Урок "Перерізи і розрізи на кресленні"

Про матеріал
Дана методрозробка може бути використана на уроках з предметів "Креслення", "Технічне креслення", "Будівельне креслення", "Трудове навчання", "Технології". Матеріал дає базові знання про перерізи та розрізи та різницю між ними.
Перегляд файлу

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ №4

Ім. М. Паращука

 

 

 

 

Методична розробка уроку

з предмета “Будівельне креслення”

на тему:

ПЕРЕРІЗИ І РОЗРІЗИ НА КРЕСЛЕННІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Розробила:

Млинко Л.Й.
 

                                                             Тернопіль 2025


Наголосити на важливості теми, зацікавити учнів зосередити їхню увагу - було моїм позачерговим завданням. Досягти цієї мети допомогла мені, зокрема, презентація.

   Вивчення теми «Перерізи і розрізи на кресленні» має важливе значення як для розвитку просторових уявлень, так і для підготовки до вивчення технічних креслень, які є необхідними для професії слюсаря. Тому я намагаюсь знайти найбільш ефективні прийоми викладу навчального матеріалу і побудувати систему вправ для учнів, яка дала б можливість за короткий час сформувати відповідні знання і вміння.

   Одним із шляхів удосконалення уроків теоретичного навчання є формування в учнів пізнавальної активності. Умовою високого рівня пізнавальної активності є глибоке розуміння навчального матеріалу, свідоме виконання дій, високий рівень самостійності, усвідомлення необхідності вивчення навчального матеріалу, виконання завдань високої складності, а також використання компʼютерних технологій. Способами підвищення пізнавальної активності учнів в процесі теоретичного навчання можуть бути.

   Предмет «креслення» готує учнів до майбутньої практичної діяльності, так як дає їм графічну підготовку. Адже креслення називають «мовою техніки». Це особливо важливо є для будівельників. Саме для учнів цієї професії я підготувала урок.

   Учні відчувають певні труднощі, коли їм доводиться створювати обʼємні образи предметів на основі сприйнятого креслення. Тому я приділила першочергову увагу розвитку просторових уявлень учнів, застосовуючи різноманітні вправи, а також засоби компʼютерної техніки.

   На уроках креслення надзвичайно велике значення мають графічні задачі. Вони сприяють кращому засвоєнню навчального матеріалу, дають можливість підвищити пізнавальну активність учнів, розвивають логічне мислення учнів.

   У процесі виконання практичних робіт закріплюються теоретичні знання учнів, активізується їхня пізнавальна діяльність, формуються графічні вміння та навички. Паралельно з виконанням графічних робіт учні повинні розширювати просторові уявлення. Тому графічні та практичні роботи повинні носити творчий характер.

   Під час уроку я ознайомила учнів з перерізами, а потім — із розрізами. Адже процес утворення перерізу значно простіший, ніж утворення розрізу. Призначення перерізів - виявлення головним чином зовнішньої форми та форми частин деталей у певному місці. Вони здійснюють значно простіше, ніж виконанні розрізу. Виконання розрізів та перерізів істотно відрізняється за характером навчальної діяльності. У першому випадку переважає перетворення зображень, у другому - доповнення їх. Велика різниця також у тих якостях мислення, які треба формувати в учнів для правильного розуміння.

Тема уроку: «Перерізи і розрізи на кресленні»

Мета уроку:

- навчальна:

- сформувати в учнів знання про перерізи, їх утворення, позначення на кресленнях, види перерізів;

- навчити розрізняти розрізи і перерізи;

- пояснити призначення та розташування їх на кресленні;

- розвивальна:

- розвивати в учнів просторову уяву, логічне мислення;

- розвивати творче професійне мислення;

- розвивати пізнавальний інтерес до предметів професійної підготовки взагалі та уроків креслення зокрема;

- розвивати комунікабельність, формувати навички групової роботи, уміння ставити та вирішувати проблеми і поставлені завдання;

- виховна:

- виховувати в учнів усвідомлення важливості якості роботи при виконанні креслень;

- акуратність і точність, наполегливість;

- розуміння вимог до сучасного фахівця;

- підвищувати інтерес та виховувати любов до обраної професії.

Тип уроку: комбінований.

Метод проведення:

- пояснювально-ілюстративний (пояснення, розповідь з елементами бесіди та використання слайд-фільму, робота з опорними конспектами),

- дослідницький (практична робота та виконання креслення),

- презентація, тестові завдання, мозковий штурм, фронтальне опитування, слайд-фільм.

Міжпредметні зв’язки:

- уроки виробничого навчання;

- уроки штукатурних і лицювальних робіт;

- геометрія ( використання графічних робіт).

Обладнання:  мультимедійний проектор, електронна презентація “Побудова зображень” до уроку, тести, кросворд, підручники, технічні деталі, слайд-фільм “Вигляди, розрізи, перерізи”

Дидактичне забезпечення: роздатковий матеріал до теми, картки – завдання, підручники.

Основні поняття і позначення, які вводяться вперше: розріз, переріз, позначення розрізів і перерізів.                                        

 

План уроку

I. Організаційний момент ( 2хв)

Перевірка присутності учнів на уроці, їх зовнішнього вигляду;

Перевірка готовності учнів до уроку;

ІІ. Актуалізація опорних знань ( 8хв)

Розв’язання кросворду, тестових завдань, ребусів (Додаток 2), виконання графічної роботи.

Мозковий штурм

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності ( 1хв)

Мозковий штурм

ІV. Ознайомлення з темою, метою, завданнями, планом уроку (2хв)

  1. Повідомлення:
  •          теми уроку,
  •          мети уроку,
  1. Девіз уроку.
  2. Наголосити учням на важливість застосування знань із теми уроку на практиці.

V. Формування нових знань (21хв):

- повідомлення нової навчальної інформації;

- повідомлення про передовий досвід за темою уроку;

- опитування учнів з метою перевірки засвоєння ними нової інформації;

- самостійна робота з підручником;

- показ презентації;

- відповідь викладача на запитання учнів.

VI. Закріплення нового матеріалу (8хв)

- показ презентації;

- ознайомлення із завданнями для самостійної роботи;

- пояснення послідовності їх виконання;

- перевірка правильності виконання учнями вправ;

- надання допомоги учням.

VII. Підведення підсумків (2хв)

- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

- аналіз помилок, зроблених учнями на уроці, та способів їх усунення;

- повідомлення та обґрунтування оцінок.

VIII. Домашнє завдання (1хв)


                                        Хід уроку

І. Організаційний етап:

- перевірка присутності учнів на уроці, їх зовнішнього вигляду;

- перевірка готовності учнів до уроку;

- ознайомлення учнів із завданням.

ІІ. Актуалізація знань.

Розв’язання тестових завдань (Додаток 1).

Розв’язання кросворду. (Додаток 3), ребусів.

Фронтальне опитування.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Мозковий штурм.

   Уявіть собі, що вам необхідно зробити ремонт квартири від забудовника. Виникає питання: яке планування квартири, скільки кімнат, яка висота їхня. Адже вам треба розрахувати витрати матеріалів. Які зображення на кресленні нам потрібні? Кімнати мають різне планування. Тому побудови самої перспективи, про яку ви знаєте з попередніх уроків, замало. А що допоможе? Вам допоможе план, який є горизонтальним перерізом і розріз кімнати.

На сьогоднішньому уроці ми вивчимо утворення, побудову, позначення на кресленнях цих зображень.

  Дана тема є дуже важливою для вашої професії. Вона як табличка множення в математиці, бо допомагає розуміти креслення та прочитати його і правильно розрахувати витрати матеріалів.

ІV. Ознайомлення з темою, метою, завданнями, планом уроку.

Повідомлення

- теми уроку “’Перерізи і розрізи на кресленні”.

- мети уроку.

   Девіз уроку:  “Вчитися можна тільки з радістю, щоб переварити знання, треба поглинати їх з апетитом” ( Анатоль Франс)

   Наголосити учням важливість застосування знань з теми уроку на практиці.

  Завдання:

1. Ознайомитись із перерізами та їх видами, розрізами.

2. Навчитись розрізняти перерізи й розрізи, позначати їх на кресленнях.

3. Виконати графічну роботу.

4. Розв’язати тестові завдання.

V. Вивчення нового матеріалу

Розповідь викладача з використанням запитань та слайд – фільму “Розрізи, перерізи,” презентації “Побудова зображень”

  Створення учнями опорного конспекту. 

                                              План уроку

1. Утворення перерізів.

2. Види перерізів.

4. Розрізи. Відмінність між розміром і перерізом.

4. Позначення на кресленнях перерізів і розрізів.


                                    1. Утворення перерізів

Згадаймо з попередніх уроків

1. Який вид проектування в основному використовується для зображення предметів на кресленні?

2. На які три площини проекцій проектується предмет при прямокутному проектуванні?

3. З якої сторони дивимось на предмет, щоб одержати фронтальну, горизонтальну, профільну проекції?

   Для зображення деталей складної форми деколи замало зображень в основних площина проекцій. І тому в кресленні часто використовують додаткові зображення. Ці зображення допомагають краще увити форму предмета. У вашій професії будівельника вони допомагають побачити внутрішню будову об’єкта.

   Будь-яке креслення призначене давати якнайповніше уявлення про форму зображеного на ньому предмета. Проте зустрічаються такі предмети або їх частини, форму яких важко визначити за кресленням тільки з допомогою виглядів. Наприклад, для того, щоби визнати  форму отворів на валу, мало накреслити вигляди .

Перерізи найчастіше застосовують для того, щоб показувати поперечну форму предметів та форму отворів, заглибин, зрізів та вирізів на поверхнях округлих деталей.

   Щоб одержати переріз, предмет умовно розрізають уявною площиною в тому місці,  де необхідно виявити його форму. На рисунку 5а показано наочне зображення предмета, умовно перерізаного допоміжною площиною А. Цю уявну площину називають січною. Щоб побачити фігуру перерізу, ту частину предмета, яка знаходиться перед січною площиною А, умовно відкидають. Внаслідок цього, як показано на рис. 5б, на уявній січній площині чітко видно фігуру утвореного перерізу.

Рис. 5.

Отже, як утворюється переріз?

Запишемо висновок у конспекті:

Перерізом називається зображення плоскої фігури, утвореної січною площиною при умовному розсіченні предмета.

На перерізі показують лиш те, що лежить у січній площині, а те, що знаходиться перед січною площиною і поза нею, вважається умовно видаленим.

2. Види перерізів

В залежності від місця розташування перерізу на кресленні перерізи бувають винесені, суміщені з виглядом, накладені.

Винесеним називають переріз, який виконують поза зображенням виглядів деталі. Контур винесеного перерізу  обводять суцільною товстою лінією такої самої товщини, як і видимі контури зображень на кресленні. Розміщують винесений переріз якнайближче до того місця, де вказано положення січної площини. Якщо фігура перерізу симетрична, то винесений переріз може бути розміщений на продовженій лінії перерізу, яку в цьому випадку показують штрихпунктирною лінією. Стрілками і літерами такий переріз не позначають (рис. 6).

Рис.6.

    Винесений переріз може бути розміщений в розриві того вигляду, до якого він належить.

    Умовний розрив предмета на вигляді обмежують тонкою хвилястою лінією. Якщо предмет симетричний, лінію перерізу не проводять і ніяких додаткових позначень не роблять (рис. 7).

Рис.7

Для несиметричних перерізів, розміщених у розриві, вказують лінію перерізу за допомогою розімкнутої лінії зі стрілками, але без позначень літерами.

Суміщений з виглядом переріз - це переріз, який зображають на місці відповідного вигляду.

Накладений переріз - це переріз який розташовують безпосередньо на зображенні деталі.

Накладений переріз розміщають на самому вигляді, до якого він належить, і саме там, де проходить січна площина. Фігуру накладеного перерізу обводять суцільною тонкою лінією. Контурні лінії вигляду в тому місці, де на нього накладається фігура перерізу, не повинні перериватись.

    При виконанні накладеного симетричного перерізу лінію перерізу не проводять і ніяких позначень не роблять.Фігура такого перерізу повинна мати вісь симетрії,проведену у вигляді штрих пунктирної лінії.  (Рис. 8а.)  Для несиметричних накладених перерізів лінію перерізу проводять у вигляді розімкнутої лінії зі стрілками,але літерами не позначають (Рис. 8б).

Рис. 8.

                Отже, які є види перерізів?

3. Розрізи. Відмінність між розрізом і перерізом.

Багато предметів мають внутрішні порожнини, обриси яких на кресленнях можна показувати штриховими лініями. Проте кількість таких ліній залежно від складності форми предмета може бути значною. Деякі з них можуть збігатися між собою або з контурними лініями. Внаслідок цього креслення стане малозрозумілим, воно не даватиме повного уявлення про форму зображеного на ньому предмета. Щоб якнайчіткіше показувати на кресленнях обриси внутрішніх контурів предметів, застосовують зображення, які називають розрізами.

   Як же утворюються розрізи?  На рисунку 9а наведено три вигляди предмета: головний, зверху і зліва. Внутрішні контури показано на вигляду лініями невидимого контуру (штриховими). На рисунку 9б показано зображення того самого предмета. Але на місці головного вигляду розміщено більш виразне зображення — на ньому невидимі контури наведено суцільними основними лініями. Це і є розріз. Він утворений так само, як і переріз — уявним розрізуванням предмета умовною січною площиною. Передню частину предмета умовно видалено. Частину предмета, яка знаходиться в січній площині, на розрізі в виділено штриховкою.

Рис. 9.

Види розрізів

     Розріз може бути утворений однією або кількома січними площинами.

     Залежно від кількості січних площин розрізи поділяють на прості і складні.

     Прості розрізи. Простим називають розріз, утворений внаслідок перетину предмета однією січною площиною.

     При виконанні розрізів січна площина відносно горизонтальної площини проекцій може займати вертикальне, горизонтальне чи похиле положення. Залежно від положення січної площини прості розрізи поділяють на вертикальні, горизонтальні і похилі.

     Вертикальним називають розріз, утворений січною площиною, яка перпендикулярна до горизонтальної площини проекцій. Вертикальна січна площина може бути по-різному розташована відносно фронтальної і профільної площин проекцій. Залежно від цього розрізняють фронтальні і профільні вертикальні розрізи.

     Вертикальний розріз називають фронтальним, як-що січна площина паралельна фронтальній площині проекцій. Вертикальний розріз буде профільним, якщо січна площина паралельна профільній площині проекцій.

     Горизонтальним називають розріз, утворений січною площиною, яка паралельна горизонтальній площині проекцій.

     Похилим називають розріз, утворений січною площиною, що розташована під будь-яким (але не прямим) кутом до горизонтальної площини проекцій.

     Залежно від положення січної площини відносно двох основних вимірів предмета (довжини й висоти) розрізи поділяють на поздовжні й поперечні. Розріз називають поздовжнім, якщо січна площина проходить уздовж довжини або висоти предмета. Розріз слід вважати поперечним, якщо січна площина проходить перпендикулярно до довжини чи висоти предмета.

     У всіх розглянутих випадках прості розрізи утворені січними площинами, які умовно повністю розрізають предмети для показу їх внутрішньої будови. Такі розрізи називають повними.

     Щоб показувати на кресленнях внутрішню будову предметів в окремих обмежених місцях, застосовують розрізи, які називають місцевими (рисунок).

 

    Місцевий розріз.

Місцеві розрізи застосовують на кресленнях суцільних деталей, які містять невеликі заглиблення чи отвори. 

Деякі предмети мають таку внутрішню будову, яку неможливо показати на розрізі за допомогою однієї січної площини. В таких випадках застосовують розрізи, утворені за допомогою кількох січних площин. Розрізи, утворені двома і більше січними площинами, називають складними.

     Залежно від положення січних площин складні розрізи поділяють на ступінчасті й ламані.

     Ступінчастим називають складний розріз, утворений кількома паралельними січними площинами.

     Подивіться на предмет, зображений на рисунку а. Він має отвори, які розташовано так, що їх неможливо показати на кресленні, застосувавши одну січну площину. Тому предмет умовно розрізано трьома паралельними січними площинами, кожна з яких виявляє форму окремого отвору (рис. б). У площині креслення всі три січні площини суміщені в одну. Утворений таким чином розріз і буде ступінчастим (рис. в).

     Ламаним називають складний розріз, утворений за допомогою площин, які перетинаються.

     На рисунку а зображено предмет, форма якого потребує виконання на кресленні ламаного розрізу. Щоб показати форму перерізу, отвору і заглибини, предмет умовно розрізано двома січними площинами, що перетинаються (рис. б). У площині креслення похилу січну площину суміщено з вертикальною січною площиною. Одержане таким чином зображення являє собою ламаний розріз (рис. а).

Суміщуючи січні площини в одну, похилу площину умовно повертають. Так уникають спотворення розрізу.

Зверніть увагу на те, що зображення розрізу, суміщене з площиною креслення, містить не тільки фігуру, одержану в січній площині, а й ті контури предмета, що знаходяться поза нею (рис.9,б). Таким чином, розріз - це зображення предмета, уявно розрізаного січною площиною. На розрізі зображують те, що утворюється в січний площині і поза нею.

   У чому ж відмінність між перерізом і розрізом?  Утворення перерізів і розрізів відбувається однаково. Проте між ними є відмінність. Вона полягає у тому, що переріз являє собою тільки ту фігуру, яка безпосередньо знаходиться в січній площині. На розрізі крім фігури перерізу показують ще й те, що знаходиться за січною площиною. Ось чому слід памʼятати, що розріз вміщує переріз. Уявлення про вказану відмінність між перерізом і розрізом дає рисунок 10.

Рис. 10.

На ньому показано переріз і розріз, які утворені тією ж січною площиною і в тому ж місці.

 

4. Позначення на кресленні перерізів і розрізів

Для позначення на кресленні січних площин у розрізах і перерізах використовують розімкнуту лінію у вигляді двох штрихів. Ця лінія не повинна перетинати контур вигляду на кресленні чи доторкатися до нього.

Напрямок, у якому потрібно дивитись на уявну січну площину, вказують стрілками. Із зовнішнього боку стрілок пишуть однакові великі літери українського алфавіту. Вони завжди розміщаються вертикально (рис.11).

Рис. 11.

 VI. Закріплення нового матеріалу (8хв)

   Формування умінь практичного використання отриманих знань:

   Графічна робота у парах:

   Ви отримали картку - завдання (Додаток 1)

  • Правила користування карткою

  • Правила безпеки праці

  • Виконання завдань учнями згідно умовних груп засвоєння креслення.

   Вказано вигляд вала спереду і дані чотири перерізи. Необхідно, проаналізувавши форму вала, виявити місця виконаних перерізів і вказати місце розміщення умовних площин розімкнутою лінією, позначити однаковими буквами січні площини і відповідні перерізи.

   Оцініть свою роботу, виставивши оцінки, згідно з табличкою, яка є у ваших опорних конспектах.

 VII. Підведення підсумків

 -аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

 -аналіз помилок, зроблених учнями на уроці та способів їх усунення;

 -повідомлення та обговорення оцінок.

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати п. 7.1, 8.1 підручника В.К.Сидоренка «Креслення»

Виконати завдання на сторінці 114

Завдання на високий рівень:

Виконати вправу 1 на сторінці 117

Додаткове завдання:

Скласти кросворд на тему "Перерізи і розрізи"

 

Список використаної літератури

   1.Антонович Є.А., Василишин Я.В., Шкільник В.А, Креслення.-Львів: Світ,2006.-511с.

   2.Методика викладання креслення в школі: Посібник для вчителя; За редакцією А.П.Верхоли.-К.:Рад.Школа,1989. -128с.

   3.Сидоренко В.К. Технічне креслення Львів: Оріяна - Нова, 2000 -497с.

   4.Сидоренко В.К. Креслення.-К.:Школяр,2009.-239с.

   5. Тхоржевський Д.О. Методика трудового і професійного навчання та викладання загально технічних дисциплін.- К.: Вища школа,1992. -334с.
 


            Словничок термінів

1. Вал – поширена в машинах і механізмах деталь, що передає обертальні зусилля чи підтримує інші деталі, які обертаються на ньому чи разом з ним (зубчасті колеса, шківи, зірочки тощо).

 2. Вигляд головний — зображення предмета на фронтальній площині проекцій, яке дає найбільш повне уявлення про його форму і розміри.

 3. Вигляд додатковий — зображення предмета або його частини, утворене на площині, яка не паралельна основним площинам проекцій.

 4. Вигляд місцевий — зображення окремої, обмеженої частини поверхні предмета.

 5. Вигляд основний — вигляд, утворений на одній з основних площин проекцій (горизонтальній, фронтальній чи профільній).

 6. Видимість на кресленні — прийнята умовність зображення на кресленні видимих і невидимих контурів предметів. Проведення цієї умовності є зображення видимих контурів суцільною товстою основною лінією, а невидимих — штриховою.

 7. Виріб — предмет чи набір предметів, що підлягають виготовленню на підприємстві.

 8. Геометрія (грец. geometria — вимірювання Землі) — розділ математики, що вивчає просторові відношення і форми реального світу.

 9. Деталь — виріб, виготовлений з однорідного за найменуванням і маркою матеріалу без застосування складальних операцій.

 10. Елемент деталі — частина деталі певної форми та конструкції, призначена для виконання певної функції.До найпоширеніших елементів деталей належить факси,канавки,проточки,пази,буртики,плоскі грані,рифлення тощо.

11. Креслення — технічний документ, що містить графічні зображення та символи і призначений для точного відображення суттєвих просторових ознак об’єкта (зовнішнього вигляду, будови, розмірів тощо).

 12. Креслення деталі — графічний документ, що містить зображення деталі і всі інші дані, необхідні для її виготовлення і контролю.

 13. Куб — правильний многогранник, поверхню якого утворюють шість квадратів.

 14. Лінії побудови — лінії, якими попередньо виконують графічні побудови зображень на кресленнях.

 15. Лінія (лат. linea — лляна нитка) — множина всіх послідовних положень точки, що рухається. За визначенням Евкліда, «лінія — це довжина без ширини».

 16. Лінія проекційного зв’язку — лінія, що сполучає проекції точки на виглядах креслення.

 17. Плоский предмет — предмет, що має незначну товщину (висоту), яка в багато разів менша за його довжину і ширину.

 18. Площина проекцій — площина, на якій одержують проекцію.

 19. Площина січна — уявна площина, якою умовно розрізають предмет у тому місці, де необхідно виявити його форму.

 20. Розгортка поверхні — плоска фігура, що утворюється, коли поверхню тіла розрізати вздовж якоїсь лінії і сумістити з площиною.

21. Симетрія (грец. symmetria — співрозмірність) — властивість геометричних фігур, яка полягає у чіткій відповідності розміщення їх парних частин відносно деякої середньої (центральної) лінії.

 22. Стрілка — гостре закінчення розмірної чи вказівної лінії на кресленні.

 23. Фігура плоска — фігура, всі точки якої належать одній площині.

 24. Штриховка — умовне графічне позначення матеріалів на кресленні за допомогою ліній і штрихів.


Закріплення нових знань: опитування по картках завданнях.

Послідовність виконання завдання:

1. Проаналізувати форму деталі.

2. Виявити місця необхідних перерізів і позначити умовні площини перерізів.

3. Знайти відповідні фігури перерізів і внести позначення їх.

 

Послідовність виконання завдання:

1. Проаналізувати форму деталі.

2. Виявити місця необхідних перерізів і позначити умовні площини перерізів.

3. Знайти відповідні фігури перерізів і внести позначення їх.

 

Послідовність виконання завдання:

1. Проаналізувати форму деталі.

2. Виявити місця необхідних перерізів і позначити умовні площини перерізів.

3. Знайти відповідні фігури перерізів і внести позначення їх.

Тестові завдання для закріплення тем

Варіант 1

Середній рівень: Вибрати правильний варіант відповіді

1 Як ми одержуємо вигляди?

а) уявно поміщаючи предмет в середину двогранного кута;

б) дивлячись на предмет під гострим кутом;

в) уявно поміщаючи предмет всередину куба,

2. Переріз позначається:

а) хвилястою лінією; б) штрихпунктирною лінією; в) розімкнутою лінією.

3. На вигляді інколи показують невидимі контури предмета:

а) точками; б) штриховими лініями; в) штрихпунктирними лініями.

4. Предмет при побудові виглядів поміщають так, щоб головний вигляд:

а) був найбільш зрозумілим;

б) був найпростішим для проектування;

в) давав найбільш повну уяву про форму і розміри предмета.

5. Частина предмета, яка розсікається по матеріалі:

а) виділяється суцільною лінією; б) виділяється хвилястою лінією;

в) заштриховується суцільною тонкою лінією.

Достатній рівень: Закінчити речення

6. Зображення ... місця поверхні називають місцевим виглядом.

7. Вигляд зліва розміщений на ... площині, проекції.

8. Винесеним називається переріз, який зображають поза ...

9, Додаткові вигляди утворюються на площинах. ... основними частинами проекції.

Високий рівень: Прочитайте креслення, дайте відповіді на питання.

10. Які вигляди виконано на кресленні?

11. Який розріз виконано на кресленні?

12. Що виявляють місцеві вигляди на кресленні?


Варіант 2

Середній рівень

Вибрати правильний варіант відповіді

1. Головний вигляд розміщений на;

а) горизонтальній площині; б) фронтальній площині; в) профільній площині.

2. Перерізи утворюються при розсіканні предмета:

а) паралельною площиною; в) січною площиною; б) вертикальною площиною.

3. Розріз позначають:

а) двома великими літерами латинського алфавіту;

в) двома великими літерами українського алфавіту:

б) однією великою літерою українського алфавіту.

4. Перерізи бувають:

а) винесені, подвоєні, розімкнуті; б) винесені, суміщені з виглядом, накладені;

в) винесені, похилі, плоскі.

5. На перерізі показують

а) те, що лежить у січній площині і те що видно за нею;

в) те, що лежить у січній площині.

Достатній рівень

Закінчити речення

6. Додатковий вигляд дає уявлення про ... похилої частини предмета.

7. Вигляд зверху розміщений на ... площині.

8. Суміщений з виглядом переріз - переріз, який зображають на ...

9. Розрізом називають...

Високий рівень

Прочитайте креслення, дайте відповіді на питання.

10. Як називають зображення, яке на кресленні є головним?

11. Скільки розрізів виконано на кресленні?

12. Для чого на кресленні виконано місцевий розріз?


Додаток 2

Проектування

Площина

Фронтальна

Профільна

Горизонтальна

Площина проєктування

Тригранний кут

Вигляд

Перспектива

Головний вигляд

Прямокутне проектування

Паралельне перенесення

Проектуючі промені

Куб

1

 

docx
Пов’язані теми
Креслення, Розробки уроків
Додано
15 жовтня 2025
Переглядів
512
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку