Урок з української мови на тему "Побудова речень. Велика літера у першому слові речення" 2 клас
Мета:
Уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший;
Соціальної: учити продуктивно співпрацювати з учнями в парах.
Тип уроку: комбінований
Основні терміни і поняття: речення
Обладнання: індивідуальні картки
Тема: Побудова речень. Велика літера у першому слові речення.
Мета:
Уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший;
Соціальної: учити продуктивно співпрацювати з учнями в парах.
Тип уроку: комбінований
Основні терміни і поняття: речення
Обладнання: індивідуальні картки
Хід уроку
І. Вступна частина
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки!
Хай тупають ніжки!
Працюють голівки!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєм усім ми здоров’я й добра!
До нас на урок завітали гості. Привітайтеся з гостями. А разом з ними прийшла ще одна гостя. А щоб дізнатися хто це, відгадайте загадку
Загадка
Стало біло навкруги -
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я.... (Зима)
Так, це Зима. І прийшла вона до нас з подаруночком, який нагадує нам про закінчення зими.
Загадка (електронний тренажер «Вивчаємо словникові слова»)
Є в квартирі молодець
Математик і мудрець.
Він тебе не підведе
Бо рахунок дням веде. (Календар)
Запис «число, класна робота»
Вправа 250
ІІ. Основна частина
Урок продовжим без зупинки
Каліграфічною хвилинкою.
Кк
календар
2 з 4 літо 1 Зима 6 хлібами. 5 з 3 снігами -
( Зима з снігами – літо з хлібами.)
Сонечкопосилаєназемлюсвоїпромінці.
(Сонечко посилає на землю свої промінці.)
Вправа «Броунівський рух»
На кольорових картках записані диференційовані завдання для самостійної роботи. Учні виконують їх, після чого об’єднуються за кольором і спільно перевіряють правильність виконання.
1.Картка червоного кольору.
З поданих слів складіть і запишіть речення.
2.Картка жовтого кольору
З поданих слів складіть і запишіть речення.
1)Андрійко, друзі, Назар, та, гарні.
2) Хлопці, місце, бабусі, автобусі, в, вступили.
- Чого навчають нас ці речення?
- Прочитайте речення, вставляючи потрібний розділовий знак наприкінці нього.
Сидить соловей у густій зелені серед дерев Добре йому в рідному лісі Про що співає соловейко І радість, і смуток є в цій пісні
(Взаємоперевірка)
Виконання вправи 251 Колективна робота.
Виконання завдань
Тест
А) думку
Б) розповідь
А) розірвані за змістом
Б) зв’язані зв’язані за змістом
3. Речення в якому про щось розповідається, повідомляється називається…
А) питальним
Б) розповідним
4. Речення, в якому про щось запитується, називається ….
А) питальним
Б) розповідним
5. Речення в якому є спонукання, називається …
А) питальним
Б) спонукальним
6. Яка пора року наближається?
А) розповідне
Б) питальне
ІІІ. Заключна частина
- Вправа «Мікрофон»
-Чого ви навчилися на уроці?
- Яке завдання вам принесло найбільшу радість?
2. Оцінка своєї роботи на уроці.
3. Домашнє завдання
Вправа 255
Перебудувати розповідні речення на спонукальні, звертаючи увагу на слова ввічливості та розділові знаки.
Картка
Перебудувати розповідне речення на спонукальне і питальне
Діти шанують кожну крихту хліба.
Добровеличківська ЗШ І – ІІІ ст. №1
Українська мова
2 кл
Тема: Побудова речень.
Велика літера у першому слові речення.
Вчитель Малімон І. Л.