Навчання грамоти. Казка "Ріпка"

Про матеріал

Мета:- познайомити дітей з казкою «Ріпка»;

- формувати соціальний досвід та моральні почуття у дітей, спираючись наКазку «Ріпка»;
- розвивати логічне раціональне мислення, використовуючи методи інтерактивного навчання;
- збагачувати словниковий запас дітей прислів'ями;
- виховувати повагу один до одного, привчати допомагати іншому.

Перегляд файлу

Навчання грамоти, 1 клас.                                                                І.О.Доленко

 

                                                                 Казка «Ріпка» 


       Мета:- познайомити дітей з казкою «Ріпка»; 
- формувати соціальний досвід та моральні почуття у дітей, спираючись на зміст казки «Ріпка»; 
- розвивати логічне раціональне мислення, використовуючи методи  інтерактивного навчання; 
- збагачувати словниковий запас дітей прислів’ями; 
- виховувати повагу один до одного, привчати допомагати іншим. 
      Обладнання: презентація казки «Ріпка», малюнки героїв казки, галявина «Дружба». 

      
                                                               

                                                                       Хід уроку 


I. Вивчення нового матеріалу 
1. Метод «Мозкового штурму» 
- Як ви розумієте прислів’я (записане на дошці): « Одному не під силу – клич товаришів» ? 
(Вислуховую всі думки) 
2. Метод «Асоціативного куща» 
- Коли я говорю слово «дружба», то про що зразу думаєте? (Записую  думки дітей) 
3. Метод «Трям» 
- Сьогодні ми познайомимося з казкою , а якою ви дізнаєтесь пізніше. У нас є діти, які вміють читати. Знайдіть серед геометричних фігур квадрати зі складами і прочитайте назву казки 
- Так, ми будемо знайомитися з казкою «Ріпка» 
4.Первинне ознайомлення з казкою 

- Давайте подивимось казку «Ріпка»  (презентація казки «Ріпка»)
- Назвіть дійових осіб казки. 

5.Метод «Групування» 
- Ми вже працювали сьогодні з геометричними фігурами. Давайте знову звернемося до них. Виберіть собі ту фігуру, яка вам подобається. 
( Вчитель проходить між рядами, діти обирають собі геометричну фігуру.) 
- Об’єднайтеся в групи, використовуючи ті фігури, які ви обрали. 
6. – А тепер давайте намалюємогероїв казки. Малювати будемо ось так: 
1 група – малює діда з ріпкою 
2 група – бабу 
3 група – внучку 
4 група – кицьку Варварку 
5 група – собачку Фінку 
6 група – мишку Сіроманку 
7. Інсценізація казки 
- А тепер, групи по черзі виходитимуть до дошки і розповідатимуть ту частину казки, яку малювали. 
II. Рефлексія. (Закріплення вивченого.) 
- Як ви вважаєте, що допомогло героям витягнути ріпку? 
- Чи справді мишка така сильна? 
- А може хтось пригадає, яке прислів’я ми розбирали на початку уроку? 
- Як ви думаєте, чому саме це прислів’я я підібрала до нашого уроку? 
III. Підсумок уроку. 
якою казкою ми познайомилися?

-Кожна казка читається з якоюсь метою. Як ви вважаєте, чи дала вам якісь знання ця казка?

- Давайте подумаємо, як по-іншому могла закінчитися ця казка? 
- На групі продовженного дня або вдома ви передасте свою думку на папері.

docx
Додано
28 червня 2018
Переглядів
4879
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку