Перший урок у 1 класі “Здрастуй, школо!”
Мета уроку: Розкрити учням поняття слів “школа”, “школяр”. Розширити інтерес до навколишнього світу. Розвивати уяву, мислення, пам'ять, увагу, мовлення. Виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: Імпровізована квітка-семицвітка, макет дерева, паперові листочки, картки із завданнями.
Хід уроку
Ⅰ. Вступне слово вчителя: Доброго дня, дорогі друзі! Я дуже рада вітати всіх, хто сьогодні прийшов на наше свято. Любі мої першокласники! Ще зовсім недавно ви були дошкільнятами, ходили до дитячого садочка. А сьогодні ви стали справжніми учнями. Віднині ви – члени великої дружньої шкільної родити. Перед вами відчиняються двері в чудову і неосяжку країну Знань.
Сьогодні шкільний дзвоник покликав вас на перший у вашому житті шкільний урок.
(Хтось стукає у двері. Заходить дівчинка в костюмі казкової феї).
Фея:- Доброго дня, друзі! Я – добра фея. А чи це я у 1 клас потрапила? Я хочу подарувати вам чарівну квітку. На кожній її пелюсточці є завдання, яке вам потрібно буде виконати. Чи згодні ви погратися з квіткою-семицвіткою та виконати її бажання? Тож почнемо.
(Вчитель разом Феєю відривають кожну пелюстку і читають завдання).
1-ша пелюстка “Знайомство”
(На дошці макет дерева).
Наше з вами завдання – одягнути це дерево листочками. Воно буде символізувати наш клас, а кожен з вас – це маленький, неповторний листочок чарівного дерева. Зараз кожен з вас напише на листку своє ім’я і ми прикріпимо його до гілочок.
Віднині, ми утворили один дружній, шкільний колектив учнів 1 класу.
(Учні по черзі прикріплюють листочки до дерева)
Ми усі одна сім’я
Неповторні ти і я.
Будемо усі дружити,
В мирі й злагоді всі жити.
З днем народження наш клас!
2-га пелюстка “Ти школяр”
Наша чарівна квіточка хоче перевірити, чи справді ви стали школярами?
Ну, і щоб не гаять час,
Запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте,
“так” чи “ні” відповідайте.
Ой, щось я вірю неохоче, перевірити вас хочу.
Я знаю хлопчика одного, і зараз розповім про нього. А ви послухайте мене – а раптом хто впізна й себе.
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М'яч, перо, граблі, подушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду, хвостату.
Лук і стріли, і рушницю
Ще й пухкеньку паляницю.
Ще й стільця, стола і парту,
І географічну карту.
Трактора, машину, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
“Чи усе поклав у сумку?”
Слова вчителя: Уважно слухали весь час? Нема такого серед вас? Зараз перевіримо.
Гра “Cклади портфель”
(На дошці макет партфеля. На столі – шкільні речі. Вибираємо тільки ті речі, які знадобляться у школі та кладемо до портфеля).
Вчитель:- Ой, які ж ви молодці!
Взяли до школи речі всі.
Усі уважні та кмітливі,
Тож будьте ви завжди такими!
3-тя пелюстка – “Загадки та казки”
Вчитель: - А зараз чарівна квіточка пропонує нам відгадати загадки про школу та шкільне приладдя.
Але прошу – не кричати, просто руки піднімати.
То усі ладком сідайте і кмітливість підключайте.
То спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола –
Відкриває двері… (школа)
У ньому пише кожна дитинка… (зошит)
В руці виблискує здаля нова, гарненька… (ручка)
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці – кольорові … (олівці)
Кладемо ми у … (пенали)
Нам голос подає… (дзвінок)
4-та пелюстка “Казкова”
Вчитель: - А тепер скажіть, готові ви казки згадати?
Тоді спробуйте, впізнайте, цих героїв пригадайте.
Як кого звуть, скажіть, і казочку також назвіть.
Від діда з бабою утік,
Попав лисичці на обід? (Колобок)
Зайчик – стрибайчик і мишка-норушка,
Лисичка-сестричка і жабка-квакушка.
Ведмідь-набрідь і вовчик-братик –
Всі оселились тут охоче. (Рукавичка)
Діткам молочка знайшла.
Вона пісню їм співала,
Злого вовка проганяла. (Вовк і семеро козенят)
5-та пелюстка “Завдання для батьків”
Вчитель: Шановні батьки! Завдання для вас. Вам потрібно з'єднати і прочитати початок та кінець фрази.
Заходити до вчителя в школу |
Не менше двох разів на тиждень |
Не відкривати зошити і щоденник Ніколи не робити за дітей |
В поганому настрої Домашнє завдання |
Сварити своїх дітей |
В крайньому випадку |
Бути на батьківських зборах |
Обов'язково |
(В цей час для учнів фізкультхвилинка)
(Перевірка завдання для батьків)
Вчитель: - Це були не просто красиві фрази. Це ваша батьківська обіцянка. І я сподіваюся, що ви її будете дотримуватися.
6-та пелюстка “Вірші про школу”
(Вірші на свій розсуд)
7-ма пелюстка “Пообіцяй!”
Законів і правил існує багато.
Все неможливо запам’ятати.
А ось ці правила прості
Мають виконувати всі.
Перше правило – учитись.
Обіцяєте?
Друге правило – трудитись.
Обіцяєте?
Третє правило у нас.
Бути другом не зрадливим.
Ти за всіх, за тебе клас.
Обіцяєте?
А четверте – незвичайне,
Посміхніться всім негайно!
П’яте правило – читати,
Малювати і співати.
Гратися з товаришами
І дружити з малюками.
Шосте првило, малята,
На уроках не жувати.
Не розмовляти і не спати.
Сьоме правило говорить:
Щоб навчались ви сумлінно
І поводились відмінно.
Щоб батьки могли радіти,
Що такі в них гарні діти. Обіцяєте?
Вчитель:
А тепер настала моя черга
Дати вам обіцянку
Урочисто обіцяю:
Щоб ви могли багато знати,
Буду добре вас навчати.
Нікого не ображати.
Хлопчикам і дівчаткам –
Всім допомагати.
До всіх ставитись з любов’ю.
Дбати про ваше здоров’я.