Урок – знайомство
Тема. Перший раз у перший клас. Моя рідна школа .Народження класу.
Мета: дати першокласникам уявлення про школу, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати , розвивати пам'ять , мислення , бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи як до рідної домівки.
Обладнання: мікрофон ,паровозик з вагончиками ,фото дітей , сонечко + промінці, літери ,відео руханки та відео «як я дістанусь до школи», надруковані слова, листівка.
Хід уроку
І. Організація класу.
І. Організаційний момент Слайд 1
Привітання Вчитель. Рада вітати вас , друзі. Займіть , будь ласка , місце там , де вам подобається.
Якщо ви не встигли сісти там , де хотілось – не засмучуйтесь , ми не будемо увесь час сидіти саме так і у вас обов’язково ще буде можливість посидіти за кожним столом у цьому класі, обіцяю!
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від усмішки аж сяє.
Знає сонце гомінливе –
День сьогодні особливий!
Слайд 2
- Мої маленькі школярики. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом , із першим уроком. Цей день обов’язково буває в житті кожної людини. АЛЕ БУВАЄ ОДИН-ЄДИНИЙ РАЗ. І , може , тому він такий хвилюючий. Сьогодні ми з вами вступили у нашу велику шкільну родину, ви стали учнями 1-А класу. З цього дня ми будемо мандрувати країною Знань , збираючи усе , що вона нам подарує. А дарує вона те, без чого ми не можемо жити , працювати , - знання. Відтепер ви не просто діти , ви – школярі!
Діти ,сажіть ,будь ласка ,а що потрібно для того ,щоб мандрувати , подорожувати?Правильно ,транспорт!
- А скажіть , будь ласка , а як ви сьогодні потрапили до школи?
Прийшли? Приїхали? Це ж , напевно, було дуже нудно? Хіба ні?
А як вам така ідея , щоб прилетіти до школи машиною часу? Або приїхати верхи на поні?
Знаєте , одна дівчинка , звати її Еріка , вирішила приїхати до школи цього року незвичайним способом. Хочете дізнатись яким?
(Перегляд відео «Як я прийду до школи цього року?». Вчитель озвучує кадри, за потреби – зупиняє відео й обговорю є певні моменти з учнями).
-Наш клас великий , тому для подорожі оберемо такий транспорт….
Загадка. Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на перонах.
Слайд 3
І зупинка «Знайомство» Слайд 4
Знайомство з учнями.
А тепер усі встаньте і візьміться за спинки один одного і відпочинемо . Віднині , діти, ми одна дружна сім’я, тому жити треба у мирі й злагоді , заступатися одне за одного, дружити , ділити з усіма радість і смуток , щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями
ІІ Зупинка «Учнівська» Слайд 5
ІІ. Актуалізація опорних знань.
А хто з вас знає , чому навчає школа?
Ширше двері відчиняй!
Ми прийшли до тебе вчитися, Малигон Аріна
Нас гостинно всіх приймай!
Їла кашу, підростала,
Щоб портфель не був великим, Бездудна Даря
Не спадали черевики.
Встала рано, як ніколи.
Швидше, мамо, швидше, тату, Тимченко Маряна
Скільки можна вас чекати?!
Я ж іду не в дитсадок,
А на перший свій урок.
Сам взуваю черевики ,
Сам зав'язую шнурочки , Лєбєдєв
Сам в штанці вберусь , сорочку
І не плачу я ніколи ,
Бо іду я вже до школи.
Бо поставив за мету: Гаркуша Нікіта
Скоро стану президентом
Тільки трохи підросту.
Бо вже вирішив давно:
Стану, може, футболістом, Шуміло Сергій
Може, - зіркою кіно.
Добросовісно трудитись, Іщук Олександра
Рано з сонечком вставати,
Щоб у школу не проспати!
І поводитись відмінно.
Щоб батьки могли радіти, Черкай Поліна
Що такі в них гарні діти!
-Діти , а чи готові ви до подорожі , чи готові до навчання у 1 класі? ( - Готові! ) Молодці діти! Я побачила, що ви вмієте гарно розповідати вірші. Дякую вам!
А ми продовжуємо нашу подорож. Робимо зупинку на станції «Ти - школяр».
ІІІ Зупинка «Ти - школяр» Слайд 6
Діти, я хочу перевірити, чи справді ви стали школярами.
Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте, «так» чи «ні» відповідайте.
Чи веселі йшли до школи? (Так)
Лінь-дрімоту побороли? (Так)
Чи готові ви дружити, в колективі дружно жити? (Так)
Чи може хочеться поспати? (Ні)
Чи може з друзями пограти? (Ні)
То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
А може труднощів боятись? (Ні)
Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)
А чи усе туди поклали? (Так)
Ой, щось я вірю неохоче, перевірити вас хочу!
Гра «Збери портфель». Робота на дошці (дівчатка і хлопчики) Слайд 7
Діти, зараз ми пограємо в гру «Збери портфель». предмети, ваше завдання разом, подумати, обговорити і покласти у ранець ті речі, які необхідні у школі. (Діти по моїй команді працюють.)
Перевіряємо, як з цим завданням справилися наші школярики. (При необхідності, обговорити, які предмети були покладені неправильно.)
Молодці, ви добре справилися із цим завданням і знаєте, які речі потрібно класти у свій портфель готуючись до школи.
Давайте спробуємо роздивитись , що важливе ми поклали у портфелі :І що я ще хочу покласти до вашого портфелика.
ластик, що означає, що будь-яку помилку можна виправити;
невеликий пластиковий «дорогоцінний камінь», який означає, що кожен з нас цінний;
кілька кольорових карамельок, щоб показати, що хоч ми і схожі, але насправді різні.
паперову зірку, тому що кожен обов’язково буде сяяти по-особливому.
і серце, щоб показати, що ваш клас – це безпечне та уважне місце, де люблять та цінують кожного.
Діти, якщо вам стане сумно, одиноко, візьміть будь-який предмет з цієї вашої торбинки і пригадайте, що він означає. А ще – пригадайте, що кожен з вас означає для нашого класу.
Зупинка «Спортивна».
Фізкультпауза.Рухлива хвилинка.
Зупинка «Казкова».
Гра «З якої казки?»
Хто утік від баби з дідом,
Не зміг сидіти на вікні,
Зустрів у лісі різних звірів
І кожному співав пісні? (Колобок
Підробив він голосок,
Став на маминім співати.
Здогадалися малята:
Вовк – не наша мати. (Вовк і семеро козлят)
Що за хатка на узліссі?
Вся ворушиться дрижить.
Де не взявсь, кабан біжить.
Тут і вовк іде, й ведмідь.
Й кожен в хаті хоче жить.
Та вже тісно їм усім.
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить і ворушиться й дрижить. (Рукавичка)
Вигнав дід козу із хати,
Та й пішла вона блукати.
В зайця хату відібрала,
Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув –
Зайцю хатку повернув.
Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі качачі,
Тут лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить котик рятувати,
В лиси півника забрати.
Знайшов півник колосок,
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Він пиріжки і калачі.
Мишенят - не пригощав –
Жоден з них не помагав. (Колосок)
На сметані замісили,
На вікні охолодили,
Круглий бік, скок-скок —
Покотився… (Колобок)
Маленьке, сіреньке,
Біди наробило,
Щось біле кругленьке
Хвостиком розбило.
Сумує бабуся і плаче,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
«Я вам золоте принесу!»
Зупинка «Подумай»
- Я знаю, що дехто з вас вже вміє читати! Допоможіть літерам «Р, О, З, П» знайти свої слова. (На дошці слова: ручка, олівець, зошит, портфель і книга без перших літер.)
Кожне слово є відгадкою до загадок, які я вам зараз загадаю.
- 1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,
В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)
2. Всяк школяр його шанує, бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець? Це, звичайно,… (олівець.)
3. Не сорочка, а зшитий. Не кущ, а з листочками. (Зошит.)
4. Паперовий кораблик щодня перевозить у трюмах знання.
Після плавання цей корабель повертається в рідний портфель.(Підручник.)
(Діти після того, як відгадали загадку, шукають відповідну букву і підставляють до слова без першої літери.)
- Давайте ще раз прочитаємо, назвемо ці слова. Як одним словом можна назвати всі ці слова? (Навчальне приладдя)
- Правильно! В чому треба носити до школи шкільне приладдя? (В портфелі) Молодці!
- А ось послухайте, як хлопчик Миколка збирався до школи і що він поклав собі в портфель.
Перший раз малий Микола став збиратися до школи.
Олівець поклав у сумку, книги, зошит, ручку, гумку,
М’яч, граблі, перо, подушку, на обід м’яку ватрушку.
Два ведмедики, лопату, білочку руду, хвостату.
Лук і стріли, і рушницю, ще й пухкеньку паляницю.
Ще й стілець, і стіл, і парту, ще й географічну карту.
Трактор, ще й машину, мило… Вже надворі звечоріло.
Сів Микола,д ума думку: - А чи все поклав у сумку?
- Чи правильно зробив хлопчик? А що треба класти в портфель? (Діти відповідають)
Я впевнена, що в ваших портфелях не буде зайвих речей!
Зупинка «Повтори»
Гра «Правила для учнів»
Заходить вчитель — треба встати. (Встають.)
Коли дозволить, тихо сядь. (Тихо сідають.)
Спитати хочеш — не гукай (сваряться
пальчиком),
А тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)
У школі парту бережи. («Витирають» кришку
парти.)
І на парті не лежи. (Схиляються на парти.)
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
(Випрямляються, кладуть руки на парту.)
Не стрекочи на уроках (зображають
руками теленькання язиком),
Як папуга чи сорока. (Махають руками,
ніби крилами птахи.)
V. Підсумок
1