Тема: Письмо рядкової букви «і» та з’єднань її з вивченими буквами.
Мета: Вчити учнів писати рядкову букву «і», порівнювати її з друкованою. Удосконалювати навички письма вивчених букв. Розвивати дрібні м’язи пальців, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати старанність, ціннісне ставлення до природи.
Предметні компетентності:
Мовна: формувати вміння вільно спілкуватися рідною мовою.
Уміння вчитися продовж життя.
Соціальна: розвивати вміння працювати у парі.
Загальнокультурна: розвивати вміння дотримуватися правил на уроці.
Екологічна грамотність: формувати бережливе ставлення до природи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: Сюжетні малюнки, посібник, мультимедійна презентація, картки, цеглинки Лего.
Хід уроку:
І. Організація учнів до роботи. Мотивація навчальної діяльності.
Пролунав шкільний дзвінок.
Розпочати час урок.
Всі почули: дзень-дзелень?
Тож привітайтесь:
Добрий день.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель: Діти, сьогодні до нас на урок завітає незвичайна гостя. Також ми навчимось писати нову літеру.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Восени …До нас завітала сама пані Осінь. Вона хоче впевнитись, що учні 1 класу вже вміють писати букви, знають правила поводження на уроці. Осінь приготувала вам подарунок, а щоб його отримати потрібно виконати її завдання. Свої завдання вона принесла на осінніх листочках, які нам потрібно зібрати в осінній букет. Ви готові працювати?
3. Перше завдання від Осені – каліграфічна хвилинка.
- повтор віршів про букви А, У
Голосиста буква А
Мій Букварик відкрива.
Не сама вона їде,
А всю азбуку веде.
Ти так боїшся букву У?
- Тобі признаюсь, татку,
Ця буква схожа на рогатку.
- запис у зошиті: А а У у Ау ау Уа уа
4. Гра «Віднайди пару». Робота в парах.
Осінь справді дуже мила, але інколи до неї у гості заходить її друг Вітерець – пустунчик. Він дуже сильно подув і розвіяв букви потрібно віднайти пару.
5. Фізкультхвилинка для очей.
Осінь багато працює і пропонує трішки відпочити, а саме дати відпочинок вашим очкам. Тому що зараз маємо багато завдань.
Відпочили і перед нами з’явився загадковий листочок.
6. Загадка.
На хвості сорока вістку принесла:
Симпатична буква у слова прийшла.
Засміялось сонце з неба дітворі:
Ця секретна буква, скажемо хором: … («і»)!
8. Бесіда.
– Який звук позначає ця буква?
– Який він? Чому?
Що ж ми будемо вивчати на сьогоднішньому уроці?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Завдання від Осені.
Учитель : Сьогодні ми вчитимемося писати малу букву «і».
Порівняння друкованої та прописної букви.
Починаємо писати рядкову букву «і» від верхньої рядкової лінії вниз прямо похилою паличкою, а біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і закінчуємо на середині рядка. Потім ставимо крапку трохи вище верхньої рядкової лінії.
Лічба «раз-і, два».
Пальчик, пальчик, де ти був?
Я з цим братом в ліс ходив.
З цим я братом борщ варив.
З цим я кашку куштував,
А з найменшим заспівав.
6. Продовження роботи в зошиті.
V. Підсумок уроку.
Ми з вами гарно впоралися зіз завданнями від Осені. Зібрали ось такий осінній букет, але залишився ще один останній листочок. Він хоче запитати….
Вправа «Мікрофон»
– Ми вчилися писати … – Мені найбільше сподобалося …
Осінь поклала вам на парти цеглинки Лего. Оцініть свою роботу на уроці.
Слайд № 22
Ви всі дітки – молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.