Урок "Письмове додавання трицифрових чисел. Розв'язування задач на застосування дії додавання. Розвязування рівнянь" для 3 класу

Про матеріал
Конспект уроку з математики для учнів 3 класу "Письмове додавання трицифрових чисел. Розв'язування задач на застосування дії додавання. Розвязування рівнянь"
Перегляд файлу

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Розв’язування задач на застосування дії додавання. Розв’язування рівнянь.

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; вдосконалювати вміння розв’язувати прості задачі на додавання, розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, зменшуваного, від’ємника; розвивати мислення, пам'ять ; виховувати уважність.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань 

1. Перевірка домашнього завдання

2. Зоровий диктант(додаток 1)

350 – 190 =                 750 – 170 =                

640 – 280 =                 530 – 150 =                  

430 – 260 =                 530 – 340 =                  

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд та використовувати цей спосіб обчислення під час розв’язування задач.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

  • Гра «Математичний світлофор».

Розфарбуй цифри за кольорами: сотні, десятки, одиниці

57; 304; 1; 284

228; 100; 850; 904

45; 56; 7; 2414999.

  • Коментоване розв’язування прикладів.

        24              74

     +                +

       36              25

 

2. Пояснення нового матеріалу (с. 95, завдання 606)

— Розгляньте запис.

— Як треба записувати другий доданок при письмовому додаванні?

— З яких розрядних одиниць почали виконувати письмове додавання?

Висновок. При додаванні трицифрових чисел одиниці додають до одиниць,десятки — до десятків, сотні — до сотень.

3. Первинне закріплення нового матеріалу (с. 95, завдання 607)

— Обчисліть приклади, записуючи доданки стовпчиком. (Приклади записуються на дошці з коментуванням.)

Міркуйте так:

— Перший доданок 722. Другий — 134. Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки — під десятками, сотні — під сотнями. Додавання розпочинається з одиниць. 2 + 4 = 6. Цифру 6 записуємо під одиницями. 2 дес. + 3 дес. = 5 дес. Цифру 5 пишемо під десятками. 7 сотень + 1 сотня = 8 сотень. Цифру 8 пишемо під сотнями. Отримуємо суму 856.

 

Гра «Загубилась ручка»

Об’єднуємо дітей у три команди, порівну у кожній(якщо є зайві учасники, тоді даємо їм роль ведучи-контролерів). Відповідно до кількості дітей на дошці будуть записані приклади. Учні мають по черзі виконувати приклади, користуючись однією ручкою, як естафетною паличкою. Яка команда швидше виконає приклади та і перемогла(кожен учасник може виконати лише один приклад).

  307      215      781 555   605     638  741  257

+          +    +         + +    +          + +

  122       654      100  434    302      251 141   701

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Розв’язування простих задач на додавання (фронтально)

(с.95, №608)

1) I ф.— 346 к.

II ф.— 412 к.

Розв’язання

346 + 412 = 758 (к.)

Відповідь: 758 корів на обох фермах.

 

2) Було — ?

    Продали — 650 кг

    Залишилось — 234 кг

Розв’язання

650 + 234 = 884 (кг)

Відповідь: 884 кг крупів було у магазині.

 

3)Було — 527 ов.

   Стало — ?, на 242 більше

Розв’язання

527 + 242 = 769 (ов.)

Відповідь: 769 овець стало в господарстві цього року.

 

4)I — 487 ц, це на 168 ц менше

   II — ?ц 

Розв’язання:

487 + 168 = 655 (ц)

Відповідь: 655 ц зібрали з другої ділянки.

 

— Якою дією ми розв’язали всі задачі?

— Чим відрізнялись задачі між собою?

— В кого виникли труднощі?

2. Робота над задачею письмово (с. 95, завдання 609)

— Аналіз задачі за питаннями вчителя, запис короткої умови задачі.

 

За 1 одиницю

Кількість пальт

тканини

Дитячі

9шт

18м

Дорослі

?м, на 1м більше

6шт

                 

— Розв’яжіть задачу самостійно(високий і достатній рівень навчання)

—Розв’яжіть задачу за поданою схемою(додаток 2)

3. Розв’язування рівнянь за рядами, і з коженого ряду викликаємо одного учня до дошки, які виконують рівняття паралельно (с. 95, завдання 610)

— Як знайти невідомий доданок?

Х+320=800

Х=800-320

Х=480

480+320=800

— Як знайти невідоме зменшуване?

Х-40=270

Х=270+40

Х=310

310-40=270

— Як знайти невідомий від’ємник?

280-Х=120

Х=280-120

Х=160

280-160=120

4. Складання рівняння до задачі (с. 95, завдання 611)

1) х + 140 = 573

2) х – 346 = 231

5. Задача з логічним навантаженням (с. 96, завдання 612)

Розв’язання

1) 100 – 10 = 90 (км) — проїхав велосипедист другого дня.

2) 9 дес. : 3 = 3 дес. = 30 (км) — проїхав велосипедист третього дня.

3) 100 + 90 + 30 = 220 (км)

Відповідь: 220 кілометрів проїхав велосипедист за три дні.

VI. Підсумок уроку

— Поясніть спосіб письмового обчислення прикладу 234 + 125.

VII. Домашнє завдання

С. 96, завдання 613; 614.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

350 – 190                750 – 170

 

640 – 280               

530 – 150                 

430 – 260               

530 – 340                 

Додаток 2

 

 

  1.                          :

 

 

      +

 

 

 

 

                   

doc
Додано
10 лютого 2020
Переглядів
1976
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку