Урок "Письмо малої букви х, складів і слів з нею."

Про матеріал

На цьому уроці ми вчимося писати малу букву "х", склади і слова з нею. Вдосконалюємо навички каліграфічного письма вивчених букв при списуванні тексту.

Перегляд файлу

          Навчання грамоти

Тема.   Письмо малої букви х, складів і слів з нею.

 

Мета: учити учнів писати малу букву х, склади і слова з нею;вдосконалювати навички каліграфічного письма вивчених букв при списуванні тексту;розвивати усне зв'язне  діалогічне мовлення учнів, пам'ять, увагу; збагачувати словниковий запас дітей, сприяти формуванню цінісного ставлення до природи; виховувати охайність, старанність,  любов до рідної мови.

 

Обладнання: підручник “Буквар” (авт. М.С.Вашуленко, О.В.Вашуленко); друкований зошит; предметні малюнки; картки з прислів'ями; картки зі словами.

Хід уроку

    І.Організаційний момент

 * Психологічна настанова

 - Погляньте одне на одного! Посміхніться одне одному. Пригадайте, яким ласкавим словом називають вас удома. Приготуйтесь уважно слухати і працювати.

 * Самореклама

Учитель

Очі дивляться...

Діти(разом)

Та все бачать.

Учитель

       Вуха слухають...

Діти(разом)

       Та все чують.

Учитель

        Голова...

Діти(разом)

        Думає.

Учитель

        Яким буде урок ?

Діти(разом)

         Найцікавішим!

Учитель

         Які у класі діти?

Діти(разом)

          Найкращі!

 

     ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Робота над загадкою.Звуко-буквений аналіз слова-відгадки

                    Ой порізала пальчик Оленка,

                    І у друзів стільки турбот:

                    І промити ранку гарненько,

                    І залити у ранку...( йод).

   2. Творче списування

    На дошці у двох рядках записані слова:

    Білий, добрий, срібний, смачний.

    Іній, сніг, чай, друг.

  - До слів першого рядка добрати слова з другого рядка і записати словосполучення, пояснюючи місця з'єднання літер;

білий сніг;                    срібний іній;

добрий друг;                смачний чай.

Скласти з одним словосполученням на вибір речення (усно).

 

    ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

  Зараз ви послухаєте віршик і самі  здогадаєтесь, яку букву ми будемо писати:

Хом'ячки побіля хати

почали в хокей гуляти.

Чути скрізь веселий сміх -

хтось з гравців пірнув у сніг.

(малюнок)

  • Ось він цей хом'ячок - хокеїст і допоможе вам навчитись писати букву х.

 

  ІV. Вивчення нового матеріалу

          1. Підготовка руки до письма. Штрихування.

- Наш хом'ячок взимку такий голодний, що ось як виконав завдання:

ора    й   линадо

на    полі   снік.

- Давайте допоможемо йому виправити помилки.

- А тепер давайте нагодуємо нашого гостя. Що ж він любить їсти? (зернятка )

2. Повторення правил штрихування:

 - Не виходити за контур;

 - Штихування в одному напрямку;

 - Штрихи розташовувати  на однаковій відстані.

          3. Розповідь вчителя про хом'ячка.

       На зиму він запасає до 20 кг зерна. А носить його в свою нірку за щічками. За один раз  може набрати майже 50 г зерняток - це  дві великі столові ложки.

(Діти переходять до штрихування колоска. На дошці зразок )

    -   Діти, підніміть свої роботи, покажіть нашому Хом'ячку і один одному. Погляньте. Адже у нас ціле поле колосся. Подивимось, чи ж добре воно дозріло.

*Відпочинок для очей

  1. Робота в зошитах

    Пишемо під лічбу і  - раз, і - два - і.

     ххх

     ха хе хлі хви хро ох ех

     хто хліб хата ховрах халат

  *Пальчикова гімнастика

      5. Малюнковий диктант

   Учитель показує картки із зображенням хати, мухи, халата, хліба.

  • Назвіть слова і визначте місце нової літери.
  • Запишіть слова у зошити.

     6. Робота в парах

Складання речень із розсипаних слів.

 

 

 

 

 

Записати складене речення.

  7. Робота в парах. Складання прислів'я.

Як , хліб, і, сіль, то ,вода, є, немає, голоду.

  • Дійсно, коли є хліб - то голоду нема. Хліб - то святиня! Його треба шанувати  як і людей, які його вирощують.

V. Підсумок уроку

* Бесіда

  • Яку літеру ми  вчилися писати сьогодні на уроці?
  • Без чого немає голоду?
  • Дійсно, коли є хліб - то голоду нема. Хліб - то святиня! Його треба шанувати  як і людей, які його вирощують.

Отже наш, хлібе! Святий наш Боже!

Нині  і прісно  - зернятко кожне.

Ти на вінець, і на свято, і в будень!

Господи - Хлібе, хай тебе буде!

 

Л.І.Стеценко, учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, Фастівський  НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. № 7-ЦВПВ “Гарт” Київська обл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
24 липня 2018
Переглядів
6856
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку