Тема: «Перший раз у перший клас. Моя рідна школа»
Мета: дати першокласникам уявлення про школу, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Обладнання: м’яка іграшка, сонечко + промінці, літери, надруковані слова, пам’ятка.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Добрий день, мої маленькі школярики. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом, із першим уроком. Цей день обов’язково буває в житті кожної людини. АЛЕ БУВАЄ ОДИН-ЄДИНИЙ РАЗ. І, може, тому він такий хвилюючий. Сьогодні ми з вами приєдналися до нашої великої шкільної родини. Ви стали учнями 1 класу. З цього дня ми будемо мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує вона те, без чого ми не можемо жити, працювати, - знання. Відтепер ви не просто діти, ви – школярі!
Знайомство з учнями.
Учитель називає себе, передає м’яку іграшку учневі, який сидить за першою партою. Учень називає себе і передає іграшку сусідові по парті, і т. д.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
В школі вчать дітей читати
І писати будуть вчить.
На екскурсії водить.
Будуть вчити рахувати,
Танцювати і співати.
Ще навчать, як в світі жити,
Зі всіма дітьми дружити.
Вчать у школі працювати,
Труднощі перемагати.
Завжди правду говорити.
В світі лиш добро творити!
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Робота над темою.
Зупинка «Математична»
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Вміють дітки рахувать.
Дуже точна це наука,
І її всі дітки вчать.
Всім вона потрібна, знайте,
Математику вивчайте!
Три веселі киці
Грались на травиці.
Песик теж до них прибіг –
Скільки котиків усіх? (3)
На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Одне чорне – скільки всіх?(3)
Зупинка «Мовна».
Зупинка «Спортивна».
Фізкультпауза.
Треба дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.
Ручки вгору, ручки вниз, ти сусідові всміхнись.
Руки вгору, руки в боки, пострибай на місці трохи.
Ручки ззаду покладемо, головою поведемо.
Дружно всі присядемо і за парти сядемо.
Зупинка «Музична».
Зупинка «Казкова».
Гра «З якої казки?»
- «… А півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а мишенята танцюють та в ігри граються…» («Колосок»)
- «… Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи пила, чи ти їла? …» («Коза-Дереза»)
- «… Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» ( «Колобок»)
- «… От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і поніс додому…» («Котик та Півник»)
- «…Я Мишка - шкряботушка, я - Жабка – скрекотушка, а я - Зайчик – побігайчик. А ти хто така?..»(«Рукавичка»)
- Молодці! Добре виконали завдання!
Зупинка «Подумай»
А зараз повідгадуємо загадки.
- 1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,
В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)
2. Всяк школяр його шанує, бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець? Це, звичайно,… (олівець.)
3. Не сорочка, а зшитий. Не кущ, а з листочками. (Зошит.)
4. Паперовий кораблик щодня перевозить у трюмах знання.
Після плавання цей корабель повертається в рідний портфель.(Підручник.)
- Давайте ще раз назвемо ці слова. Як одним словом можна назвати всі ці слова? (Навчальне приладдя)
- Правильно! В чому треба носити до школи шкільне приладдя? (В портфелі) Молодці!
Розфарбовка «Навчальне приладдя »
- А ви тим часом послухайте, як хлопчик Миколка збирався до школи і що він поклав собі в портфель.
Перший раз малий Микола став збиратися до школи.
Олівець поклав у сумку, книги, зошит, ручку, гумку,
М’яч, граблі, перо, подушку, на обід м’яку ватрушку.
Два ведмедики, лопату, білочку руду, хвостату.
Лук і стріли, і рушницю, ще й пухкеньку паляницю.
Ще й стілець, і стіл, і парту, ще й географічну карту.
Трактор, ще й машину, мило… Вже надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку: - А чи все поклав у сумку?
- Чи правильно зробив хлопчик? А що треба класти в портфель? (Діти відповідають)
Я впевнена, що в ваших портфелях не буде зайвих речей!
Зупинка «Повтори»
Гра «Правила для учнів»
Заходить вчитель — треба встати. (Встають.)
Коли дозволить, тихо сядь. (Тихо сідають.)
Спитати хочеш — не гукай (сваряться
пальчиком),
А тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)
У школі парту бережи. («Витирають»
парту.)
І на парті не лежи. (Схиляються на парти.)
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
(Випрямляються, кладуть руки на парту.)
Не стрекочи на уроках (зображають
руками теленькання язиком),
Як папуга чи сорока. (Махають руками,
ніби крилами птахи.)
V. Підсумок
1