Урок."Письмо великої букви Ч («че»), складів і слів із нею.Порівняння написання У та Ч. Списування речень з друкованого шрифту."

Про матеріал
Розробка уроку письма в 1 класі НУШ за підручником М.Вашуленко. Тема: Письмо великої букви Ч («че»), складів і слів із нею.Порівняння написання У та Ч. Списування речень з друкованого шрифту.
Перегляд файлу

 Тема. Письмо великої  букви Ч («че»), складів і слів із нею.Порівняння написання У та Ч. Списування речень з друкованого шрифту.

Мета: навчити учнів писати велику букву Ч («че»); розвивати вміння правильно аналізувати структуру літери, порівнювати її з уже вивченими, виявляти схоже і відмінне; формувати вміння поєднувати її з іншими літерами; розвивати спостережливість;  корегувати недоліки дрібної моторики, фонематичного слуху; виховувати акуратність.

Обладнання: робочий зошит, фішки для звукових моделей слів, картки з друкованими і рукописними літерами, таблиця «Пиши правильно».

                                               ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1.Гра «Впіймай звук» (слайд)
— Пограємося в гру «впі ймай звук. –послухате вірш і плесніть в долоні, коли почуєте слова, які мають звук [ч]

ЧОРНОГУЗ
Чорногуз городом йшов,
Картуза в траві знайшов,
Стріла в житечку коза —
Пожувала картуза.
Сів і плаче чорногуз:
— Мов ганчірка, мій картуз!

2. Активне вимовляння звуку Ч

— Як вимовляється звук [ч]? (Звук [ч] приголосний, глухий, твердий перед [і] — пом’якшений.)

3. Мовна розминка.
— Повторіть чистомовки. (слайд)

Че-че-че — бабуся калачі… (пече).
Ча-ча-ча — дай, бабусю,… (калача).
Чі-чі-чі — їж, будь ласка,… (калачі).

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні на уроці ми навчимось писати велику букву Ч («че»).

 1. Підготовка до вивчення нового матеріалу

• Порівняння друкованої і рукописної літери, великої літери.( Слайд)

-         Подивіться на друковану і писану літеру  че. – Чим схожі? Чим відрізняються?
• Порівняльний аналіз написання великої букви Ч («че») з великою літерою У. (слайд)

-         На яку літеру вона схожа? – Порівняйте, чим відрізняються У та Ч?

 IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Показ зразка рукописної літери в сітці зошита             Слайд

2. Аналіз графічної будови літери Ч («че»)

- — Велика буква Ч («че») складається з двох елементів: прямої лінії із заокругленням угорі і внизу і довгої прямої, із заокругленням унизу праворуч.

3. Засвоєння конфігурації літери
1) Показ написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів.                  Слайд
2) Письмо великої літери Ч («че»).
 

Алгоритм написання великої букви Ч («че»)
1. Починаємо писати нижче верхньої міжрядкової лінії
2. Ведемо, заокруглюючи праворуч, угору до верхньої міжрядкової лінії
3. На відстані, що дорівнює половині робочого рядка, заокруглюємо праворуч
4. Ведемо пряму вниз  до верхньої рядкової лінії
5. Заокруглюємо праворуч, торкаючись цієї лінії, і продовжуємо до верхньої міжрядкової лінії
6. Не відриваючи руки, ведемо по писаному до верхньої лінії робочого рядка
7. Ведемо далі вниз  довгу пряму до нижньої рядкової лінії
8. Торкнувшись нижньої рядкової лінії, заокруглюємо праворуч близько середини робочого рядка

— Пишемо під рахунок і-раз-і, два-і.
• «Письмо» букви в повітрі.

-         Візьміть ручки, напишемо в повітрі під рахунок

-         і-раз-і,два-і.
Письмо букви у прописах, спочатку обводячи зразки, а потім — під рахунок і-раз-і, два-і.

-         Обведемо літеру Ч по пунктирних лініях в зошиті. (і-раз-і, два-і.)

Фізкультхвилинка

 

3) Письмо другого рядка букв.

Обведіть самостійно пунктирні лінії у другому рядочку
4) Письмо слів, речень. (на слайді фото міст з назвами)

- послухате фрагмент вірша , і скажіть, яке місто в ньому згадується.(Чоп)

На березі Тиси розкинувся Чоп –

Західні «ворота» в Україну.

-         Напишемо назву цього міста в зошиті. З якої букви ми будемо писати?

-         Зверніть увагу, ч та о середнє з'єднання …  0- п верхнє  з'єднання

-         Чоооо п .

-         Послухате наступний фрагмент вірша , і скажіть, яке місто в ньому згадується.(Чернігів)

Коли повінь Десні поверне в береги,

Ми побачим Чернігів привітний.

Подивіться на наступний рядочок, там написана назва Чернігів. З якої букви напишемо, чому.? З\єднання Ч з е середнє. Чер-ні- гів. Уважно переписуйте..

-         послухате фрагмент вірша , і скажіть, яке місто в ньому згадується.(Черкаси)

Місто великих надій і добра –

Квітучі і рідні Черкаси.

5.Написання речення з друкованого тексту. (слайд з реченням)

- послухайте речення,….. вам треба його записати прописними буквами. Пишемо в зошиті на останньому рядочку.

— Чому деякі слова написані з великої літери?

Чоп,Чернігів, Черкаси  — міста України.

 

V. Підсумок уроку
— Яку букву вчилися писати на уроці?
— Які слова пишуться з великої літери?

РЕФЛЕКСІЯ.

Продовжіть речення

Сьогодні я навчився…

Мені важко було…

Мені вдалося….

Оцініть свою роботу за допомогою смайлика

 

docx
Додано
3 лютого
Переглядів
378
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку