25 листопада о 18:00Вебінар: Онлайн-тести для розвитку творчого мислення: поради, ідеї, практика

Урок "Планування маршруту мандрівки країнами світу з визначенням різниці в часі в них порівняно з київським"

Про матеріал

Мета дослідження: формувати знання учнів про годинні пояси, особливості їх розташування; розвивати уміння визначати поясний час та різницю в часі; розвивати географічне мислення.

Перегляд файлу

8 клас

Дослідження 3.

Планування маршруту мандрівки країнами світу

з визначенням різниці в часі в них  порівняно  з київським

 

Алла Христич, учитель географії

Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3,

 м. Скадовська, Херсонської області

 

Цільова група: учні 8 класу

Тривалість: 45 хв (90 хв)

 

Мета дослідження: формувати  знання учнів про годинні пояси, особливості їх розташування; розвивати уміння визначати  поясний час та різницю в часі; розвивати географічне мислення.

 

Операційні цілі (завдання):

після закінчення уроку учень

- знає різні види часу, що існують в міжнародній системі його відліку;

- розуміє відмінність між поняттями «місцевий час»,  «поясний час»;

- вміє наводить приклади  регулювання часу в країнах світу;

- характеризувати особливості регулювання системи відліку часу в країнах світу;

- може аналізувати карту годинних поясів світу;

- показувати  на карті лінію зміни дат;  

- визначати місцевий і поясний час, час у країнах світу та в Україні;

- оцінити значення знань про систему відліку часу

 

Методи і техніки:

- робота над завданнями дослідження;

-  дискусія в парах;

-  робота в парах;

- самооцінювання.

 

Обладнання:

- карта годинних поясів,

- політична карта світу,

 - додаткова література,

- інтернет-ресурси. свічка;

 

Допоміжні матеріали:

Додаток 1. Вправа «Квиток на авіалайнер».

Додаток 2. Основні завдання дослідження.

Додаток 3. Вправа «Гроші»

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

1. Вступна частина

1.1.Перевірка психологічного настрою учнів на початок уроку. Кожному учневі запропоновані смайлики із зображенням різних психологічних станів людини. Учні, визначивши свій настрій, обирають відповідний смайлик.

1.2.Оголошення теми дослідження. Запрошення до мандрівки країнами світу на уявному авіалайнері. Вправа «Квиток на авіалайнер». Щоб отримати квиток на лайнер потрібно правильно виконати експрес-тести. (Додаток 1)

1.4. Використайте прийом «Кінозал». Запропонуйте учням переглянути відеоролик про «Годинні пояси Землі»

1.3. Запропонуйте учням підчас виконання основних завдань скористатися атласами, додатковою літературою, інтернет-ресурсами. Поясніть, що кожен окремо буде захищати своє дослідження.

 

2. Основна частина

2.1. Повідомте учням мету дослідження. Нагадайте, що відлік годинних поясів ведеться від 0° д. (Гринвіцького меридіана) на схід. Пояси в цьому напрямку нумеруються від 0-го до ХХІІІ. У межах будь-якого годинного поясу установлено єдиний (поясний) час, який визначається за місцевим часом відповідного до нього серединного меридіана. Якби не існувало кордонів держав, то межі годинних поясів проводили б по меридіанах, що проходять на 7°30мін. д. на схід і на захід від серединного меридіана в межах конкретного годинного поясу. Так, межі ІІ годинного поясу проходили б від 22°30мін. сх. д. до 37°30мін. сх. д. Поясний час — це час певного годинного поясу Землі. Він визначається за місцевим часом серединного меридіана певного поясу. Один годинний пояс = 15° д. Меридіани, значення географічної довготи яких ділиться рівно на 15, є серединними для певного годинного поясу.

 

2.2. Запропонуйте учням об’єднатися в пари і приступити до виконання основних завдань дослідження (Додаток 2). Під час виконання завдань учні використовують інтернет-джерела, довідниковий матеріал, атласи. Попередьте, що на роботу учням відведено до 30 хвилин.

 

2.3. Запропонуйте учням вправу «Гроші» (Додаток 3)

2.4. Проведіть інтерактивну вправу «Емблема». Запропонуйте учням створити емблему-символ визначених міст, країн світу і прикріпити їх на політичну карту світу.

 

3. Підсумкова частина

3.1. Проведіть вправу «Оціни діяльність на уроці». Покажіть на екрані правильні відповіді. Учні співставляють їх зі своїми.

 

3.2. Підведіть підсумок уроку, запитайте учнів, що виявилося для них найскладнішим, а що було приємним. Заохочуйте їх, щоб вони поділилися своїми думками.

 

3.3. Висловіть свою думку щодо проведення уроку, діяльності пар, роботи кожного учня на уроці. Подякуйте за співпрацю. Побажайте учням, щоб вони обов’язково у своєму житті, насправді, а не уявно, відвідали згадані сьогодні на уроці міста та країни світу. Подорожі – це найприємніше в житті!

3.4. Оголосіть домашнє завдання: опрацювати матеріал підручника та скласти есе на тему: «Київ - європейська столиця».

 

 

 

Додаток 1. Вправа «Квиток на авіалайнер».

Прийом «Експрес-тест»

1. Годинний пояс, за яким ведеться відлік часу в межах території України, — це:

А 0

Б І

В ІІ

Г ІІІ

2. Годинний пояс, у якому розташована більша частина території України:

А 0

Б І

В ІІ

Г ІІІ

3. Якщо поясний час — 11 год 00 хв, то місцевий час у Харкові (36° сх. д.) дорівнює:

А 11 год 24 хв

Б 11 год 26 хв

В 12 год 00 хв

Г 12 год 20 хв

4. Час, за який Земля здійснює оберт на 1°, становить:

А 4 хвилини

Б 5 хвилин

В 12 хвилин

Г 15 хвилин

5. За одну годину Земля обертається:

А на 4°

Б на 15°

В на 20°

Г на 30°

6. Місцевий час якого міста України буде більшим?

А Львів

Б Чернівці

В Київ

Г Маріуполь

7. Один годинний пояс дорівнює:

А 4°

Б 5°

В 15°

Г 30°

8. Ким, коли і з якою метою був запроваджений поясний час?

А Магелланом

Б Вернадським

В Флемінгом

Г Геродотом

9. У межах яких годинних поясів розташована Україна (без урахування і з урахуванням проходження державного кордону)?

А І, ІІ

Б І, ІІ, ІІІ

В ІІ

Г ІІ, ІІІ

10. В якому місті на території України місцевий і поясний час збігаються?

А Харків

Б Одеса

В Львів

Г Київ

 

Додаток 2. Основні завдання дослідження.

1. За наведеними характеристиками вкажіть назви міст світу та країни до яких вони належать.

а)Найбільше місто Австралії, столиця штату Новий Південний Уельс. Місто було засноване у 1788 р. Артуром Філіпом, який прибув сюди на чолі Першого флоту, і було місцем заснування першого колоніального європейського поселення у Австралії. За результатами опитування, що провів журнал Forbes серед фахівців у 2010 році, це австралійське місто потрапило до дванадцятки найкрасивіших міст світу

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

б)Єдиної думки щодо походження назви цього міста немає, але вченими неодноразово висувалися гіпотези про етимологію назви. Ось чотири найпопулярніші припущення: назва — латинського походження, і утворена від римського власного імені, яке означає «шалений»; назва — латинського походження, і походить від слова Lond, що означає «Дике (тобто тут заросле лісом) місце»; назва — кельтського походження, і складається з двох слів: Llyn (озеро) і Dun (укріплення): у кельтський період місто називалося Llyndid; назва походить від древньоєвропейського слова Plowonida, що означає «Річка, що вийшла з берегів». 

Це місто-столиця розташоване на річці Темза. Важливе джерело доходу — туризм. Найбільш відвідуваними місцями є: Тауер, Собор Святого Павла, Букінгемський палац, Вестмінстерське абатство. Також - це центр театральної діяльності.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

в)Одне з найдавніших міст Малої Азії. Відоме ще з 7 століття до н. е. як давнє поселення Анкіра, розташоване на перехресті торгових шляхів, що пов'язували Європу і Азію. Збереглися пам'ятки римсько-елліністичної (храм імп. Августа) та візантійської архітектури. Входило до складу Римської імперії, Візантії, а з XIV століття до Османської імперії. Друге за розміром після Стамбула місто країни, столиця з1923року.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

г)Місто не входить до складу жодного зі штатів США; в адміністративному відношенні становить федеральний округ Колумбія. Розташоване на річці Потомак.

Серед будівель визначних будівель в ньому виділяються Капітолій, Пентагон, Білий дім, Меморіал Лінкольна, Національна галерея, Бібліотека Конгресу, Національний архів, Фолджерівська шекспірівська бібліотека, Меморіал Джефферсона.

Всупереч легендам, місто ніколи не було побудоване на осушеному болоті. У той час як заболочені місця дійсно покривали області вздовж річок та інших природних водойм, більшість території міста складалася з сільськогосподарських угідь і пагорбів. Найвища точка міста — точка Рено, розташована в парку форту Рено і знаходиться на висоті 125 метрів над рівнем моря. Найнижча точка — рівень річки Потомак. Приблизно 20% території міста становлять паркові насадження- Національна алея, Рок-Крік-Парк, парк на острові Теодора Рузвельта, Сади Конституції

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

д)Місто засноване у XVII ст., коли голова племені меріна на ім'я Андріандзака захопив місто племені вазімба Аналамангу («Синій ліс») та звелів побудувати палац на найвищому місці. Так була заснована столиця, назва якої перекладається як «Місто тисячі воїнів». Герб міста складається з двох жовтих та двох блакитних квадратів, складених в шаховому порядку. На жовтих зображені чорні голови зебу, на блакитних — букетики з трьох священих лілій, які втілюють шляхетність і родючість. Над квадратами золота корона у вигляді стіни фортеці з сімома зубчатими баштами. Знизу на крученій позолоченій стрічці надпис: «Тисячі чоловіків не вмирають в один день». Це девіз міста й країни, в якій воно розташоване

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

ж)Назва міста-столиці означає «Червоний богатир». Розташоване в долині річки Тола, на висоті 1300–1350 м. Виділене в самостійну адміністративну одиницю. Було засноване в 1639 році під назвою Оргоо («палац») як буддистський монастир. З 2-ої половини 17 ст. було кочовою (з 1778 — осілою) резиденцією маньчжурського намісника і адміністративним центром. З 1706 називалося Іх-Хурее ( «Великий монастир»), з 1911 — Нійслел-Хурее («Столичний монастир»). У 1924 знову було перейменоване

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

з) Місто розташоване в північно-західній частині Південної Америки, за 24 км на південь від екватора, в міжгірській улоговині Анд, на південному схилі вулкана Пічинча. Клімат гірничо-екваторіальний. Значна висота міста над рівнем моря обумовлює відсутність там тропічної спеки, а близькість до екватора зменшує річне коливання температур, яка впродовж всього року тримається в межах +13 — +15 °C. Проте при цьому спостерігається значна різниця між денною і нічною температурою. Опадів випадає від 1 100 до 1 200 мм на рік, в основному з вересня по травень у вигляді злив.

Місто побудоване на вулканічному попелі, який миттєво поглинає вологу. Це ускладнює розвиток більшості типових для країни рослин. Використання довколишніх до міста територій індіанцями для випасу худоби в XV ст. призвело до поширення нині в його околицях малорослих чагарників з рідкісними і мізерними лісовими утвореннями.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

 

и)Європейське місто-столиця, розташоване на березі Ризької затоки Балтійського моря. Засноване 1201 року. Історичний центр міста є Світовою спадщиною ЮНЕСКО. Найбільше місто Балтики та найбільший політичний, економічний і культурний центр країни.

 Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

 

і)Ла-Муй-Но́бле-і-Леа́ль-Сьюда́д-де-Нуе́стра-Сеньйо́ра-Са́нта-Марі́я-де-ла-Асунсьйо́н— місто-столиця, політичний, економічний і культурний центр країни, розташоване на річці Парагвай. Було засноване 15 серпня 1537році як перше іспанське поселення в районі Ла Плата. День заснування міста — є днем християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці, тому його первісна назва звучало як «сьюдад де нуестра сеньора Санта Марія да ла Асунсьон», що в перекладі з іспанської значить «місто Успіння нашої Святої Марії Богородиці».

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

 

 

 

 

ї)Місто знаходиться у Північній Індії, в зоні сейсмічної активності-IV, що робить можливими потужні землетруси в ньому. Відоме своїми широкими, усадженими деревами бульварами і численними державними установами та культурними пам'ятниками. Це місце розташування уряду, що робить його центром індійської політики.

Центральна частина міста була спланована Едвіном Лаченсом та Гербертом Бейкером, провідними британськими архітекторами 20 століття. На честь першого район зараз відомий як «Лаченсівський Делі».

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

л)Європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. Столиця і найбільше місто — Рейк'явік, де з прилеглими районами у південно-західному регіоні країни проживає близько двох третин населення країни. Це вулканічно і геологічно активна територія, яка в основному складається з плато покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини.

Нині це країна з найменшим населенням з-поміж членів NATO та єдиним учасником блоку без постійної армії. Населення країни приблизно дорівнює населенню українського міста Херсона.

Назва міста…………………………………………………

Назва країни………………………………………………

 

http://geo-teacher.net.ua/images/8klass/karta-1.jpg2.За картою годинних поясів визначте, в яких годинних поясах знаходяться визначені міста.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://geografica.net.ua/new/4/geo_12_13.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

а)………………………………………….

б)…………………………………………..

в)…………………………………………

г)………………………………………….

д)………………………………………….

 

 

 

ж)……………………………………

з)…………………………………….

и)…………………………………….

і)………………………………………

ї)………………………………………

л)…………………………………….


 

 

3.Яким буде поясний час цих міст відносно київського, якщо своє віртуальне знайомство з ними ви здійснювали 0 9год.00хв.

 


            а)………………………………………….

б)…………………………………………..

в)…………………………………………

г)………………………………………….

д)………………………………………….

 

 

ж)……………………………………

з)…………………………………….

и)…………………………………….

і)………………………………………

ї)………………………………………

л)…………………………………….


 

 

 

4.З перших літер визначених міст складіть патріотичне гасло

 

 

 

 

 

 

Ї

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             5. Зробіть висновок про особливості визначення поясного часу в країнах світу і в нашій державі зокрема

 ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3. Вправа «Гроші»

Розрахуйте, яку суму в гривнях Вам потрібно витратити на квиток до кожного з визначених міст світу, якщо Національний Банк України встановив такий курс валют:

1 долар ($) -25 гривен; 1 євро (€) – 28 гривен

 

 

Країна, місто світу

Сума за квиток (у $, €)

Сума за квиток у гривнях

Сідней, Австралія

530 $

 

Лондон, Велика Британія

200 €

 

Анкара́, Туреччина

150 €

 

Вашингтон, США

740 $

 

Антананарі́ву, Мадагаскар

400 $

 

Ула́н-Ба́тор, Монголія

200 $

 

Кіто, Еквадор

840 $

 

Ри́га, Латвія

300 €

 

Асунсьйо́н, Парагвай

1050$

 

Нью-Де́лі, Індія

500 $

 

Ісла́ндія, Рейк’явік

550 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді на основні завдання дослідження

1. За наведеними характеристиками вкажіть назви міст світу та країни до яких вони належать.

 А)Найбільше місто Австралії, столиця штату Новий Південний Уельс. Місто було засноване у 1788 р. Артуром Філіпом, який прибув сюди на чолі Першого флоту, і було місцем заснування першого колоніального європейського поселення у Австралії. За результатами опитування, що провів журнал Forbes серед фахівців у 2010 році, це австралійське місто потрапило до дванадцятки найкрасивіших міст світу (Сідней, Австралія).

 

Б)Єдиної думки щодо походження назви цього міста немає, але вченими неодноразово висувалися гіпотези про етимологію назви. Ось чотири найпопулярніші припущення: назва — латинського походження, і утворена від римського власного імені, яке означає «шалений»; назва — латинського походження, і походить від слова Lond, що означає «Дике (тобто тут заросле лісом) місце»; назва — кельтського походження, і складається з двох слів: Llyn (озеро) і Dun (укріплення): у кельтський період місто називалося Llyndid; назва походить від древньоєвропейського слова Plowonida, що означає «Річка, що вийшла з берегів». 

Це місто-столиця розташоване на річці Темза. Важливе джерело доходу — туризм. Найбільш відвідуваними місцями є: Тауер, Собор Святого Павла, Букінгемський палац, Вестмінстерське абатство. Також - це центр театральної діяльності. (Лондон, Велика Британія)

 

В)Одне з найдавніших міст Малої Азії. Відоме ще з 7 століття до н. е. як давнє поселення Анкіра, розташоване на перехресті торгових шляхів, що пов'язували Європу і Азію. Збереглися пам'ятки римсько-елліністичної (храм імп. Августа) та візантійської архітектури. Входило до складу Римської імперії, Візантії, а з XIV століття до Османської імперії. Друге за розміром після Стамбула місто країни, столиця з1923року. (Анкара́, Туреччина)

 

Г)Місто не входить до складу жодного зі штатів США; в адміністративному відношенні становить федеральний округ Колумбія. Розташоване на річці Потомак.

Серед будівель визначних будівель в ньому виділяються Капітолій, Пентагон, Білий дім, Меморіал Лінкольна, Національна галерея, Бібліотека Конгресу, Національний архів, Фолджерівська шекспірівська бібліотека, Меморіал Джефферсона.

Всупереч легендам, місто ніколи не було побудоване на осушеному болоті. У той час як заболочені місця дійсно покривали області вздовж річок та інших природних водойм, більшість території міста складалася з сільськогосподарських угідь і пагорбів. Найвища точка міста — точка Рено, розташована в парку форту Рено і знаходиться на висоті 125 метрів над рівнем моря. Найнижча точка — рівень річки Потомак.

Приблизно 20% території міста становлять паркові насадження- Національна алея, Рок-Крік-Парк, парк на острові Теодора Рузвельта, Сади Конституції (Вашингтон, США)

 

Д)Місто засноване у XVII ст., коли голова племені меріна на ім'я Андріандзака захопив місто племені вазімба Аналамангу («Синій ліс») та звелів побудувати палац на найвищому місці. Так була заснована столиця, назва якої перекладається як «Місто тисячі воїнів». Герб міста складається з двох жовтих та двох блакитних квадратів, складених в шаховому порядку. На жовтих зображені чорні голови зебу, на блакитних — букетики з трьох священих лілій, які втілюють шляхетність і родючість. Над квадратами золота корона у вигляді стіни фортеці з сімома зубчатими баштами. Знизу на крученій позолоченій стрічці надпис: «Тисячі чоловіків не вмирають в один день». Це девіз міста й країни, в якій воно розташоване ( Антананарі́ву, Мадагаскар).

 

Ж)Назва міста-столиці означає «Червоний богатир». Розташоване в долині річки Тола, на висоті 1300–1350 м. Виділене в самостійну адміністративну одиницю. Було засноване в 1639 році під назвою Оргоо («палац») як буддистський монастир. З 2-ої половини 17 ст. було кочовою (з 1778 — осілою) резиденцією маньчжурського намісника і адміністративним центром. З 1706 називалося Іх-Хурее ( «Великий монастир»), з 1911 — Нійслел-Хурее («Столичний монастир»). У 1924 знову було перейменоване (Ула́н-Ба́тор, Монголія).

З) Місто розташоване в північно-західній частині Південної Америки, за 24 км на південь від екватора, в міжгірській улоговині Анд, на південному схилі вулкана Пічинча. Клімат гірничо-екваторіальний. Значна висота міста над рівнем моря обумовлює відсутність там тропічної спеки, а близькість до екватора зменшує річне коливання температур, яка впродовж всього року тримається в межах +13 — +15 °C. Проте при цьому спостерігається значна різниця між денною і нічною температурою. Опадів випадає від 1 100 до 1 200 мм на рік, в основному з вересня по травень у вигляді злив.

Місто пбудоване на вулканічному попелі, який миттєво поглинає вологу. Це ускладнює розвиток більшості типових для країни рослин. Використання довколишніх до міста територій індіанцями для випасу худоби в XV ст. призвело до поширення нині в його околицях малорослих чагарників з рідкісними і мізерними лісовими утвореннями.

 (Кіто, Еквадор)

 

И)Європейське місто-столиця, розташоване на березі Ризької затоки Балтійського моря. Засноване 1201 року. Історичний центр міста є Світовою спадщиною ЮНЕСКО. Найбільше місто Балтики та найбільший політичний, економічний і культурний центр країни. (Ри́га, Латвія)

 

І)Ла-Муй-Но́бле-і-Леа́ль-Сьюда́д-де-Нуе́стра-Сеньйо́ра-Са́нта-Марі́я-де-ла-Асунсьйо́н— місто-столиця, політичний, економічний і культурний центр країни, розташоване на річці Парагвай. Було засноване 15 серпня 1537році як перше іспанське поселення в районі Ла Плата. День заснування міста — є днем християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці, тому його первісна назва звучало як «сьюдад де нуестра сеньора Санта Марія да ла Асунсьон», що в перекладі з іспанської значить «місто Успіння нашої Святої Марії Богородиці». (Асунсьйо́н, Парагвай)

 

Ї)Місто знаходиться у Північній Індії, в зоні сейсмічної активності-IV, що робить можливими потужні землетруси в ньому.Відоме своїми широкими, усадженими деревами бульварами і численними державними установами та культурними пам'ятниками. Це місце розташування уряду, що робить його центром індійської політики.

Центральна частина міста була спланована Едвіном Лаченсом та Гербертом Бейкером, провідними британськими архітекторами 20 століття. На честь першого район зараз відомий як «Лаченсівський Делі».(Нью-Де́лі, Індія)

 

Л)Європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. Столиця і найбільше місто — Рейк'явік, де з прилеглими районами у південно-західному регіоні країни проживає близько двох третин населення країни. Це вулканічно і геологічно активна територія, яка в основному складається з плато покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини.

Нині це країна з найменшим населенням з-поміж членів NATO та єдиним учасником блоку без постійної армії. Населення країни приблизно дорівнює населенню українського міста Херсона. (Ісла́ндія, Рейк’явік)

 

2.За картою годинних поясів визначте, в яких годинних поясах знаходяться визначені міста.


 

           а)Сідней – Х

б)Лондон - ХХІV

в)Анкара - ІІ

г)Вашингтон -ХІХ

д)Антананаріву - ІІІ

 

 

ж)Улан Батор - VІІІ

з)Кіто - ХІХ

и)Рига - ІІ

і)Асунсьйон - ХХ

ї)Нью-Делі +5год.30хв.

л)Ісландія-ХХІV


 

3.Яким буде поясний час цих міст відносно київського, якщо своє віртуальне знайомство з ними ви здійснювали 0 9год.00хв.

 


           а)Сідней – 17 год.

б)Лондон – 7год.

в)Анкара – 9год.

г)Вашингтон -2год.

д)Антананаріву – 10год.

 

 

ж)Улан Батор – 15год.

з)Кіто – 2год.

и)Рига – 9год.

і)Асунсьйон – 3год.

ї)Нью-Делі 12год.30хв.

л)Ісландія-7год.


4.

У

К

Р

А

Ї

Н

І

С

Л

А

В

А

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Кейдалюк Тетяна Леонідівна
  Цікавий та корисний матеріал
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
docx
Додано
4 липня 2018
Переглядів
4299
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку