Урок "Повторення вивченого про звуки і букви."

Про матеріал

Повторити вивчене про звуки і букви; розвивати пізнавальні і творчі здібності, логічне мислення, виховувати інтерес до уроків читання; вчити дітей бути добрими, чемними та поважати один одного.

Перегляд файлу

Урок-мислення з читання   1клас

Тема уроку.  Повторення вивченого про звуки і букви.

Мета уроку:закріплювати знання про вивчені звуки і букви; удосконалювати    техніку читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички звукового та звуко- буквеного аналізу слів, зв'язне мовлення, мислення, увагу; виховувати цілісне ставлення до книги, любов до природи.

Обладнання: каса літер; предметні малюнки; таблиці зі звуковими схемами; картки для індивідуальної та парної роботи; виставка книг; картки зі словами; підручник “ Буквар”.

Хід уроку

  І. Організаційний момент

  Учитель

          Я  вам рада,любі діти,

          І вітаю щиро вас.

          І запрошую ласкаво

          На урок читання в клас.

  - Сьогодні в класі світло і затишно. Світить лагідне сонечко. Погляньте одне на одного, привітно посміхніться і починаймо наш урок.

  ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку. Ознайомлення із формою проведення уроку

 Увага! Увага! Відправляється казковий експрес від станції “Фастів” до станції “Країна добрих казок”. Але в дорозі траплятимуться труднощі, які ми обов'язково повинні подолати. Чи готові ви до цього? Тоді вирушаємо!

 ІІІ.Сприйняття й осмислення нового матеріалу

 *Дихальні вправи

  Допоможемо нашому паравозику зрушити з місця.

           чу-чу-чу- нікуди не втечу (видих)

           че-че-че- вуглинка пече (вдих)

  *Розчитування.

 З'являється  королева Абетка.

Добрий день, діти! Сьогодні я буду керувати вашою подорожжю і допоможу вам потрапити у країну “Добрих казок”. Ось ваш квиток. Давайте прочитаємо , що на ньому написано.

                                                          Квиток

 

 

 

 

 

 

 

 

  *Перша станція “Скоромовка”

  1) Щоб довго не затримуватись потрібно згадати багато вивчених скоромовок

і швидко їх розказати.

  1. Вивчення нової скоромовки

Напекли млинців, назвали кравців,

А кравець - за млинець та й побіг у танець.

 *Друга станція “Вгадай”

               Під малюнком напис був

               Котик ішов  - хвостиком махнув -

              Та й розсипав букви всі.

              Ти ж хутенько їх збери -

              І як правильно розставиш-

              Слово швидко прочитаєш.

      

          Ц и л с я и                           а п ц                            я и б л ц у

     ІV.   Первинне застосування набутих знань

  *Станція “Голосні”

 

    Діти, що це за будиночок на станції ?          

                                                                               Голосні

    В ньому живуть голосні звуки.             

            “Звуки є голосні.

             Чому вони так звуться?

             Бо з грудей, мов пісні,

             Вільно, легко ллються.

             Скільки ж букв голосних?

             Забувать не треба:

             Скільки пальців усіх

             На руках у тебе!”

   (Діти розповідають усе, що знають про голосні звуки)

    Скласти звукові схеми до слів.

                   Юля           єнот              їжа

   *Станція “Приголосні”

   Діти, а це що за будиночок на станції?

    В ньому живуть приголосні звуки.

    Виходять два учні в коронах              

 

 

 

приголосні

2 учень

 ”От якби могли ми в руки

 взяти приголосні звуки,

то відчули б, що м'які” -

дуже ніжні та пухкі.

1 учень

“А тверді - неначе з криці

На диктанті одиниці

Неодержував ніхто”.

*Гра “Різнокольорові слова”

1 команда           2 команда             3 команда

       (Діти повинні придумати як найбільше слів, що відповідали б даній схемі. Виграє та команда, що придумає більше таких слів.)

*Станція “Здоровя”

Фізкультхвилинка.

         Руки вгору ! Погойдали -

         Це дерева в лісі.

         Опустили і стріпнули -

         Збив росичку вітер.

         Руки в сторони — змахнули -

        Летимо, мов птахи.

        Приземлились, відпочили -

        Руки-крила склали.

     V. Формування творчих умінь і навикок учнів

  *Станція ”Місто Погаників”

 Чому це наш експрес зупинився в такому поганому місті?

 Тут живе цар  Поганин, який дуже полюбляє слухати казочку про двох цапків.

    а) декілька учнів читають окремі частини казки;

    б) вибіркове читання:

         - Що хотіли зробить обидва цапки?

         - Якою була кладка через річку?

         - Чи хотіли цапки зачекати один одного?

         - Що вони почали робити?

  Діти, чи сподобалось вам “Місто Погаників і його жителі? Тож давайте скоріше вирушати далі, але ж чи візьмемо з собою цапків, вони не хотять залишитись злими і впертими.

  *Станція ”Країна Добрих Казок”

  Робота з новим текстом

  а) Казковий словник

  Стрілися ,стежечка, глибокий, розминулась, переступила.

  б) Робота над багатозначним словом пішла

 Коза пішла                     потяг пішов

 попрямувала                  відправився

  в) Читання казочки вчителем

  (Завдання перед читанням)

 - Чи схожі казочки “Про двох цапків” і “Дві кізочки”? Якщо ні, то чим вони    відрізняються?

  Читання”буксиром”

  Читання”ланцюжком”

   Вибіркове читання:

 -На якій стежці зустрілися кізочки?

 -Чому не можна було розминутися?

 -Що зробила одна кізочка?

 -Що друга?

  г) Робота з текстом.

  Цар Поганин  хотів прочитати вам прислів'я і розгубив слова, допоможіть йому зібрати:

      2.ріс        1.ви         4.у        6.не

      7.ви         3.та          5.ма     8.ніс

    (Виріс, та ума не виніс)

      -До якої казочки підходить це прислівя?

      -Хто був розумнішими:цапи чи кізочки?

      *Робота за малюнком.

   Складіть речення за малюнком.

   Намалюйте його схему.

   Робота в групах.

 VI. Підбиття підсумків навчальної діяльності. Рефлексія

       Станція ”До побачення”

   Нам уже час повертатись. Але Країна Добрих Казок широко відкрила нам свої двері і ми будемо часто приходити до неї на гостину.

  Як називається казочка ,яку ми прочитали?

  Чого вона вас навчила?

             Їхав потяг наш невпинно

             із казкової країни.

             Там живуть герої чемні,

             Добрі, ввічливі! Напевно,

             Ви такими будете.

             Поради не забудете.

             Там троянди на подвір'ї

             Й гладіолуси цвітуть,

            Там господарі привітні

            Вас завжди у гості ждуть.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
25 липня 2018
Переглядів
2368
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку