Ознайомити учнів із прийомами прошивання кутів різних видів та кутів, що мають спільну сторону (послідовність виконання "зірочки, "павутинки"),; збагатити знання учнів про птахів.
Інтегрований урок-подорож з літературного читання, природознавства й трудового навчання у 3 класі )
Тема. Основні елементи технології ізонитки («зірочки»,
«павутинка»). Планета птахів.
Виготовлення виробу в техніці ізонитки
«Райдужний птах».
Мета: ознайомити учнів із прийомами прошивання кутів різних видів
та кутів, що мають спільну сторону (послідовність виконання «зірочки»,
«павутинки», збагатити знання учнів про життя птахів ;
розвивати кмітливість, уяву, творчість, вміння слухати , спостерігати
та узагальнювати;
виховувати винахідливість, бажання творчо працювати; спонукати до творчості,привчати до турботливого ставлення до птахів; відчувати радість допомоги .
Обладнання: картон, нитки: муліне, ірис, акрилові , голки, подушки для голок,скотч , лінійка, олівець, циркуль, демонстраційний матеріал, інструменти для роботи в техніці «ізонитки», на аркушах картону, на яких треба буде працювати учням, накреслений кут і коло, розмічені точки для вишивання (кожна точка пронумерована), зразки, ілюстрації різновидів птахів, запис голосів птахів, мелодія Поля Маріа , ноутбук, виставка книг «Цікаве про птахів».
Хід уроку
І. Психологічний настрій.
Організаційний момент.
«У нас хороший настрій, ми всі готові до уроку, бажаємо собі й товаришам успіхів!»
Учні:
Зичим вам добра й здоров'я .
І запрошуємо вас
На урок у третій клас.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
«У Палаці Чарівних Казок», де зустрілися із хлопчиком Веснянком , який потрапив до чарівного палацу. А сьогодні ми вирушимо з вами до царства живої природи .
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Назвіть царства живої природи.
В одному із них ми і побуваємо, розгадавши загадки.
Скаче босий хлопчик
У сірій сорочці,
Він у вирій не літає,
Рідні сади доглядає.
Вертиться, скрекоче,
весь день клопоче
Який це птах ?
Що на дереві над нами
Тук,- тук, тук,
Прибиває щось гвіздками,
Тук - тук-тук,
Наполегливо працює,
Хоч нічого не майструє
Тук - тук – тук
Робить він хорошу справу
Та одягнений яскраво
Тук - тук – тук.
(ілюстрації птахів)
А чи можна уявити нашу планету без пташиної краси, без їхніх чарівних співів ?
2.Переказ казки учнями (звучить запис пташиних голосів).
3.Робота над прислів’ями.
Оберіть прислів'я.
„ Золота клітка птаха не тішить".
„ Людина без Батьківщини, що птах без пісні".
Висновок учнів.
4.Рубрика ,, Цікаво знати "(запис на дошці)
Учень1.В Україні близько 360 видів птахів.
Найбільш морозостійкі птахи – це качки та гуси; вони витримують мороз 110°.
Учень2. Найбільший птах у нашій країні страус, він швидко бігає, але не літає. Найменша пташка – корольок, вага його 5-6 грамів, а знищує 8-10 мільйонів шкідників. Птах чорний крячок проводить у повітрі 3-4 роки, не сідаючи ні на воду, ні на землю.
Учень3.Деякі види птахів занесені до Червоної книги.
(ілюстрації видів птахів – дод.1) .
Учень4.У зарубіжних країнах збудовані пам'ятники птахам.
У Америці - чайкам, С Ш А - горобцю, Франції - голубам,
Італії - гусям, Японії - лебедям.
Учитель. Більше цікавого про життя птахів можна дізнатися із книг
про тварин (виставка книг).
5.Фізкультхвилинка
(звучить мелодія «Танець каченят» - під музику діти виконують рухи)
6.Зупинка « У нас руки золоті – ми покажемо їх у труді ».
- Крокуємо «царством птахів», і наступна наша зупинка :
,,У нас руки золоті - ми покажемо їх у труді".
техніці ізонитки .
- Сьогодні на уроці ми будемо майстрами , і за допомогою
технології ізонитки виготовимо композицію «Райдужний птах» (дод.2).
а) Повторення правил користування ножицями,голкою .
б )Показ зразків робіт (дод. 2).
в) Інструктаж перед роботою
- вибір шаблону для виробу;
- поетапне коментування частин виробу;
- визначення варіантів прошивання ;
- підбір ниток.
г)Індивідуальна робота учнів під супровід музики.
ІV. Підсумок уроку.
3. Рефлексія
- Поміркуйте і скажіть, чи отримали ви радість, задоволення, знання
від подорожі ?
- Де б ви хотіли бачити свої вироби ?
Додаток 1
Додаток 2