Урок з письма
(1 клас НУШ до «Зошита для письма і розвитку мовлення» Н.Кравцова, О.Придаток, Г. Сапун за програмою
О. Савченко до підручника Н.Кравцової,О.Придаток «Українська мова. Буквар»)
Тема. Письмо великої букви Б, складів, слів і речень із вивченими буквами. Списування речень, поданих друкованим шрифтом.
Мета:1)учити писати велику букву «бе», поєднувати її з іншими буквами, записувати слова з вивчених букв;
2)розвивати вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв, списувати з рукописного і друкованого шрифту, розвивати зв’язне мовлення учнів;
3)виховувати старанність та наполегливість.
Хід уроку
ІОрганізація класу
Дзвоник вже сигнал нам дав,
Працювати час настав.
То ж і ти часу не гай,
Працювати починай.
-Діти, у нас урок письма.
Бесіда
-Яка тема тижня?(Космос)
-Сьогодні ми відправляємось у казкову космічну подорож.(Вчитель демонструє малюнок космічної ракети) -Приготувались.
-Пристибнули ремені.
-Увімкнули мотори.
-Полетіли.
ІІАктуалізація опорних знань
Перша планета
-Хто прочитає назву планети?(Планета гри)
1)Гра «Загубилась літера»
Вчитель демонструє на дошці запис
.у.лик .арвінок
.улка .ао.а
-Прочитайте слова.(Бублик, барвінок, булка, баобаб). Вчитель демонструє малюнки та пояснює, що барвінокрослина, символ радісної життєвої сили, а баобаб-дерево. Росте в саванах Африки та Австралії.
-В яких словах 1 буква «бе»? 2 букви «бе»?3 букви «бе»?
-Які слова назви рослин?
-Які слова називають вироби з борошна?
-В яких словах 2 склади? 3 склади?
2)Гра «Хто уважний» Вчитель читає вірш і задає питання
-Про кого вірш?
Бавляться біля нори
Бобренята і бобри.
Бубонить бобер до білки:
-Бобренята бояться бджілки.
Вчитель показує малюнок бобра і розповідає, що у тварини короткі ніжки, між пальцями перетинки, щоб краще плавати, маленькі вушка, маленькі очі, хвіст нагадує весло.
-Слово бобер поділіть на склади, поставте наголос.
-Які ще слова зі звуком б в вірші?
-Що відомо про звук б ?
ІІІНовий матеріал
1)Робота в прописах с.51
По пунктиру учні обводять бобра та березову колоду. 2)Фізкультхвилинка для очей
Дивимось в ілюмінатор. Очі догори, опустили донизу, подивились вліво, вправо. Заплющили очі. Відкрили очі.
Продовжуємо працювати.
-Прочитайте назву нової планети. (Планета букв)
-Сьогодні ми будемо вчитися писати велику букву «бе».
-Порівняйте рукописну та друковану букви.
-Навіщо нам потрібна велика буква «бе»?
-У нас в класі є учні , у кого прізвище та ім’я починається з цієї букви.(Вчитель називає таких учнів).
3)Написання букви «бе»
А)Учні переглядають презентацію написання букви «бе».
Б)Потім вчитель прописує на дошці елементи букви «бе». Учні прописують елементи букви.
В)Вчитель демонструє написання великої букви «бе». Учні прописують велику букву. Діти читають назву планети.(Планета складів і слів)
4)Написання складів та слів.
Далі учні читають назву наступної планети(Планета слів).
5)Учні переходять до запису слова.
-Прочитайте слово.(Борис).
-Чому записано слово записано з великої букви?
-Ділимо це слово на склади.
-Ставимо наголос.
Учні знайомляться зі зразком написання цього слова. Зразок написання показує вчитель. Далі учні записують це слово.
6)Фізкультхвилина
Ми в ракеті сидимо(Учні присідають, а потім підводяться),
І у космос летимо(Махи руками).
Повз малі планети й зорі(Учні дивляться вправо,вліво).
Обігнали ми комету(Учні стрибають).
Повернулись на планету(Учні сідають за парти).
Учні читають назву наступної планети.(Планета речень).
7)Запис речень
-Прочитайте речення.
-Чому слово Борис написано з великої букви?
-Який знак в кінці речення?
-Яке перше слово в реченні?Друге?Третє?
Вчитель показує зразок написання речення. Потім діти записують речення.
Аналогічно проводиться робота з другим реченням.
Діти читають назву наступної планети(Планета мовознавців).
-Прочитайте слово.(Брати)
-Що воно означає? (Брати-це рідня; брати-дія, яку виконують руками).
-Складіть речення з цими словами. (Тарасик і Петрик-брати. Космонавти змушені брати їжу в тюбиках).
-Як називається професія людей, які літають у космос?
-Хто був першим космонавтом?
-Як прізвище першого українського космонавта?(Леонід Каденюк)
Діти ви молодці. Виконали всі завдання. Повертаємось на нашу планету, у наш клас.
-Пристебнули ремені!
-Полетіли.
-Посадка.
IVПідсумок уроку
-Яку букву вчилися писати?
Гра «Так-ні»(У дітей стрічки зеленого та червоного кольорів. Якща відповідь на питання так піднімають стрічку заленого коьору, якщо ні-червоного)
-Буква «бе» дає голосний звук.
-Цей звук глухий.
-Цей звук тільки твердий.