Урок "Закріплення додавання і віднімання числа 3."

Про матеріал
Урок містить задачі, обчислювальні приклади, практичні вправи на побудову відрізків.
Перегляд файлу

 

Тема. Закріплення додавання і віднімання числа 3. Складання й розв’язування задач за малюнком та схемою. Побудова відрізків. Порівняння виразу і числа.

Мета:

  • формування предметних компетентностей: вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач, використовуючи таблиці додавання й віднімання числа 3; вдосконалювати навички усної лічби; продовжувати роботу над формуванням в учнів уміння креслити відрізки, вимірювати відрізки.
  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, розвивати пізнавальний інтерес;

          комунікативної: розвивати математичне мовлення, правильно  

          формулювати висловлювання з використанням математичних

          термінів;

          соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати, докладати

          власних зусиль для досягнення результату.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Основні терміни і поняття: задача, вирази, відрізок.

Міжпредметні зв’язки: українська мова.

Обладнання. Презентація, картки, лінійки, олівці.

 

                                                               Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання.

Учитель

Встаньте, діточки, скоріше,

Усміхніться всім миліше,

Привітайтесь: «Добрий день!»

(Діти вітаються)

Пролунав дзвінок: «Дзелень».

Посміхнись тому, хто справа. Посміхнись тому, хто зліва.

Посміхніться вчителю, а я — вам.

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок наш починаймо!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1.Робота над загадкою.

До нас завітала гостя. Зараз ви її впізнаєте.

Прийшла до нас бабуся у білому кожусі.

Усе запорошила, білим сніжком накрила. (Зима)

Слайд 1.

  • Зима принесла нам цікаві задачі. 

 2.Веселі задачі

* Три веселі киці

   Грались на травиці.

   Мурчик теж до них прибіг...

   Скільки кошенят усіх?

 

     * Три ворони посварились,

   Бо зернят не поділили.

   На їх шум ще три примчало.

   Скільки разом птахів стало?

 

*Є в зайчихи п’ять малят,

  Неслухняних зайченят.

  На обід їх мама жде.

  Три прийшли, а скільки йде?

 

      *Горобець і три синиці

  Он летять до годівниці.

  Скільки птахів, підкажіть,

  Будуть вдячні за обід?

 

     *Були у нашому дворі

      Два горобці, три снігурі.

      Хто може скласти лік птахам,

      Всім горобцям і снігурам?

 

3.Усна лічба. Слайд 2.

- Діти, до нас завітав іще один гість. Відгадайте, хто?

 

Очі – чорнії вуглинки,

Ніс – з великої морквинки.

Сам холодний та біленький,

Дуже-дуже він чудненький. (Сніговик – Мандрівник)

 

Правильно, це сніговик. Сніговик-Мандрівник. Він приніс нам наступне завдання.

- Назвіть попереднє число до 7;

- наступне число до 8;

-найбільше одноцифрове число;

- «сусідів» числа 6;

- збільшити на 3 числа 5, 1, 0;

- зменшити на 3 числа 4, 10, 6;

-арифметична доріжка.

 

4.Розв’язування прикладів.

 

Ось мчить Сніговик - Молодець на санчатах. Він привіз приклади, щоб учні  розв’язали.

 Слайд 3.

      

          5 + 3                  8 – 3

    7 – 3                  3 + 3

    5 -  3                  4 + 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Фізкультхвилинка. Слайд 4,5.

Сніговичок – Веселун запрошує відпочити.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Робота над задачею.

До нас завітав Сніговичок - Розумник та пропонує скласти і розв’язати задачі.

Слайд 6,7

-Розгляньте малюнок. Складіть задачі.

 

 

1)На галявині бігало 3 зайці, а під кущем сиділо 2 зайці. Скільки всього зайців?

2)У лісі було 5 зайців. 2 зайчики сиділи під кущем, а кілька гралося на галявині. Скільки зайців гралося на галявині?

 

-Що ви знаєте про зайця?

-Має довгі вуха, куций хвіст. Взимку біленький, влітку сіренький.

-Яким зайчик постає в казках?

-Боязким.

-Ми говоримо, що зайці дуже великі боягузи. А ось і ні! Зайці сміливі, відважні. Коли на них у полі нападає орел або сокіл, заєць перевертається на спину і починає сильно бити своїми лапками по нападнику. Він б’є з такою силою, що пропорює кігтями черевце птаха.

7.Гра «Що їсть зайчик?»

 (Із кошика учитель дістає овочі, фрукти, інші предмети, а діти плескають в долоні, якщо цю їжу споживають зайці.)

8.Порівняння виразу і числа.

Сніговичок - Знайко просить вашої допомоги.

Слайд 8.

Порівняйте вираз і число (на дошці).

9 – 3  ... 5             4 + 3 …7     

6 + 3 ... 7              3 – 3 …1

 

 

 

 

 

 

9.Побудова відрізка.

Сніговик - Умійко пропонує побудувати відрізок.

Слайд 9.

— Побудуйте у зошиті відрізок завдовжки 5 см за допомогою лінійки. Для цього:

• знайдіть місце на сторінці зошита;

• позначте точкою один кінець відрізка;

• прикладіть до цього кінця лінійку позначкою 0;

• відміряйте 5 см і позначте точкою другий кінець відрізка;

• з’єднайте олівцем уздовж лінійки 2 точки (кінці відрізка).

— Лінійку слід прикладати до точок так, щоб крапки були над лінійкою. Лінійка не повинна закривати точки, а тільки торкатися їх. Притискуйте лінійку пальцями. Пальці повинні не виходити за верхній край, щоб не заважати проводити лінію олівцем. Не дуже міцно притискайте олівець до лінійки і переміщуйте його праворуч доти, поки не дійдете до кінця відрізка.

 

ІІІ.  Рефлексія. Підсумок уроку.

1.Гра «Збери Сніговичків».

Слайд 10. (Виходять всі Сніговики)

Учитель передає по класу кубик. Учні розв’язують приклади.

2 +3          9 – 3           4 – 3

0 + 3         3 – 3           1 + 3

Молодці, діти, ви добре попрацювали, справилися з завданнями.

Сніговички дякують вам за роботу.

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 грудня 2022
Переглядів
534
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку