Урок№34
Подорож Австралією
Урок – подорож з елементами квесту
Мета:
-узагальнення знань і вмінь учнів , набутих на попередніх уроках з теми « Австралія»;
-розвивати творчі здібності учнів , здатність до групової та самостійної роботи,формувати культуру спілкування, вміння аргументовано доводити власну думку;
-виховувати інтерес до вивчення географії, вміння показати свою ерудицію
Учасники команда ( 5 осіб)
Тривалість подорожі – 45 хвилин
Місце проведення – кабінет географії,кабінет англійської мови, кабінет української мови, кабінет історії, спортивний зал,
Обладнання: атлас, маршрутні листи для команд, картки із завданням.
Підготовка: роз’яснити учням правила роботи; розробити завдання; облаштувати кабінет
Форма заходу : гра
I Організаційний момент
1.Отримайте маршрутний лист.
2.Під час виконання завдань не забувайте правила вихованості, тактовності.
3.За виконання завдань отримуйте бали.
4.На виконання завдань у вас до 5 хвилин. Перевищення ліміту часу- бали знімаються.
5.Бажаю творчого неспокою в пошуках знань.
II Мотивація гри.
Цей материк позначався на картах , як Terra incognita ( невідома земля). Відкрили його голландці , тому дали назву цьому материку Нова Голландія. Але назва , яку маємо зараз ,Австралія, витіснила її.
Австралія –, найсухіший, найменший ,найвіддаленіший від інших континентів материк . Австралія – материк, де все» навпаки . Коли в Україні зима –в Австралії літо, Коли в Києві 10 година , в Канберрі-18 годин( надвечіря)
Материк таємниць і несподіванок. Материк , де «найстрашніший звір» - кролик, а серед птахів –звичайний горобець.
На території Австралії розташувалися сотні природних визначних місць , які заставляють мандрівників повертатися знову і знову.
Ми починаємо мандрувати по Австралії, робити зупинки , щоб повторити відоме і пізнати нове . Подорож буде складатися з зупинок на станціях де на вас чекатимуть завдання .
Маршрутний лист
№ |
кабінет |
Час роботи |
бали |
підпис |
|
1 |
директора |
|
|
|
|
2 |
анг. мови |
|
|
|
|
3 |
історії |
|
|
|
|
4 |
біології |
|
|
|
|
5 |
спорт. зал |
|
|
|
|
6 |
української мови |
|
|
|
|
7 |
фізики |
|
|
|
|
8 |
образ . мистецтва |
|
|
|
|
9 |
математики |
|
|
|
|
10 |
географії |
|
|
|
|
Хід заходу
I Станція1» Придбання туристичної путівки».
( кабінет директора)
Ви придбали путівку для подорожі,але в путівці замість назви місць, до яких ви вирушаєте, вказано лише географічні координати. Треба визначити назви географічних об’єкті за їх координатами.
№ |
Географічна широта
|
Географічна довгота |
Назва об’єкту |
1 |
10º пд.ш |
142ºсх.д. |
|
2 |
33ºпд.ш. |
151º сх.д. |
|
3 |
34ºпд.ш. |
151º сх.д. |
|
4 |
26ºпд.ш. |
113ºсх.д. |
|
5 |
39ºпд.ш. |
147ºсх.д. |
|
6 |
28ºпд.ш. |
153ºсх.д. |
|
II Станція 2»Таможня» ( кабінет англійської мови).
Єдина валюта , якою можна розрахуватися на таможні – знання географії. Відповідаєте на запитання,бали нараховуються за кількістю правильних відповідей.
1. Яке відношення має до Австралії Метью Фліндерс?.
2.Найвідоміші морські « архітектори»
3.Як називалась Австралія до 1814 року?
4.Дерево,що не горить у вогні.
5.Материк , на якому розміщена одна країна
6.Чому межі озера Ейр в Австралії зображено пунктирною лінією?.
7.Найбільша річка Австралії.
8.Корінне населення Австралії.
9.Дерево – насос Австралії.
10.Столиця Австралійського Союзу.
III Станція3 « Картографічна» (кабінет історії).
Розмістити на магнітній контурній карті написані на кружечках географічні назви ( учні отримують конверти з назвами географічних об’єктів
IVСтанція 4«Зоологічна» (кабінет біології).
1.Закінчіть фразу.» В Австралії, як відомо, є чимало тварин,яких нема на інших материках , бо там вони вимерли, а в Австралії залишилися. Тому , пов’язуючи цей факт із міфів про всесвітній потоп , можна стверджувати , що Австралія для фауни стародавніх епох стала …..».( Ноїв ковчег)
2.Тварина ,що мешкає в Австралії і все життя проводить на евкаліптах.
3.Тварина , яка схожа на їжака, ендемік Австралії.
4. Тварина символ Австралії.
5. Яка тварина , крім страусів і кенгуру, протягом століття була причиною національного лиха Австралії?.
6.Кенгуру в Австралії не бояться тигрів. Чому?
7.За що австралійці встановили пам’ятник гусені?.
8.Яка тварина зображена на гербі Австралійського Союзу?.
9.Чому австралійці не люблять кроликів?.
10. Як називається тварина , що народжує потомство як птах, а вигодовує, як ссавець?.
VСтанція 5» Вправа Австралійський дощ» ( фізкульт.хвилинка, спортивний зал)
VIСтанція 6 « Закінчить слово» ( кабінет української мови).
1.- - - - о - східна точка Австралії
2.- - - -т один із дослідників Австралії.
3.- о - - - - - - найвища гора в Австралії.
4.- - - - - - -н - корінне населення Австралії.
VII Станція 6 Кросворд на тему «Австралія» (кабінет фізики)
1. |
|
|
|
А |
|
|||||||||||
2. |
|
|
|
|
|
|
в |
|
|
|
|
|||||
|
3. |
|
|
с |
|
|
|
|
|
|||||||
4. |
|
|
|
т |
|
|||||||||||
5. |
|
|
|
р |
|
|
|
|||||||||
6. |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
7. |
|
|
|
|
|
|
л |
|
|
|
|||||
|
8. |
|
|
|
і |
|
|
|
|
|
|
|||||
9. |
|
|
|
|
|
|
|
я |
||||||||
Завдання:
VIIIСтанція 8»Ребус» ( кабінет образотворчого мистецтва)
IХСтанція 9» Сенкан». Скласти сенкан до слова Австралія.( кабінет математики).
ХСтанция10» Фініш»( кабінет географії)
Підсумки гри.