Урок "Побудова аудіо- та відеоряду. Додавання до відео кліпу відео ефектів та налаштування переходів. Налаштування часових параметрів "

Про матеріал

Мета: формувати уявлення про процес створення відеофільмів; охарактеризувати програми відеостудії та відеоредактори; формувати навики роботи з програмою Кіностудія Windows.

Цільові завдання:

  • 1.Охарактеризувати загальні поняття про відеофільм та процес розробки сценарію.
  • 2.Ознайомити з інтерфейсом програми Кіностудія Windows.
  • 3.Формувати навики роботи з відеоредактором Кіностудія Windows.
  • 4.Виховувати естетичну та патріотичну культуру, позитивне ставлення до навчально-пізнавальної діяльності.
  • Очікувані результати:
  • Учень (учениця):
  • розрізняє програми відеоредактори та відеостудії; поняття відеокліп та відеофільм;
  • пояснює процес розробки сценарію та створення відеофільму; призначення програми Кіностудія Windows;
  • описує алгоритм створення відеофільму; додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду;
  • вміє імпортувати у відеокліп аудіо- та відео фрагменти із зовнішніх джерел; додавати відеоефекти та налаштовувати переходи між фрагментами відеофільму; синхронізувати відеоряд з аудіорядом;
  • усвідомлено використовує отримані знання, вміння та навики у стандартних та нестандартних ситуація.
Перегляд файлу

Інформатика 8 клас

Розділ. Опрацювання об’єктів мультимедіа

Тема. Побудова аудіо- та відеоряду. Додавання до відео кліпу відео ефектів та налаштування переходів. Налаштування часових параметрів

Тип уроку: комбінований з використанням мульти­медійних технологій

 

Автор: Гуназа Леся Миколаївна,

вчитель інформатики Броварської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

 

Програма, за якою працює вчитель:

Навчальна програма «Інформатика» для 5 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджена наказом МОН України від 06.06.2012 р. №664 зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 29.05.2015 р. №585. – Режим доступу: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html.

Відповідно до методичних рекомендацій щодо вивчення інформатики у 8 класах, для ефективнішого використання навчального часу при вивченні інформатики рекомендується застосовування спарених уроків.

 

Мета: формувати уявлення про процес створення відеофільмів; охарактеризувати програми відеостудії та відеоредактори; формувати навики роботи з програмою Кіностудія Windows.

Цільові завдання:

  1.                   Охарактеризувати загальні поняття про відеофільм та процес розробки сценарію.
  2.                   Ознайомити з інтерфейсом програми Кіностудія Windows.
  3.                   Формувати навики роботи з відеоредактором Кіностудія Windows.
  4.                   Виховувати естетичну та патріотичну культуру, позитивне ставлення  до навчально-пізнавальної діяльності.

Очікувані результати:

Учень (учениця):

  • розрізняє програми відеоредактори та відеостудії; поняття відеокліп та відеофільм;
  • пояснює процес розробки сценарію та створення відеофільму; призначення програми Кіностудія Windows;
  • описує алгоритм створення відеофільму; додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду;
  • вміє імпортувати  у відеокліп аудіо- та відео фрагменти із зовнішніх джерел; додавати відеоефекти та налаштовувати переходи між фрагментами відеофільму; синхронізувати відеоряд з аудіорядом;
  • усвідомлено використовує отримані знання, вміння та навики у стандартних та нестандартних ситуація.

Тип уроку: комбінований з використанням мульти­медійних технологій.

Методико-дидактичне забезпечення уроку: підручник Інформатика : підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Й.Я.Ривкінд [та ін.]. – Київ : Генеза, 2016. – 288 с. : іл.; комп’ютери підключені до мережі Інтернет, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, навчальна презентація; програмне забезпечення: Power Point, Кіностудія Windows.

Основні терміни і поняття: відеофільм, відеокліп, аудіо- та відеоредактор, аудіо- та відеостудія, кліпмейкер.

Міжпредметні зв’язки: музичне мистецтво.

Внутрішньопредметні зв’язки: пошук інформаційних матеріалів в Інтернеті за вказаною темою.

 

Структура уроку

  1.                     Організаційна частина.
  2.                  Перевірка домашнього завдання.
  3.               Актуалізація опорних знань.
  4.              Мотивація навчальної діяльності.
  5.                 Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.
  6.              Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу:
    1. Відеостудії та відеоредактори.
    2. Інтерфейс програми Кіностудія Windows.
    3. Послідовність створення відеофільму.
  7.           Закріплення нових знань і вмінь учнів.
  8.        Підсумки уроку.
  9.              Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.

ХІД УРОКУ:

  1.                     Організаційна частина

Привітання, фіксація відсутніх. Перевірка готовності учнів до уроку

  1.                 Перевірка домашнього завдання.

Бесіда за запитаннями.

  1.                   Які види програм для опрацювання мультимедійних даних ви знаєте?
  2.                   Що таке кодеки? Для чого вони призначені?
  3.                   Що таке захоплення звуку або відео?
  4.                   Що таке конвертація?
  1.             Актуалізація опорних знань
    1.                   Виконання вправи «Алгоритм запису звуку» (виконується за допомогою інтерактивної дошки)

Режим доступу: http://LearningApps.org/watch?v=pacm16fsc16

 

 

 

  1.                   Виконання вправи «Програми для опрацювання мультимедіа» (виконується за допомогою інтерактивної дошки)

Режим доступу: http://LearningApps.org/watch?v=pj3ake7an16

  1.              Мотивація навчальної діяльності

Розповідь вчителя.

Всі ви зустрічалися з такими термінами, як відеофільм (кінофільм)  та відеокліп. Що є спільного та відмінного у цих поняттях? (Відповіді учнів).

Під відеофільмом, як і кінофільмом, ми здебільшого розуміємо твори кіномистецтва. З розповсюдженням різноманітних пристроїв для запису відеоданих створити відеофільм може будь-який користувач. Такі відеофільми, зазвичай, призначаються для перегляду вдома або в невеликих групах, на відміну від перегляду кінофільмів у кінотеатрах. Для невеликих за розміром кіно- та відеофільмів використовують термін кліп, або відеокліп.

Для прикладу пропоную переглянути відеокліп, який був створений до 25-річниці Незалежності України.

Перегляд відеокліпу.

Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=GtQcoPOn0_c

  1.                 Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

Дайте відповіді на такі питання. Чи хотіли б ви вільної творчості у світлі софітів? Чи мрієте, щоб відомі актори ходили у вас в друзях та благали зробити для них ролик? Так?! Тоді вам підійде професія режисера відеокліпів.

Сьогодні ми з вами приміряємо на себе образ кліпмейкера, адже будемо вчитися створювати відеокліпи.

Завдання сьогоднішнього уроку навчитися проектувати та створювати відеокліпи.

  1.              Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу

1. Відеостудії та відеоредактори.

Розповідь вчителя (супроводжується демонстрацією презентації).

Минулого уроку ми детально розглянули процес захоплення аудіо- та відео за допомогою Звукозаписувача Windows та програми CamStudio. Обидві програми належать до виду програм для обробки мультимедіа, які називаються грабери. Тепер поговоримо про відео- та аудіо редактори, а також про музичні та відеостудії. Ці програми призначені для редагування звукових та відеоданих. Використовуючи їх, можна вставляти, видаляти, копіювати, змінювати тривалість аудіо- чи відеофрагментів, об’єднувати їх, вставляти у відео текстові та графічні об’єкти тощо.

Відмінність між редакторами та студіями полягає в тому, що мультимедійні студії є більш функціональними, ніж редактори і використовуються у професійній діяльності на звуко-, кіно- й анімаційних студіях для створення аудіо- і відеокомпозицій, анімації, відеофільмів, рекламних роликів, кліпів тощо. Зазвичай програми-студії є комерційними.

Для  створення та редагування простих звукових відео файлів використовують різноманітні мультимедійні редактори.

Створювати свої відеокліпи ми будемо вчитися на прикладі Кіностудії Windows, яка є новою версією редактора відеоданих Windows Movie Maker.

(Посилання для завантаження Кіностудії Windows: https://support.microsoft.com/uk-ua/help/14220/windows-movie-maker-download).

2. Інтерфейс програми Кіностудія Windows.

Розповідь вчителя (супроводжується демонстрацією презентації).

Створення відеокліпу засобами Кіностудії Windows не вимагає спеціальних знань. Інтерфейс програми досить простий. Потрібно лише розібратися з елементами керування.

 

Вкладка «Головна»

Вставка зображень, відео- та аудіофайлів, захоплення аудіо та відео, скріншот вікна попереднього перегляду, додавання заголовків, підписів та титрів, видалення зайвих кадрів, налаштування спільного доступу.

Вкладка «Анімації»

 

Налаштування переходів між фрагментами.

Вкландка «Візуальні ефекти»

Налаштування спеціальних ефектів та регулювання яскравості як окремо взятого фрагменту, так і всіх фрагментів разом.

Вкладка «Проект»

Зміна гучності звуку, налаштування пропорцій екрану, автоматична зміна тривалості відображення фотографій, щоб фільм і музика скінчилися одночасно.

Вкладка «Вигляд»

Зміна розмірів відображення в процесі редагування.

 

Вкладка «Редагування»

Налаштування часових параметрів, розділення та обтинання відеофрагментів.

Вкладка «Параметри»

Налаштування часових параметрів, розділення та обтинання звукових елементів.

 

Вкладка «Форматування»

 

 

Інструменти роботи з текстом

 

Елементи керування тимчасових вкладок «Знаряддя для відео», «Знаряддя для дикторських текстів», «Знаряддя для текстів» дозволяють відредагувати об’єкти фільму. При цьому слід зважати на те, що в області монтажу відео- та фотоматеріали вставляються у відеоряд, звук з файлу – у звуковий ряд, звук дикторських коментарів – ще один звуковий ряд, а титри, заголовки, підписи – в окремий текстовий ряд.

Узгодження відеоряду з іншими за часом перегляду здійснюється за допомогою переміщення об’єктів по доріжці.

У ході монтажу відеофільму проект слід періодично зберігати Файл – Зберегти проект. Якщо редагування фільму не завершено, то зберігати його потрібно у форматі проекту Кіностудії. Це дасть змогу вносити подальші зміни в проект. Якщо фільми завершено, то для відтворення на різних пристроях, його потрібно зберегти у спеціальному форматі Файл – Зберегти фільм – Обрати потрібний формат. Для публікації фільму в Інтернеті, потрібно виконати команду Файл – Опублікувати фільм.

  1.                   Послідовність створення відеофільму.

Розповідь вчителя (супроводжується демонстрацією презентації).

Під час створення відеофільму варто дотримуватися такої послідовності:

  1.                   Розробка сценарію – детальний план послідовності окремих кадрів фільму, розміщення окремих об’єктів. Що детальніший буде план, то простіше буде створювати відеофільм;
  2.                   Підготовка потрібних матеріалів – зйомка епізодів відповідно до плану, підбір музики, фото, малюнків, запис звукового супроводу.
  3.                   Монтаж – опрацювання та структурування окремих кадрів для отримання цілісного твору. У ході монтажу відзняти матеріал редагується, уточнюється сценарій, накладається звук і титри – текстові коментарі до відео.

Коментоване читання підручника (ст. 142) та закріплення вивченого на ПК.

Щоб створити відеофільм з використанням Кіностудії Windows, потрібно:

  1.                   Запустити програму.
  2.                   Зберегти проект відеофільму (Файл – Зберегти проект).
  3.                   Уставити зображення, відео- та  аудіо матеріали з файлів у послідовності, визначеній за сценарієм, використавши для цього елементи керування групи Додавання вкладки Головна.
  4.                   Додати заголовки фільму, титри, підписи відповідно до сценарію, використавши для цього елементи керування групи Додавання вкладки Головна.
  5.                   Відредагувати об’єкти фільму, використовуючи елементи керування тимчасових вкладок: Знаряддя для відео, Знаряддя для музики, Знаряддя для дикторських текстів, Знаряддя для текстів.
  6.                   Узгодити відеоряд з іншими рядами за часом перегляду, за гучністю звуку тощо, використовуючи переміщення об’єктів по доріжці, перетягуванням місця початку і закінчення об’єкта тощо.
  7.                   За потреби вставити ефекти, що будуть накладатися на окремі кадри (елемент керування вкладки Візуальні ефекти);
  8.                   Уставити ефекти переходу між окремими кадрами відеофільму (елемент керування вкладки Анімація);
  9.                   Зберегти файл відеофільму (Файл – Зберегти фільм).
  1.          Закріплення нових знань і вмінь учнів.

Бесіда за запитаннями.

  1.                   Для чого призначені музичні та відеоредактори?
  2.                   У чому відмінність між відеоредакторами та відеостудіями?
  3.                   Для чого призначена Кіностудія Windows?
  4.                   Яка послідовність створення фільму?
  5.                   Що таке сценарій фільму, для чого він створюється?

Виконання вправи «Об'єкти вікна програми Кіностудія Windows» (виконується за допомогою інтерактивної дошки)

Режим доступу: http://learningapps.org/display?v=p2y7hag2c16

Вчитель ознайомлює учнів з ситуацією, її особливостями, виділяє основну проблему.

Незабаром в місті відбудеться пісенний конкурс, в якому братиме участь наш шкільний ансамбль «Подоляночка». Адміністрація школи звернулася до вчителів та учнів з проханням допомогти їм у підготовці до конкурсу, адже солісти ансамблю презентуватимуть наш заклад на міському рівні. Вчитель трудового навчання запропонувала разом зі своїми ученицями виготовити для солістів яскраві прикраси з бісеру, якими вони можуть прикрасити концертні костюми. Кафедра вчителів української мови зголосилися написати творчий портрет колективу та його керівника, який буде наданий журі для попереднього заочного знайомства з конкурсантами. Давайте поміркуємо, яку допомогу можемо запропонувати ми.

Учні надають пропозиції концепцій рішення проблеми на основі набутих знань.

Орієнтовні відповіді учнів:

  • розробити інформаційний буклет про колектив;
  • створити презентацію в Power Point;
  • створити відеопрезентацію колективу;
  • створити відеокліп до конкурсної пісні.

Учитель коротко аналізує запропоновані концепції.

Ваші пропозиції є цікавити та корисними. Буде чудово, якщо ви реалізуєте всі запропоновані ідеї. Ви вже володієте навиками роботи в програмах Word та Power Point, а от зі створенням відеокліпу можуть виникнути труднощі, через брак досвіду в роботі з відеоредактором. Тому, давайте попрацюємо з програмою Кіностудія Windows та побудемо в ролі кліпмейкерів. А працюватимемо ми з композицією Тіни Кароль «Україна – це ти».

Вчитель пропонує учням об’єднатися в групи для виконання практичного завдання.

Давайте об’єднаємося в три групи, кожна з яких створюватиме один із трьох куплетів цієї пісні.

Формування предметних компетенцій. Практична робота на комп’ютері.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтесь правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Практична робота 6. «Створення відеокліпа. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду».

  1.                   Розробіть сценарій відеокліпа до одного з куплетів пісні Тіни Кароль «України – це ти», передбачивши:
    1. текст пісні:

Куплет 1

Куплет 2

Куплет 3

Моє ім'я - Батьківщина,

Лелеки легке крило.

Моє ім'я - Україна

І сонечка тепло.

Моє ім'я - Вишиванка,

Я - хрестик на полотні.

Моє ім'я - синє небо,

Я - сонях малий під ним.

Моє ім'я - Степ широкий,

Моє ім'я - Хліба смак,

Останній шкільний дзвіночок,

Над сивим Дніпром туман.

Моє ім'я - то Надія,

Моє ім'я - то Любов,

Моє ім'я - чиста мрія,

І віра, що з нами Бог!

Моє ім'я - колискова...

Моє ім'я - то є Воля...

Моє ім'я - то Родина...

Моє ім'я - добре Слово,

Що збереже цей світ!

 

Приспів (повторюється два рази)

Татові слова:

Україна - це я!

Мамині пісні,

Україна - це ти!

Татові слова:

Україна - це я!

Мамині пісні,

Україна - це ти!

Татові слова:

Україна - це я!

Мамині пісні,

Україна - це ти!

 

  1. зображення до кожного рядка пісні, що відповідає його змісту. Для пошуку зображень скористайтеся пошуковими системами Інтернет;
  2. підписи з текстом пісні до кожного зображення;
  3. музичний супровід, що відповідає обраному куплету. Для цього використайте файли аудіофрагметів пісні з папки Розділ 4\Практична робота 6\Музика.
  1.                   Створіть, використовуючи програму відеоредактора, відеокліп відповідно до розробленого сценарію.
  2.                   Узгодьте відеоряд з іншими рядами за часом перегляду.
  3.                   Встановіть ефекти переходу між окремими кадрами фільму.
  4.                   Збережіть відеокліп у вашій папці у файлі з іменем Україна – це ти.
  5.                   Оберіть найкращий варіант відеокліпу, серед створених учасниками вашої групи та презентуйте його класу.
  1.      Підсумки уроку

Учитель підводить підсумки, аргументуючи, оцінює роботу учнів.

Рефлексія.

Висловіться  по ланцюжку про значущі для вас цінності уроку:

На уроці я дізнався ...

Мій успіх - це ...

Найбільші труднощі я відчув ...

Я не вмів, а тепер умію ...

Я змінився ...

На наступному уроці я хочу ...

  1.              Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

Обов’язкова частина:

Опрацювати § 4.2 у підручнику.

Створити екаунт поштової служби GoogleGmail (якщо немає).

Екаунт поштової служби Google необхідний буде на наступному уроці для розміщення відеофайлів на сервісі You Tube.

Варіативна частина (учні вибирають те, що відповідає їхнім пізнавальним здібностям та інтересам).

  1.                   Складіть сценарій і створіть за ним в обраному вами відеоредакторі відеофільм про видатну постать в українській історії.
  2.                   Складіть сценарій і створіть за ним в обраному вами відеоредакторі відеофільм, що буде ілюструвати один із фізичних процесів з курсу фізики 8-го класу.
  3.                   Складіть сценарій і створіть за ним в обраному вами відеоредакторі відеофільм про ваш клас або визначну шкільну подію.

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.8
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Забазна Світлана
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Гамандій Надія Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Кузьменко Ірина Валентинівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Антохіна Надія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
docx
Додано
25 липня 2018
Переглядів
16149
Оцінка розробки
4.8 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку