Урок: Площі тіл обертання. Розв’язування задач.

Про матеріал
Мета уроку: Навчальна: узагальнити і систематизувати знання, вміння і навички учнів з розв’язування задач на знаходження площі поверхонь конуса, циліндра, кулі. Розвиваюча: розвивати розумові здібності та якості особистості (мислення, уяву, пам'ять, пізнавальну самостійність). Виховна : прищеплювати навички культури спілкування виховувати повагу до чужих думок та інтерес до математики. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок учнів. Обладнання: таблиці, моделі циліндрів, конусів, кулі. Девіз: «Узагальнення – це мабуть найлегший і найочевидніший шлях розширення математичних знань» В.Сойєр
Перегляд файлу

Вивчення математики подібне до Нілу,

що починається невеличким струмком, 

а закінчується великою рікою.

Ч.К. Колтон

 

 

Тема уроку: Площі тіл обертання. Розв’язування задач.

 

Мета уроку:

  Навчальна: узагальнити і систематизувати знання, вміння і навички

учнів з розв’язування задач на знаходження площі

поверхонь конуса, циліндра, кулі.

Розвиваюча: розвивати розумові здібності та якості особистості (мислення, уяву, пам'ять, пізнавальну самостійність).

Виховна :    прищеплювати навички культури спілкування виховувати повагу до чужих думок та інтерес до математики.

 

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок учнів.

 

Обладнання: таблиці, моделі циліндрів, конусів, кулі.

 

     Девіз: «Узагальнення – це мабуть найлегший і

найочевидніший шлях розширення математичних знань»

В.Сойєр

 

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдання уроку.

 Сьогодні ми будемо працювати над темою «Площі поверхонь тіл обертання. Розв’язування задач».

 Будьте дуже уважні протягом уроку:

 Думайте, питайте, пропонуйте – бо шляхом до істини нам йти разом.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Індивідуальна робота на картках – 4 учні – робота за партою. (додаток 1).

  1. Фронтальне опитування:
  • Що називається циліндром, конусом, кулею?
  • Що таке радіус циліндра, конуса, кулі?
  • Що таке висота циліндра, конуса, кулі?
  • Записати площу бічної поверхні циліндра, конуса.
  • Записати площу повної поверхні циліндра, конуса.
  • Записати площу сфери, сферичного сегмента.

 

  1. Перевірити виконання домашньої роботи.

 

Фронтальна перевірка домашнього завдання. Пояснити при необхідності, те, що викликало труднощі в учнів.

 

  1. Практична робота.

За даною фігурою обчислити: твірну, висоту, радіус, площу повної поверхні.

 

ІV. Узагальнення та систематизація знань, умінь засвоєння системи знань, провідних ідей.

 

  1.  Колективне розв’язування задач.

 

Задача №1 Прямокутник з діагоналлю 5 см., обертається навколо сторони 4 см. Знайти площу його поверхні.

 

Задача №2 Прямокутний трикутник з гіпотенузою 10 см., обертається навколо катета довжиною 8 см. Знайти площу його поверхні.

 

  1. Цікава математика.

 

Розгадування кросвордів. «Тіла обертання». (додаток 2).

 

V. Домашнє завдання. Закінчити задачу №2. Повторити «Тіла обертання».

 

VІ. Підсумки уроку.

 

Оцінювання учнів.


Додаток 1.

 

Картка 1

 

 

 

   Радіус циліндра 4 см., а діагональ

   осьового перерізу 10 см.

 

   Знайдіть:

  1. Висоту циліндра.
  2. Площу бічної поверхні.
  3. Площі повної поверхні.

 

 Картка 2

 

 

 

  Висота циліндра дорівнює 6 см.,

радіус основи 5 см.

 

Знайдіть периметр перерізу, проведеного

паралельно осі циліндра на

відстані 4 см. від неї.


 

 

 

 

Картка 3

 

 

  1. Висота конуса дорівнює 6 см.,

радіус основи 8 см.

Знайдіть:

а) Площу бічної поверхні конуса.

б) Площу повної поверхні конуса.

2. Осьовий переріз конуса -

правильний трикутник, сторона якого

6 см. Знайдіть площу бічної поверхні

   конуса.

 


 

 

 

 

 

 

Картка 4

 

 

  1. Твірна конуса дорівнює 5 см.,

висота – 4 см.

Знайдіть площу його повної поверхні.

  1. Площа осьового перерізу конуса – 0,6 см2.

Висота конуса – 1,2 см.

Знайдіть площу повної поверхні

конуса.


 

 

 


Додаток 2.

 

Кросворд «Куля»

 

 

1

 

 

 

 

К

 

 

 

 

 

2

У

 

 

3

 

Л

 

 

 

 

4

 

Я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  Фігура результатом обертання якої в просторі є циліндр.
  2. Частина кола.
  3. Фігура об’ємом якої є .
  4. Результат обертання якого трикутника в просторі утворюється конус.
docx
Додано
30 березня 2021
Переглядів
477
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку