Тема уроку: Подарунки діда Мороза. Звуки (д), (д’), буква Д.
Мета уроку: познайомити учнів із звуками (д), (д’), буквою Д,д; розвивати вміння читати і писати слова з буквою д; виховувати інтерес до народних свят.
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав дзвінок
Починаємо урок.
будемо працювати старанно,
щоб почути у кінці,
що у нашім 1 класі
діти просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Яку букву ми вивчали на минулому уроці? Які звуки вона позначає?
Чистомовка
Но-но-но, но-но-но — біля річки я давно.
На-на-на, на-на-на — хочу я впіймать лина.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
А тепер відгадайте загадку
Він приходить до малят
у кожусі аж до п’ят,
із ціпком, у рукавицях
і у шапці, що іскриться
від сріблястого сніжку,
з подарунками в мішку.
Всім гостинці роздає,
відгадайте, хто це є?
(Дід Мороз)
- Яке перше слово? Який перший звук ви чуєте? Який останній звук чуєте?
- Сьогодні на уроці ми познайомимося зі звуками (д), (д’), та навчимося їх позначати буквою Д, д.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
- Давайте пригадаємо з якими зимовими святами ми познайомилися? (День Святого Миколая, Новий рік, Різдво).
- Розгорніть підручник на с.62
- Як гадаєте, яке це свято?
- Хто зображений на малюнку?
- Хто дарує подарунки?
- Давайте складемо звукову модель слова ДІТИ (дитина біля дошки),
- Який перший звук? Де стоїть звук д (на початку слова)
- А тепер складіть слово ДІД. Вимовте по звукам. Який перший звук? Який останній звук?
- Твердий звук (д) і м’який звук (д’) позначається на письмі буквою Д.д. (Показую друковану букву Д, д) та порівнюємо її.
Ви будете сьогодні будівельниками. У слові «Будівельники» де стоїть звук «Д» (в середині)
- Складання з олівців букву Д.
- На дошці по таблиці читаємо склади з різною інтонацією, вибірково.
- У підручнику на с. 62 почитаємо склади, спочатку я, а потім ви луною. Потім по рядам
- Читаємо слова луною
Зараз попрацюємо у парах, Вам треба скласти слово, а яке саме, Ви здогадаєтеся якщо відгадаєте загадку.
Листя навесні розпускає
Восени його скидає
Влітку росте зелено
Ця рослина – (дерево)
А тепер у парах складіть це слово (На парту кладу літери, а діти збирають слова)
Діти викладають слово: Дерево
Фізкультхвилинка
10. Читання променевих слів.
- На с.63 читаємо променеві слова. Я починаю читати перший склад, а ви продовжуєте
13. Розфарбовування малюнка
- А тепер розфарбуйте малюнки, назви яких починаються зі звука Д.
V.Рефлексія.
Гра «Закінчи речення»
- Сьогодні на уроці ми вивчали букву…
- Вона позначає які звуки…
- Про які зимові свята сьогодні говорили?
- Який у Вас зараз настрій, покажіть смайлик.