Історія 6 клас
ТЕМА. Персько-грецькі війни. Військова справа в Давній Греції.
Мета уроку:
ознайомити учнів із причинами, перебігом та наслідками персько-грецьких війн, характеризуючи ключові битви при Марафоні, Фермопілах та Саламінську, вивчаючи військову справу давніх греків;
розвивати вміння учнів аналізувати історичні події, порівнюючи історичні факти та розвивати навички роботи з картою;
виховувати інтерес до античної спадщини, формуючи повагу до мужності , самопожертви та свободи.
Очікувані результати:
описує причини конфлікту між персією та Грецією;
називає ключові битви та їх учасників;
пояснює важливість персько-грецьких воєн для подальшої історії розвитку людства;
працює з картою та історичними джерелами.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку
План 1) Причини конфлікту між Грецією та Персією 2) Ключові битви воєн 3) військова справа давніх греків.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Розповідь з елементами пояснення
Розмірковуючи над поняттями «загарбницька війна» та «визвольна війна», слід задуматися: та чи може бути війна «справедливою»?..
Та, насамперед, слід вияснити причини воєн між греками і персами.
Отже, опрацювавши сторінку 153 підручника, створимо в зошиті табличку щодо приводу до війни, зазначимо ключові події, що призвели до цих воєн та визначимо, для кого ці війни були «загарбницькі», а для кого-«визвольні».
Визначивши, що зіткнення греків з персами стало неминучим, розглянемо основні битви персько-грецьких воєн.
Працюємо в групах.
Перша група опрацьовує питання «Похід Дарія І. Марафонська битва».
Робота з підручником с. 154.
Друга група опрацьовує питання «Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах».
Робота з підручником с. 155.
Третя група опрацьовує питання «Саламінська битва. Греція після завершення воєн».
Робота з підручником с.155-156.
Представлення робіт в групах.
Робота з картою.
За допомогою малюнків на сторінці 157 скласти повідомлення про озброєння грецької армії, стратегію і тактику полководців.
Узагальнення. Відповіді на запитання.
Пройти онлайн-вправу за QR-кодом на засвоєння теми уроку на сторінці 158.
Домашнє завдання. §34.