Урок " Ознайомлення з поняттям " Задача". Складання і розвязування задач. Обчислення значень вмразів".

Про матеріал
Конспект уроку математики направлений на ознайомлення дітей з поняттям " задача", частин, з яких складається задача, складання і розвязування задач. Обчислення виразів.
Перегляд файлу

 

                               Тема.  Ознайомлення з поняттям «Задача.» Складання і    розв’язування задачі.  Порівняння чисел. Обчислення значень виразів.

Мета: ознайомити учнів із задачею; розширити знання про компоненти задачі, а саме умову та запитання; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                           

Очікувані результати: знає, що таке задача; виділяє компоненти задачі: умову і запитання; вміє користуватися числовим відрізком під час розв’язування прикладів на віднімання та додавання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», картки з прикладами.

Тип уроку: комбінований урок

                                                                   Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

    Клас готовий працювати?

   Додавати й віднімати,

  Числа й вирази рівняти,

  Вчасно руки піднімати,

   Щоб складні задачі розв'язати.

2. Вступне слово вчителя:

- Діти, у нас сьогодні не звичайний урок, а чарівний. Зла чарівниця вкрала з неба Сонечко і закрила його чорними хмарами. Щоб звільнити Сонечко нам потрібно виконати всі завдання злої Чарівниці.

2. Усний рахунок. Гра «Краплинка».

-  Розгляньте зображення.

- Що ви бачите на слайдах?

- Розв’яжіть приклади, відкрийте всі краплинки і одна хмарка звільнить Сонечко.

(Після кожного правильно виконаного завдання одна хмарка зникає і поступово з’являється Сонечко.)

 

                  II. Актуалізація знань.

 Робота над загадкою.

Народжується з квітки,

  • Його всі люблять дітки,

Заліза в нім багато,

Рум'яне і хрустке.

А ну, скажіть, малята,

То що ж воно таке? (Яблуко)

  • Лампочка вгорі висіла,

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували. (Груша)

 

  Віршована задача.

Вісім яблук з’їв Семенко

І одне – мала Оленка.

Друзі, ви б не полічили,

Скільки яблук діти з’їли? (9)

 

III.Мотивація навчальної діяльності. Робота над загадкою.

Їх в підручнику багато, кожну треба розв'язати.

Не будьте ви ледачі, розв'язуйте ...(задачі)

 

 Задача – це …

Математичне цікаве завдання,

Де є умова і запитання.

Добре подумай, щоб все

розв’язати,

Ще й відповідь точну і

правильну дати.

 

VI. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

 - Сьогодні на уроці ми дізнаємося що таке ЗАДАЧА.

- Будемо виділяти умову і запитання в задачі.

1. Ознайомлення із поняттям «задача».

1. Робота з підручником.  ( ст.46, №1)

- Розгляньте зображення.

- Що ви бачите?

- У пакеті 3 зелені яблука й 2 червоні яблука. Скільки всього яблук у пакеті?

- Щоб дізнатися, скільки яблук разом, треба додати числа 3 і 2. Це буде 5. Отже, всього в пакеті 5 яблук.

 

2.Робота з підручником. ( ст.46, №2)

- Розв'яжи задачу.

У пеналі було 5 олівців. Марійка поклала в нього ще 3 олівці. Скільки олівців стало в пеналі?

- Щоб дізнатися, скільки олівців стало, треба знайти суму чисел 5 і 3. Це задача, у якій треба знайти суму двох чисел.

- 5+3=8.

( Ще одна хмара зникла)

Ознайомлення з опорною схемою задачі.

( УМОВА
ЗАПИТАННЯ
РОЗВЯЗАННЯ
ВІДПОВІДЬ)

3. Робота з підручником. ( ст.47)

Вчитель ознайомлює учнів із умовою та запитанням задачі.

4.  Робота з підручником. Обчислення виразів. ( Робота з другом).

(Діти в парі обчислюють приклади, які записані у них на картці.)

Перевірка з дошки.

6.  Робота з підручником. Прямі, відрізки, промені.

- Розгляньте зображення.

- Що ви бачите?

- Якого кольору на малюнку: прямі; відрізки; промені?

( Ще одна хмара зникає).

V. Фізкультхвилинка

VI. Гра «Так чи ні». ( Робота з « Лего»)

- Прослухайте текст. Визначте серед них задачі.

Якщо відповідь «так», покажіть зелену цеглинку. Якщо «ні», покажіть цеглинку червоного кольор

VII. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

 Робота в зошиті.( Під керуванням вчителя).

У спортивній залі 5 дітей займаються гімнастикою, а 4 дітей – карате.  Скільки всього дітей тренується в залі? (5+4)

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

  • В акваріумі мешкає 4 рибки. Юрко помістить в акваріум ще 3 рибки.  Скільки рибок стане в акваріумі? (7)
  •  Пальчикова гімнастика.
  •  Робота в зошиті.

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

- Запиши склад числа 5, числа 6, числа 7.

 

VIII. Закріплення вивченого матеріалу. Утворення задач. Усне розв'язування.

- Розгляньте зображення.

- Що ви бачите?

- Виконайте відповідні з’єднання.

ІX.  Підсумок уроку. Рефлексія.  Самооцінювання.

Вправа «Веселі краплинки».

- Про що ви дізналися на уроці?

-              З яких частин складається задача?

- Що навчилися робити?

- Що сподобалося на уроці найбільше?

-  Який настрій був на уроці? ( Діти навколо Сонечка, що звільнилось від хмар чіпляють свої сонечка – смайлики з настроєм.

- Ми не тільки звільнили Сонечко, але й перетворили Злу Чарівницю на Добру Фею!

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
11 грудня 2022
Переглядів
1315
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку