркальце,6 капелюхів.

                                                          Хід уроку

1. Організаційна частина

Добрий день у добрий час

Всіх гостей вітаємо

І найкращі побажання

Ми вам посилаємо

Я хочу дізнатися, який у вас настрій? Посміхніться самі до себе, до мене, подаруйте посмішку один одному. За виразом обличчя бачу, що у вас все гаразд і ваш настрій можна зобразити так.   

       Я дуже хотіла б, щоб гарний настрій не залишав вас упродовж всього уроку.

2. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

2.1 Бесіда

(дошка закрита)

- Дорогі діточки! Сьогодні у нас незвичайний урок. Будемо багато працювати. Подивіться на дошку- вона закрита. Щоб її відкрити і дізнатись що там заховано,маємо пригадати пісеньку про абетку.

Пісня ,,Літери сховались за вікном,,

3. Мотивація  уроку

 - На нашому уроці завітав несподіваний гість. Впізнали?

   - Це Лісовичок.

3.1 Аудіювання невідомого тексту

Лісовичок написав листа.

(вчитель виразно читає текст)

Дорогі учні 2-го класу!

Я знаю що ви дуже любите подорожувати. Сьогодні, ви маєте змогу подорожувати до весняного лісу, де в кінці подорожі, нас чекає подарунок. Для того щоб дійти до подарунка, маєте виконувати завдання.

Бажаю успіхів!

    Лісовичок

(на дошці є захований лист під номером 7- останнього завдання, в якому є подарунок)

3.2 Бесіда

-Що написав Лісовичок?

-Що нам потрібно зробити?

- Що чекає нас в кінці подорожі?

- Тож починаємо нашу подорож.

 4. Мовна розминка

Візьмемо увесь багаж знань. Щоб швиденько всі зібрались, розпочнемо з мовної зарядки (скоромовки)

Лис зустрів у лісі лиса, лис із лисом обнялися.

5. Актуалізація опорних знань учнів

5.1 Читання слів з (дз), (дз`) Карточка 1

- Відкриваємо Карточку 1 й дізнаємось яке завдання підготував для нас Лісовичок.

(один учень відкриває карточку 1)

Завдання:

Читання слів з [дз],[дз`]

На дошці записені слова: (учні читають і перекладають)

дзвін   дзьоб 

дзеркало  дзюрчати

дзвонити  дзьобнути

 Задзвонили дзвінкі дзвіночки.

(Учні відкривають малюнок 1 – підсніжник)

  • Ми знайшли підсніжника.
  • Що ви знаєте про підсніжника? ( він записаний в Червоній книзі України)
  • Молодці.

 

 

6.Мотивація нової теми.

6.1 Музична загадка

-Ви готові відкрити друге завдання?(так)

(один учень відкриває карточку 2)

Завдання:

Музична загадка

- Тепер уважно послухайте наступну композицію. (стукіт дятла)

- Що ви почули? (спів птахів)

- Хто там стукав? (дятел)

 Вчитель показує малюнок з дятлом.

- А чим він стукав? (дьобом)

6.2 Звуко-буквений аналіз слів.

Спробуємо зробити звуко-буквений аналіз слів дятел і дзьоб фішками.

Дятел  = о - о –

Дзьоб  = о –

  • Молодці! Відкриємо що знайшли ми у лісі. (відкривається малюнок з деревом)

6.3 Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні , ми дізнаємось про турботи «братів наших менших».

 

Фізкультхвилина

-Відкриємо тепер наступне завдання. (один учень відкриває карточку 3)

Завдання:

Відпочинок

  • Ви дуже добре працюєте, тепер трохи відпочинемо. Пригадаємо

,, Черепаху Аху,,

- Що ми тепер знайшли ми у лісі? (відкривається малюнок з метеликом)

7. Вивчення нового матеріалу

 7.1 Робота з Букварем

-Відкриємо тепер наступне завдання. (один учень відкриває карточку 4)

Завдання:

Мій Букварик

7.1.1 Робота над текстом «Лісовий майстер»

а ) Зразкове читання тексту « Лісовий майстер» вчителем.

  • Я зараз прочитаю текст « Лісовий майстер». Ви уважно слідкуйте і подумайте: чому назва тексту « Лісовий майстер»?

б) Бесіда

-Чию розмову чули?

-Які казкові риси містить текст?

  • Чому назва тексту « Лісовий майстер»?

в) Словникова робота

 - Прочитаємо слова зі словника.( ст. 101)

Тим часом вчитель показує зображення дятла та сойки, а також інших птахів:

Дятелciocănitoare

Сойка- gaiță

Зозуля- cuc

Сова-bufnița

Соловейко-privighetoare

г) Інформаційна хвилинка.

Дятел красивий птах. Своїм довгим дзьобом дістає комах з-під кори дерев. Інколи дістає шкідників своїм довгим язиком. Під час роботи дзьоб сточується, але він постійно росте і тому не зменшується. Весь час стукає по дереву, але голова в нього не болить, бо така будова його мозку. Дятла вважають « лікарем» дерев.

Сойку називають «садівником» лісу. Вона в під‘язиковому мішечку несе одразу 5 -6 жолудів і ховає в різних місцях у лісі. Кожна пташка влаштовує 3000 схованок.

Узимку лише частину поїдає, а інші жолуді проростають. Таким чином з‘являються молоді дуби. Сама яскрава, чубчик на голові, довгий хвіст. Перелітна. Наслідує голоси людей, інших птахів, їсть і рослини і тварини. Гніздо будує на гілці, інколи в дуплі.

Ґ) Напівголосне читання тексту одного учня

д) Бесіда. Вибіркове читання.

- Хто головні герої тексту? (дятел і сойка)

- Що запитала зозуля у дятла? Знайдіть в тексті й прочитайте.

- Що відповів дятел?

-Якою буде хатка дятла?(затишною)

- Кому залишить дятел своє дупло? Знайдіть в тексті й прочитайте.

е) Читання в особах

Зараз прочитаємо в особах. Один учень буде дятлом, а інший сойкою. Решта уважно слідкують й перевіряють.

є) Читання мовчки

Зараз прочитаємо мовчки.

ж) Переказ тексту

-Хто хоче переказати текст?

-Дякую. Хто хоче доповнити?

- Дякую. Молодці.

-Нарешті ми можимо побачити що знайшли у лісі. (відкривається малюнок з ластівкою)

7. 2 Робота над загадкою.

-Відкриємо тепер 5 завдання. (один учень відкриває карточку 5)

Завдання:

Відгадай загадку

  • Знайдіть на сторінці 101 загадку.

Читання вчителем загадки

  • Зараз я прочитаю ,а ви івідгадаєте.
  • Відповідь? ( дятел)
  • Самостійне читання загадки.
  • Дякую. Молодці.
  • Вже можимо побачити що знайшли у лісі. (відкривається малюнок з дятлом)

8. Закріплення знань, умінь і навичок

8.1 Робота над прислів‘ям

-Відкриємо тепер 6 завдання. (один учень відкриває карточку 6)

Завдання:

Прокоментуй прислів‘я

Де багато пташок , там нема комашок

  • Як ви розумієте дане прислів‘я?
  • Вже можимо побачити що ми ще знайшли у лісі. (відкривається малюнок з комахою - мурашка)

8.2 "Скринька народної мудрості"

  • Відкриємо тепер останнє 7 завдання.(один учень відкриває карточку 7)

Завдання:

"Скринька народної мудрості"

  • Зараз ми пригадаємо народні прикмети про птахів

─ З давніх ─ давен люди спостерігали за птахами і склали багато народних прикмет, прислів’їв, приказок.

─ Чи знаєте ви, що коли ластівки низько літають над землею, піде дощ.

─ Коли ґава  ховає дзьоб під крило, на вулиці  похолоднішає.

─ Якщо птахи сідають на верхівки дерев, то буде тепла погода.

─ Якщо дятел багато стукає, буде дощ.

─ А коли зозуля кує, то погода буде ясною і теплою.

─ Синиця пищить, то зиму віщує.

 

  • Готові вікрити подарунок?(так)

Відкриває учень лист , де написано слово ЗНАННЯ.

 

9. Підсумок уроку .

- Як ви думаєте, чому Лісовичок  підготував саме цей подарунок?

- Чи ви раді отриманюютакого подарунка?

- Отже, найголовніше це –знання. Ними ви можете все – подорожувати, спілкуватись, знайти друзів, стати чудовим лікарем, розумним вчителем, працьовитим механіком,а найголовніше те, що завдяки знанням – росте добра, працьовита, чесна й щира людина.

 Отже ,сьогодні Лісовичок подарував чудовий подарунок, який ми будемо користуватись ним все своє життя.

Урок наш закінчується, треба вчасно повернутися до школи. А так, як дорога з лісу далека, тому у нас буде час підвести підсумки.

  • Про що ви дізнались на уроці?
  • Що вам найбільше сподобалось?

-Дякую,що ви були дуже чемними і працьовитими.

 

10. Оцінювання

- Найактивніші учні, сьогодні отримують оцінки. Це …….

11. Домашня робота

Прочитати виразно текст й розповідати

docx
Додано
21 червня 2018
Переглядів
1573
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку