Мета уроку: ознайомити дітей із задачею, її структурними частинами, учити складати задачі на знаходження суми; вчити відрізняти задачу від розповіді, загадки; формувати навички розв'язувати такі задачі, розвивати логічне мислення
Математика
1 клас
Довга Лариса Миколаївна ,
вчитель початкових класів
Рингацький НВК,
Новоселицький р-н,
Чернівецька обл.
Тема. Ознайомлення з поняттям і терміном «задача». Задачі на знаходження суми Слайд №1
(За підручником Ф.М.Рівкінд, Л.Д.Оляницької)
Мета: ознайомити дітей із задачею, її структурними частинами, учити складати задачі на знаходження суми; вчити відрізняти задачу від розповіді, загадки; формувати навички розв’язувати такі задачі, розвивати логічне мислення. Слайд №2
Обладнання: підручник Ф.М.Рівкінд, Л.Д.Оляницької, предметні малюнки, геометричний матеріал, таблиця «Задача», зошит із друкованою основою, мультимедійний центр. Слайд №3
Хід уроку
І. Організація учнів до роботи.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Повторення складу числа 10 Слайд №4
2.Каліграфічна хвилинка Слайд №5
Вгадати цифру й написати її рядок.
Вигинає лікоть вліво. (4)
3. Робота в групах. Кругові приклади.
1 група «Світить сонечко» Слайд №6
2 група «Іде дощик» Слайд №7
4. Гра «Смайлики». Слайд №8
Скласти приклади на додавання, а потім 2 на віднімання.
4 + 1 = 5 3 + 4 = 7
5 – 4 = 1 7 – 3 = 4
5 – 1 = 4 7 – 4 =3
5. «Утвори нерівності». Слайд №9
8 < 9
10 □ 9
7 □ 6
0 □ 1
6 □ 7
5 □ 10
•• Фізкульхвилинка Слайд №10
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Знайомство із задачею. Пояснення нового матеріалу. Слайд №11-16
На набірному полотні вчитель виставляє 5 червоних метеликів і 4 жовтих
і говорить: «До квіточки прилетіло 5 червоних метеликів і 4 жовтих . Скільки всього метеликів прилетіло?» Слайд №11
— Про що ми дізналися? Куди прилетіли метелики? Що означають
числа 5 і 4? (Це умова задачі). Слайд №12
— Про що ми хочемо дізнатися? Скільки всього метеликів прилетіло? (Це — запитання задачі). Слайд №13
— Щоб дати відповідь на це запитання, потрібно скласти приклад 5 + 4 і розв’язати його: 5 + 4 = 9 (Це розв’язання задачі). Слайд №14
— Що означає число 9? (Скільки всього метеликів прилетіло ? (9 — відповідь до задачі). Слайд №15
Задача — вид математичної вправи, коли потрібно самому виконати дію з даними числами й відповісти на запитання цієї вправи.
— Отже, задача містить такі частини: Слайд №16
1) умова;
2) запитання;
3) розв’язання;
4) відповідь.
У задачі обов’язково має бути не менше 2 чисел і запитання.
2.Читання правила Слайд №17
3.Складання задачі за малюнком Слайд №18
•• Фізкульхвилинка Слайд №19
4. Робота за підручником (с. 53, впр. 1, 2). Слайд №20
5. Робота над задачею 3.
- Де умова до задачі?
- Знайдіть запитання?
- Як ми будемо її розв’язувати?
- Що знайдемо, коли її розв’яжемо?
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в зошитах із друкованою основою (с. 45).
2. Творча робота над задачами. Слайд № 21-23.
3. Робота з геометричним матеріалом. Слайд №24,25
- Які фігури зображені на малюнках?
- Яка фігура зникла?
V. Підсумок уроку.
1. Що нового навчилися на уроці?
2. Що таке задача?
3. Чи сподобалося вам складати і розв’язувати задачі?