Тема: Франція в Xl – XVст. Столітня війна.
Мета: ознайомитись з процесом становлення централізованої держави у Франції; дослідити процес формування станової монархії, проаналізувати характерні ознаки французького парламенту, перебіг подій і наслідки Столітньої війни; давати оцінку історичним діячам.
Поняття: «парламент», «станова монархія», «генеральні штати».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
1.а Знайомство: на листочку паперу намалюйте дерево з корінням де напишіть свої хороші риси;стовбур та гілочки-що я знаю про Францію;листочки – що я хочу дізнатися на уроці про Францію.
1.б Правила роботи:
Активність
Говорити винятково за темою
Повага
Піднята рука
ІІ. Вивчення нового матеріалу (основна частина)Складання інтелект карти.
Учасники діляться на 4 групи:
Перша - причини ,привід Столітньої війни.
Друга - оцінити підготовку країн до війни.
Третя – скласти лінію часу битв війни .
Четверта – наслідки та історичні особи.
Перегляд фільму( Одна історія) Жанна д’Арк
Фізкульт хвилинка : »Вправа33»(діти стають у коло і говорять по черзі цифри ,якщо цифра 3 або цифра яка має три, яка ділиться на 3 учасник гри робить хлопок долоньками і так до 33).
Презентація роботи груп:
Підсумки тренінгу . Чи досягли ми на уроці тих результатів, що очікували?
У чому полягає подвиг Жанни д’Арк ? В історії сьогодення чи є місце подвигу?
Домашнє завдання: опрацювати параграф 18 ;відповісти на запитання на ст..129.
Додаток1
ПРИЧИНИ ВІЙНИ
ПРИВІД ВІЙНИ
АРМІЇ
АНГЛІЇ
ФРАНЦІЇ
БИТВИ
НАСЛІДКИ
Додаток 2
За французький престол
воював англійський
король
Армії
Французька найманці,
Недисциплінована.діяли
розрізнено
Англійська дисципліна
Організована.
Причини: Привід
Роздробленість
Територіальні
(Аквітанія ,Фландрія)
Збагачення
1356
Пуатьє 1429м.Орлеан 1453Кастильйон Битви
1337 1346 1451 м.Бордо
початок Кресі,портКале
Наслідки
позитивні |
негативні |
|
пробудження самосвідомості пришвидшився процес об’єднання приєднання герцогства Бургундського |
Розруха . Занепад міст та торгівлі,зменшення кількості населення,багато сіл стерто з лиця землі
|
|