Письмова нумерація чисел 11 – 20. Записування чисел під диктовку. Порівняння числових виразів. Задачі на знаходження невідомого доданка
Мета: вчити дітей розрізняти одноцифрові та двоцифрові числа, розуміти позиційне значення цифри в записі двоцифрового числа, читати і записувати числа другого десятка на основі їх розрядного складу; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка, порівнювати числа. Розвивати обчислювальні навички учнів, спостережливість, логічне мислення, увагу.
Обладнання: таблиці, малюнки тварин та дерев, роздаткові матеріали.
Тип уроку: комбінований
Форма роботи: індивідуальна, фронтальна, в парах.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Привітання.
Діти, сьогодні до нас завітали гості.
Ви з гостями привітайтесь. (всі: Добрий день!)
Вправо, вліво поверніться,
Своїм друзям посміхніться ,
І від серця побажайте (всі: Добрий день!)
2. Створення психологічного настрою.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ята.
Всі сідайте, діти,
Домовляймось – не шуміти,
На уроці – не дрімати,
Міцні знання здобувати.
То ж гаразд, часу не гаймо,
І урок розпочинаймо.
3. Вправа «Мікрофон»
Сьогодні чудовий день, я чекаю від нього хорошого настрою, продуктивної роботи на уроці. Для цього я готова поділитися з вами своїми знаннями, подарувати вам частинку своєї любові.
Не стулить ні на мить очей –
Вночі полює на мишей,
Але удень відпочива,
Ні, це не кішка, це …(Сова).
І запрошує у гості до лісової школи. І так вирушаємо в подорож?
До лісу мерщій усі поспішаймо.
Увагу, кмітливість до купи збираймо.
А ліс той казковий,
Там звірі живуть,
Хто любить навчатись,
У друзі беруть.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Шлях наш довгий і важкий
Вкаже нам клубок чарівний (рахуємо десятками до 100)
Зайчик тут стрибає швидко.
Ледь встигаємо за ним.
Раптом зайчик зупинився.
Метеликів побачив він.
Давайте допоможемо зайчику порахувати метеликів. Перевіримо його знання. Ось як він рахував: 11,14,13,15,16,17,19,18,20,12.
- Яку помилку зробив Зайчик?
-Давайте йому допоможемо порахувати правильно.(від 11 до 20 - дівчатка, від 20 до 11- хлопчики )
Мандруємо далі.(тупають ніжками)
І веселі їжачки пропонують вам завдання.
Слухайте уважно їх та відповідайте.
— Станьте цифри, по порядку! 11; 12; 13; 14; 15.
— Вийдіть 20;19;18; 17; 16.
— Вийдіть, «сусіди» числа 19; 17; 13,11
— Молодці! З цим завданням ви добре впоралися!
Робота в парах
Погляньте, хто це перешкоджає іти далі.
До нас Сонечко прийшло і завдання від Сови також принесло.
(На партах коробочки з крупами. Учні пальцями мають створити число і назвати його )
Почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки. А ви маєте відгадати цифру. Цю цифру я напишу у повітрі.(1)
Зошит свій я відкриваю,
І навкіс його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно.
До роботи я берусь.
- Знайдіть в зошиті маленьку крапочку. Там ми запишемо цифру 1.
Пишемо з середини клітинки ведемо у верхній куток і вниз на серединку. (раз і, два і)
(Алгоритм написання - показ на дошці. Обирають найкращу цифру )
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Ми підійшли до незвичайної галявини, біля лісової школи. Вона має назву «Пізнавальна». Тут ми отримаємо нові знання і повторимо уже відомі, а також будемо вчитися записувати числа від 11 до 20, будемо розв’язувати задачі, порівнювати числа.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Хочу вам розповісти , яка сталася пригода у лісі з Синичкою. А ви уважно послухайте.
Одного разу лисичка спіймала Синичку. Стала Синичка проситися:
Заплакала синичка. Адже вона вміла рахувати лише до 10, а намистинок було більше. На її щастя зі школи йшла першокласниця.
намистинок.
Що означає число 1? Число 6? (Десятки й одиниці це розряди)
Давайте попрацюємо з таблицею.
десятки |
Одиниці |
Число |
1 |
1 |
11 |
1 |
3 |
13 |
1 |
5 |
15 |
1 |
8 |
18 |
( Взаємоперевірка.
десятки |
Одиниці |
Число |
1 |
2 |
|
1 |
4 |
|
1 |
6 |
|
1 |
9 |
|
У парі виконайте взаємоперевірку. Чий товариш не припустився жодної помилки? Погладьте його по голівці.
Ну що ж, молодці, швидко справились з завданням, можна продовжувати нашу роботу. У лісовій школі навчається і білочка. Вона справжній акробат. Завдяки чіпким кігтикам легко пересувається по деревах. І допомагає їй в цьому пухнастий хвіст. Вона хоче перевірити чи вмієте ви писати числа під диктовку.
— Запишіть числа 13, 16, 18, 14, 17, 11, 20 .(самостійно. Фронтальна перевірка.)
Фізкультхвилинка (Під мелодію я люблю у лузі квіти
Ми так добре працювали,
Що трошки втомилися.
На лузі зеленім відпочити
Разом зупинилися.
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота з підручником (с. 94)
Завдання 1. Робота над задачею
Ми вже дорослі і незабаром закінчимо 1 клас. Давайте покажемо нашим лісовим друзям, як ми вміємо розв’язувати задачі з підручника.
Учитель на дошці записує коротку умову до задачі.
Аналіз задачі:
Висновок: невідомий доданок знаходиться дією віднімання.
Правило:
Щоб невідомий доданок дістати,
Треба відомий від суми відняти.
4 (груші). Відповідь: 4 груші поклали.
2. Завдання на порівняння чисел
Індивідуальна робота на картках
Ми так запрацювалися, що і не помітили, що на небо насунули хмари треба швидше порівняти числа у хмаринках, щоб ми не змокли. Тільки правильно розставте знаки: більше, менше, дорівнює. (взаємоперевірка)
11 10
1 5 16
1 4 12
1 3 13
19 18
3. Дидактична гра "На яку квіточку впала крапелька"
Робота в парах
- Ми не змокли, тому що справилися із завданням. Але дощик намочив квіти на галявині.
– Спробуємо здогадатися, на яку квіточку впала кожна крапелька.
10+7 10+9
10+5 10+1 10+6
Пальчикова гімнастика
Ми ділили апельсин (ліва рука в кулачку, права її обхоплює),
Багато нас, а він — один.
Ця часточка — для їжака (правою рукою по черзі розтискаємо пальці на лівій руці),
Ця часточка — для чижа,
Ця часточка — для кошенят,
Ця часточка — для каченят,
Ця часточка — для бобра,
А для вовчика лише шкоринка одна! (Струшуємо обидві кисті рук.)
Наша подорож закінчується і потрібно назад до школи. Але перед нами є дві доріжки. Синя і червона.
Дівчатка виміряють синю, а хлопчики червону доріжку.
Підніміть руки у кого співпала довжина?
Підніміть руки у кого співпала довжина?
Від кого це завдання ви дізнаєтеся коли з’єднаєте точки по порядку.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Ось і підійшла до кінця наша подорож. Як ви думаєте чи справилися ми з завданнями Мудрої Сови?
У вас на парті лежить три квіточки, такого кольору, як світлофор. Зелений, жовтий, червоний.
Уважно поміркуйте, і підніміть ту квіточку, яку вважаєте за потрібним.
|
|
|
Ви дуже часто спілкуєтеся з рідними по телефону. Я хочу. Щоб ви зіграли таку гру.
«Уявляєш , мамо, тато, у нас на уроці математики було…. »
Мурованокуриловецька загальноосвітня санаторна
школа – інтернат І – ІІІ ступенів
Вінницької обласної Ради
Відкритий урок з математики
1 клас
« Письмова нумерація чисел 11 – 20.
Записування чисел під диктовку.
Порівняння числових виразів.
Задачі на знаходження
невідомого доданка.»
Вчитель початкових класів
Григорук О.С.
2017 – 2018 Н.Р.