Урок "Початок польсько-української війни"

Про матеріал

Тема. Початок польсько-української війни. Галицька армія. Злука УНР та ЗУНР та її історичне значення.

Мета: охарактеризувати причини, перебіг і результат українсько-польської війни; визначити історичне значення Акта злуки УНР та ЗУНР; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичними картами, вміння працювати в парах та тимчасових групах; виховувати почуття патріотизму та громадянської свідомості.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • -характеризувати причини, перебіг і результат українсько-польської війни;
  • -пояснювати історичне значення Акта злуки УНР та ЗУНР;
  • -показувати на історичній карті події українсько-польської війни 1918 – 1919 рр.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з історії України

для 10-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Початок польсько-української війни. Галицька армія. Злука УНР та ЗУНР та її історичне значення.

Мета: охарактеризувати причини, перебіг і результат українсько-польської війни; визначити історичне значення Акта злуки УНР та ЗУНР; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичними картами, вміння працювати в парах та тимчасових групах; виховувати почуття патріотизму та громадянської свідомості.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •                характеризувати причини, перебіг і результат українсько-польської війни;
  •                пояснювати історичне значення Акта злуки УНР та ЗУНР;
  •                показувати на історичній карті події українсько-польської війни 1918 – 1919 рр.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник,

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Вправа «Тести».

До дошки викликається по чотири дитини. Кожен з них обирає картку з варіантом відповіді. Учитель зачитує запитання. Ті учні/учениці, в чиїх руках неправильна відповідь мають сісти.

  1. Який діяч не був членом Директорії УНР?

А    Ф. Швець    Б    О. Андрієвський     В   М. Грушевський     Г   В. Винниченко

  1. Які верстви населення підтримували соціально-економічну політику Директорії УНР?

А   Буржуазія    Б   селяни    В   поміщики       Г   інтелігенція

  1. Коли було ухвалено цитований документ?

«Українська Національна Рада є Конституантою тієї частини українського народу, яка живе в айстро-угорській монархії…»

А   Грудень 1917 р.                 В   жовтень 1918 р. 

Б   січень 1918 р.                     Г   січень 1919 р.

  1. Яка подія увійшла в історію України як «Листопадои1 зрив»?

А   Бій під Мотовилівкою між військами Директорії УНР і гетьмана П. Скоропадського

Б   Перший Зимовий похід Армії УНР

В   державний переворот і прихід до влади гетьмана П. Скоропадського

Г   військовий переворот, організований Українською Національною Радою у Львові 1918 р.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Прийом «ЗаХіД»
  • Прочитайте тему нашого уроку.
  • Заповніть дві перші колонки таблиці.

Знаю

Хочу дізнатися

Дізнався

 

 

 

  • Кілька учнів/учениць зачитують записи.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота в парах.
  • Користуючись текстом підручника на с. 113 – 115 визначте причини українсько-польської війни.

Причини:

  • претензії Польщі щодо західноукраїнських земель.
  1. Робота в малих групах.
  • Опрацюйте текст підручника (с. 117 – 118).
  • Виконайте завдання.

1-ша група – складіть план до тексту та перекажіть його.

2-га група – складіть кілька запитань до тексту, що будуть починатися словами Чому? Хто? Коли? Як? Де?

3-тя група – складіть хронологію українсько-польської війни 1918 – 1919 рр.

  • Дайте відповіді на запитання.
  • З якою метою було створено Українську Галицьку армію?
  • Як боролися з нестачею кадрів в армії?
  • Хто очолив УГА? (Михайло Омелянович-Павленко)
  • В результаті яких подій уряд УНР та ЗУНР виїхав до Станіслава? (Наступ польських військ з загоном Юзефа Геллера)
  • Які події отримали назву Чортківська офензива?
  • Яке рішення було прийнято на Паризькій мирній конференції щодо західноукраїнських земель? (Дозвіл Польщі на тимчасову окупацію Східної Галичини)
  1. Перегляд відеоролику.
  • Перегляньте відеоролик.

https://www.youtube.com/watch?v=IwXVNO66YRU (з 3 хвилини)

  • З якої причини уряд переїхав зі Львова?
  • Визначте основу мету об’єднання УНР та ЗУНР?
  • Коли відбулося підписання Акта злуки? (22 січня 1919 р)
  • Чи змінило це становище на українських землях?
  • Чому об’єднання залишилося формальним?
  • Яке значення Акта злуки для історії Української держави?
  1. Кероване читання (с. 120 підручника).
  • Зачитайте речення, які характеризують становище західноукраїнських земель у 1918 – 1919 рр.
  • Коли Буковина прийняла рішення приєднатися до ЗУНР? (3 листопада 1918 р.)
  • Що їй завадило? (Румунія ввела війська)
  • Які міжнародні договори закріпили становище Закарпаття? (Сен-Жерменський та Тріанонський)
  • Під владою якої країни перебувала Хотинщина? (Румунія)
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з історичною картою.
  • Прослідкуйте на історичній карті (с. 114 підручника) хід українсько-польської війни  1918 – 1919 рр.
  1. Робота з історичними джерелами (с. 121 підручника).
  • Проаналізуйте історичні джерела. Прокоментуйте події про які йдеться?
  1. «Листопадовий зрив», 1 листопада 1918 р.
  2. Рішення Паризької мирної конференції.
  1. Прийом «Ромашка Блума».

E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Історія України\4. Розготрання Української революції. Боротьба за відновлення державності\6. Початок польсько-української війни\na-urok-z-kubykom-ta-kvitkoyu-metody-rozvytku-krytychnogo-myslennya.png

  1. Підсумки уроку.
  1. Прийом «ЗаХіД».
  • Заповніть останню колонку таблиці.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати с.
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Паславська Тамара
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Гура Ірина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 січня 2019
Переглядів
3283
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку