Урок-подорож "Число і цифра 7. Сімка. Склад числа 7"

Про матеріал
Комбінований урок формування нових знань і умінь з метою ознайомлення учнів із числом і цифрою 7, розвивати мислення, розвивати загально-навчальні уміння і навички: мовлення, увагу, пам’ять, мислення; інтерес до предмета.
Перегляд файлу

Урок математики

1 клас

Урок-подорож

 

«Число і цифра 7. Сімка.

Склад числа 7»

 

Описание: Картинки по запросу Картинки Закріплення умінь і навичок додавати і віднімати числа в межах 10. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок математики у 1 класі

Урок-подорож

Тема. Число і цифра 7. Сімка. Склад числа 7.

Мета уроку: ознайомити учнів із числом і цифрою 7, пояснити утворення числа 7 додаванням 1 до попереднього числа, навчити писати цифру 7, вправляти дітей в лічбі предметів у межах 7, узагальнити вміння записувати і розв’язувати приклади на додавання та віднімання; знання про попереднє і наступне числа; розвивати мислення, розвивати загально-навчальні уміння і навички: мовлення, увагу, пам’ять, мислення; інтерес до предмета; виховувати якості, необхідні дітям для успішного навчання.

Тип уроку: комбінований урок (формування нових знань і умінь).

Вид уроку: дидактична гра.

Обладнання: ноутбук, презентація до уроку, конструктор Lego, роздатковий матеріал для учнів – математичні блокноти.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб нам не було мороки –

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вправа «Мікрофон»

  • Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.

(цікавим, навчальним, казковим, веселим, світлим, загадковим, проблемним)

  • А учні на уроці якими повинні бути? (дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, вправними)
  • Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно незвичайний.
  • А працюватимемо під гаслом:

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будемо:

Швидко! Дружно! Вміло!

Сьогодні до нас на урок завітали казкові герої: Білосніжка та гноми.

Але з гномами трапилася біда. Вони загубили свої алмази. Допоможемо їм? Якщо знайдемо їх, зможемо відкрити шахту гномів … і знайти там заховані скарби (Додаток 1)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Презентація

Білосніжка заблукала в темному лісі, коли ховалася від злої мачухи. Гноми теж загубились, як і їх алмази.

  1.       Рахунок

А щоб гноми знали, що є діти, які за них вболівають, давайте голосно порахуємо.

  • Рахунок від 1 до 10 (плескаємо в долоні вгорі)

З’являється Простак

  • Рахунок від 10 до 1(стоячи, плескаємо в долоні внизу)

З’являється Чихун

  • Порахувати до 20 ланцюжком (1- парта – один, 2-парта – два, …)

З’являється Веселун

  • Рахунок  двійками

З’являється Мовчун

  1.              Гра «Мовчанка»

Молодці. Мовчун говорити не вміє. Отже, всі відповіді потрібно показати за допомогою математичних блокнотів.

  • Яке число передує числу 4? (3)
  • Яке число наступне за числом 5? (6)
  • Яке число стоїть між числами 2 і 4? (3)
  • Увага! Блокноти  покласти. А тепер дайте відповідь за допомогою піднятої руки.
  • Назвати сусідів числа 6. (5 та 7)

З’являється Ворчун

  1.               Математичний диктант

Зараз математичний диктант. Приготувати ручки.

  • Записуємо на листочку числа: 6,1, 3,5,4,2.
  • Обвести синім олівцем число, яке передує числу 4. (3)
  • Обвести зеленим олівцем, числа між якими стоїть число 3. (2 і 4)
  • Обвести жовтим олівцем число, яке йде за числом 4. (5)
  • Скільки потрібно додати до 5, щоб вийшло 6?

З’являється Соня і Док.

Перевірте, чи так ви виконали завдання? (Перевірка на дошці)

Хто впорався з завданням без помилок, намалюйте усміхнене сонечко.

З’являється Білосніжка (Додаток 2)

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Утворення числа 7

Зачарований ліс

В лісі Білосніжка зустрічає різних тваринок, які стають її друзями.

Задача – вірш (Додаток 3)

Шість метеликів літають

І на квіточки сідають.

Прилетів іще один,

Сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх –

Цих метеликів прудких.

  • Скільки метеликів було спочатку? (6 метеликів)
  • Скільки метеликів прилетіло? (Один)
  • Як дізнатися скільки стало всіх метеликів? (Дією додавання)
  • Складіть вираз.
  • Скажіть рівність.
  • Як утворилося число 7? (До 6 додали 1 – одержали 7 метеликів)
  • Що показує число 6? (Кількість метеликів, які літали)
  • Що показує число 1? (Кількість метеликів, які прилетіли)
  • Що показує число 7? (Кількість метеликів всього)
  1.   Знайомство із цифрою 7 (Додаток 4)

Показ нового значка для позначення числа 7:

Сімка схожа на косу,
На плечі її несу.
Ось прийду я на лужок –
Накошу сінця стіжок.

Дуже легко нам усім
Упізнати цифру… (Сім).
В неї лиш одна нога,
І сама, мов кочерга.

  1.               Презентація «Число і цифра 7»
  2.               Написання цифри 7.

Пояснення написання сімки.

Пропишіть цифру сім в повітрі.

Пропишіть самостійно цифру 7 (робота в зошиті)

Де в нашому житті зустрічаємо число 7?

Сім кольорів веселки –

Відомо нам усім.

Є сім веселих ноток.

У тижні днів теж сім.

Вірш нам допоможе пригадати дні тижня:

Вранці ми із добрим ділом

Привітали… (понеділок).

Ніченька минула скоро,

Трудовий іде… (вівторок).

Сирітка, вміла, молода,

Вже настала… (середа).

Йде четвертий день тепер,

Називається… (четвер).

Діло добре ладиться,

Як настане… (п’ятниця).

Дома скрізь кипить робота,

Коли настає … (субота).

А субота з хлібом й сіллю

Привела сестру… (неділю).

Ось і тижневі кінець,

Хто трудився – молодець!

  • Який сьомий день тижня?
  • Чим він відрізняється від усіх інших?
  1.               Розвиток мовлення

Сімка в давні часи була оповита особливою шаною. Згадування про це число збереглися в прислів’ях та приказках. Хто знає прислів’я з числом 7?

Семеро одного не ждуть.

Сім п’ятниць на тиждень.

На сьомому небі.

Цибуля від семи хвороб.

  1.               Складання розповіді за малюнками (складання задач)
  • Підручник, с.35

V. Фізкультхвилинка

Зранку гноми в ліс пішли… (ходьба на місці). По дорозі гриб знайшли… (Наклонюємося до переду, потім піднімаємося,при цьому руки тримаємо на талії). А за ним то раз-два-три… (Наклонюємося вправо, вліво…). Показалися ще три!… (Руки вперед і розводимо в сторони). І поки гриби збирали… (Наклонюємося, і руками намагаємося достати до пальців ніг). Гноми в школу не попали…(Руками беремося за щоки і качаємо головою вправо, вліво…). Побігли, поспішили… (Біг на місці, або по колу). І гриби всі погубили…(Присідаємо).

Після довгого дня, гноми повернулись в свій будиночок, де вони стали співати, танцювати та грати з Білосніжкою у схованки.

Діти активно приймають участь у грі «Схованки» (склад числа 7). Працюючи в парах, один учень показує число, а інший учень знаходить другий доданок, щоб в сумі отримати число 7. (Додаток 5)

VІ. Закріплення уявлень про число 7 і цифру 7.

Галявина розваг (Додаток 6)

На цій галявині Білосніжка з гномами грає з цеглинками Lego

  1.          Робота в парах

Візьміть 7 цеглинок і складіть якомога більше прикладів на додавання та віднімання у межах 7. Свої приклади запишіть у зошит (Додаток 7)

  • Перевірка роботи.
  • Вправа на утворення числа 7 (Додаток 8)

Гноми вирішили перевірити, чи запам’ятали ви склад числа 7

  1.                   Гра «Будівельники»

Зла Королева вкрала у гномів алмази. Але гноми дуже бояться увійти в її замок, щоб їх знайти. Ти можеш їм допомогти?

  • Побудуйте різні конструкції зі своїх семи цеглинок.

(Діти працюють самостійно в парах. На дошці з’являються таблички:

6+1               5+2             4+3

  • Підберіть конструкції до кожної таблички.
  • На які частини можна розділити число 7?
  • Чи є інші варіанти? (інших варіантів немає, можна лише поміняти частини місцями)

VІІІ. Підсумок уроку.

Шахта гномів

Ласкаво просимо до шахти гномів. Головний скарб, який ми знайшли – це наші знання! Гноми сподіваються на зустріч з вами ще не раз.

 

«Мікрофон»

  1.          Якому числу був присвячений урок?
  2.          Утворення числа 7
  • А що ви дізналися?
  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Ви сьогодні добре попрацювали, скажемо один одному СПАСИБІ.

 

docx
Додав(-ла)
Мороз Іванна
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
27 серпня 2021
Переглядів
923
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку