«Ознайомлення з
поняттям і терміном задача.
Складання та розв’язування задач на знаходження суми та остачі»
Класовод
Геленюк С.І.
Тема: Ознайомлення з поняттям і терміном задача.
Складання та розв’язування задач на знаходження суми та остачі.
Мета: ознайомити учнів з термінами задача, умова задачі,запитання задачі,
розв’язування задачі, відповідь;
вчити відрізняти задачу від розповіді, загадки;
ознайомити учнів із задачами на знаходження суми й остачі, розрізняти їх; формувати навички розв’язувати такі задачі; розвивати логічне мислення учнів; виховувати любов до природи.
Хід уроку
Мелодія
І Організаційний момент
Запрошую вас, діти
У подорож цікаву.
У подорож незвичну
І математичну.
ІІ Актуалізація знань учнів
2.1. А будемо ми подорожувати морем чарівним, на кораблі казковому.
Щоб вирушити в подорож необхідно підняти якір.
Щоб якір підняти – від 1 до 10 потрібно порахувати.
/рахують від 1-10, від 10- 1 , називають парні, непарні числа/
Капітан:
Команда готова до подорожі? /готова/
Вправо руля, вліво руля, повний вперед.
Мелодія «Шум моря»
Отже, вирушаємо в подорож.
Море спокійне, небо безхмарне,
Сонечко гарне на нас поглядає,
Своїм промінням ласкавим усіх зігріває.
2.2. Яскраве сонечко пропонує нам пограти у гру «Мовчанка» /назвати наступне, попереднє число, використовуючи математичне віяло/
Загадка про риби
У воді живе, немає дзьоба, а клює.
Так саме рибки живуть у нашому акваріумі. Це не просто рибки, а друзі нашої русалочки. Давайте допоможемо їм знову повернутися до Русалочки .
Як ви думаєте, де краще рибкам в морі , чи в акваріумі?
Пропоную числа порівняти,-
рибок в море відпускати.
/діти виймають рибки з акваріума ,
порівнюють числа і випускають
рибок у море/
2.5. Діти, Русалочка щиро дякує вам
за допомогу і обіцяє віддячити.
Але вона хоче перевірити, чи ми
з вами такі дружні, як рибки в морі.
Чи вміємо працювати в групах?
2.6. Фізкультхвилинка
Пропоную відпочити: в морі синьому скупатись,
Нових сил набратись.
1-2 – всі пірнають,
3-4 – виринають,
5-6- на воді кріпнуть крильця молоді,
7-8 – що є сили всі до берега поплили.
9-10- обтрусились і за парти опустились.
ІІІ Вивчення нового матеріалу
Діти, погляньте – по курсу острів.
Острів математичний
На ньому скарби незвичні.
Чи хочете ви побувати на острові? Тоді вперед.
А ось і скарб!
/відкривають скриню,
витягають таблицю.
Пояснення нового матеріалу/
3.1 Пояснення вчителя
Отже, ми дізналися з
вами з чого складається задача.
Можна відправлятися в дорогу.
/Шум моря/
Швидко всі на корабель.
Діти не хочу вас засмучувати, але на нас чатує небезпека. Погляньте, за нами пливуть пірати.
Щоб від піратів утекти,
Необхідно книгу чарівну знайти.
Що знання міцні дає,
У світ математики веде.
4 Закріплення вивченого матеріалу
4.1 робота з підручником ст.45
Фізкультхвилинка – гімнастика для очей
Другим ударом для піратів буде робота в зошиті ст.26
4.2 робота в зошиті
Отже, пірати відступили. Наш корабель спокійно пливе морем далі. Ви знаєте, що море це не просте, а казкове і в ньому живуть золоті рибки. І тільки щасливчикам вдається зловити золоту рибку. А вам би хотілося спіймати золоту красуню. Тоді прошу випробувати свою вдачу. Для цього потрібно бути уважним та старанним.
Хто правильно розв’яже задачу, той і буде переможцем. Золота рибка виконає будь-яке його бажання.
4.3. Самостійна робота – за малюнком розв’язати задачу.
5.Підсумок уроку
Мелодія
Русалочка /дівчинка в костюмі Русалочки/:
До вас я припливла
Із глибокого морського дна
За ваші уміння та знання
Дарунки цінні принесла
І ви, гості наші милі
Прийміть вітання мої щирі.
А рибка ця золота без вагання
Виконає всі ваші бажання.