Урок-подорож "Чотирикутники"

Про матеріал
Матеріал містить завдання для уроку узагальнення і систематизації з геометрії у 8 класі на тему "Чотирикутники".
Перегляд файлу

Клас 8

Тема уроку: Чотирикутники.Розвязування задач,

 

Мета уроку

· Навчальна: систематизувати і узагальнити знання учнів про чотирикутники, закріплювати вміння розв'язувати задачі даного тематичного блоку

· Розвиваюча: розвивати вміння учнів використовувати набуті навички під час розв'язування задач;

·      Виховна: виховувати наполегливість, вміння об’єктивно оцінювати здібності;

Компетенції:

· Соціальна та громадянська компетентності:

Ø Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі;

Ø Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань;

Обладнання: опорний конспект, навчальна презентація, комп’ютер, проектор, екран,.

Форма:  Урок –подорож

Епіграф уроку:

«Хто в дитинстві займається геометрією, той розвиває увагу,  тренує мозок, волю, виховує в собі наполегливість і завзятість у досягненні мети”.

А. Марушкевич 

ДЕВІЗ  УРОКУ : „Серед різних умів за однакових умов має перевагу той, хто знає геометрію.”

 Б. Паскаль                                                                                                                              

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний етап уроку. Повідомлення теми і мети уроку

 

Геометрія – наука цікава, вона дає поживу нашій кмітливості, уяві, здатності працювати .Сьогодні у нас урок-подорож по місту «Чотирикутники», на якому ви не просто зможете пригадати матеріал з теми «Чотирикутники», але й цікаво, я сподіваюсь, проведете час.  Під час подорожі бажаю вам  виявити свою самостійність, показати свої знання, творчі здібності.

 Подорож по місту про­ходитиме за схемою. На дошці є схема подорожі, Саме за цим маршрутом ми будемо подорожувати

Уявіть себе сьогодні не учнями 8 класу, а пасажирами геометричного автобуса, що вирушає в подорож від школи до залізничного вокзалу міста .

                                      

                                             Теоретична каса

                                                 

                                      

                                        Острівець відповідей

 

 

 

 

                              Вулиця усних вправ

 

                                                    

 

                      Зупинка №1. Проспект чотирикутників

  

 

 

                             Зупинка №2. Каскад задач

 

 

 

 

II. Мотивація навчальної діяльності           

 казка-питання:

Одного разу зібралися всі чотирикутники на лісовій галявині і стали обговорювати питання про вибір свого короля. Довго сперечалися і ніяк не могли прийти до однієї думки. І ось один старий паралелограм сказав: "Давайте підемо всі до царства чотирикутників. Хто першим прийде, той і буде королем." Всі погодилися. І рано вранці вирушили в далеку подорож. На шляху їм зустрілася річка, яка сказала , що перепливуть її тільки ті, у кого діагоналі перетинаються і діляться навпіл. Частина чотирикутників залишилася на березі, а інші переправилися і пішли далі. Але незабаром на шляху їм зустрілася гора, яка сказала, що дозволить пройти тільки тим, у кого діагоналі рівні. Декілька мандрівників залишилася у гори, інші продовжили шлях. Дійшли вони до обриву, де був вузенький місточок. Міст поставив умову, що пропустить тільки тих, у кого діагоналі перетинаються під прямим кутом. У підсумку по мосту пройшов тільки один чотирикутник, який першим дістався до царства і був проголошений королем. Хто став королем чотирикутників?

(Відповідь: переправились через річку: ромб, квадрат, прямокутник, паралелограм. Через гору перейшли: квадрат і прямокутник. Через міст пройшов тільки квадрат. Він і став королем чотирикутників.)

 

 

     Учитель. Ми з вами вивчили тему «Чотирикутники», яка має дуже широке практичне застосування, бо чотирикутники зустрічаються в нашому житті на кожному кроці.. Важко уявити собі життя без чотирикутників. Розгляньте предмети побуту, окремі конструкції будівель, зайдіть до супермаркету чи в картинну галерею, - і ви побачите безліч речей у вигляді чотирикутників.

                                                        

Додаток 1.

 Наведіть приклади(учні наводять приклади).

Паралелограм

     У фізиці: при вивченні сил, при знаходженні рівнодійної сили.

     У житті: рами велосипедів, мотоциклів, де для пружності проведена діагональ.

Прямокутник

     У життя несе красу, чіткість, стрункість. Поглянь навколо себе: стіни, підлога, поверхня столу, зошити тощо. Спробуй побудувати дім або зробити раму для картин, не знаючи властивостей прямокутника.

Ромб, квадрат

  •      Використовують у мистецтві: на тканинах художники, у візерунках на килимах; робітники укладають плитку у вигляді ромба, квадрата; домкрат для легкових автомобілів має форму ромба.
  •  Презентація «З життя чотирикутників»

 

ІІІ.. Актуалізація опорних знань. Початок подорожі.

Вчитель:

  1. Теоретична каса

Робота з індивідуальними картками.

Щоб потрапити в геометричний автобус вам потрібно придбати  в касі квитки. А щоб їх придбати потрібно згадати теоретичний матеріал

 

Чотирикутники

Протилежні сторони паралельні

Протилежні сторони рівні

Усі сторони рівні

Протилежні кути рівні

Діагоналі рівні

Кути прямі

Діагоналі перпендикулярні

Діагоналі в точці перетину діляться навпіл

Паралелограм

    +

    +

    -

     +

    -

   -

     -

    +

Прямокутник

    +

    +

    -

    +

   +

   +

     -

    +

Ромб

    +

    +

   +

    +

   -

   -

    +

    +

Квадрат

    +

    +

   +

    +

   +

  +

    +

    +

 

2.Німий математичний диктант

 

  1.                            2.                                              3.

 

 

 

 

 

 

  1.                                                                             5.

 

 

 

 

 

 

 

 

ІY/ Узагальнення вмінь та навичок учнів

3. Гра «Острів правильних та неправильних відповідей»  (перевірка теоретичних знань)

Чи правильні твердження?

  1.     Діагоналі ромба рівні. (ні)
  2.     У ромба протилежні кути рівні. (так)
  3.     У паралелограма всі сторони рівні. (ні)
  4.     Квадрат – це чотирикутник (так)

5)    Діагоналі паралелограма рівні. (ні)

  1. У прямокутника всі кути прямі. (так)

___________________________________________________________

  1.     Сума протилежних кутів паралелограма 1800 . (ні)
  2.     У ромба сума кутів, що прилягають до однієї сторони – 1800. (так)
  3.     Діагоналі ромба є бісектрисами кутів (так)_
  4. Діагоналі квадрата і прямокутника рівні. (так)
  5. У прямокутника діагоналі взаємно перпендикулярні. (ні)
  6. Діагоналі ромба діляться точкою перетину навпіл (так)

_____________________________________________________

  1. Діагональ прямокутника ділить його на два рівнобедрені трикутники(ні)
  2. Діагоналі паралелограми точкою перетину діляться навпіл. (так)
  3. Діагоналі ромба взаємно перпендикулярні. (так)
  4. Сторони паралелограма рівні (ні)
  5.  У прямокутника всі сторони рівні (ні)
  6. Діагональ прямокутника ділить його на два рівних трикутники (так)

________________________________________________________________

 

4.Вулиця усних задач

Екскурсовод: Ми їдемо вулицею усних задач http://nadoest.com/prosmotr/429/428137/428137_html_m7e3b23ed.png

 

http://nadoest.com/prosmotr/429/428137/428137_html_6f70dab9.png

 

http://nadoest.com/prosmotr/429/428137/428137_html_4176b48f.png

 

http://nadoest.com/prosmotr/429/428137/428137_html_426d78ae.png

                               В                                    С           http://nadoest.com/prosmotr/429/428137/428137_html_24171d6a.png

 

http://nadoest.com/prosmotr/429/428137/428137_html_m4be4bf6c.png

 

4.  Розвязування задач практичного характеру

 Зупинка №1. Проспект чотирикутників, 

  1. І група - „майстри-паркетники” „
  2. ІІ група - „швачки”
  3. ІІІ група – агрономи”
  4. ІV група – „столяри”

Завдання для кожної з груп

 I група

1. Майстер-паркетник хоче пересвідчитись, що випиляні з дуба чотирикутники- квадрати. Чи достатньо для цього:

1) рівності чотирьох сторін, (ні, може бути ромб);

2) рівності обох діагоналей, (ні, може бути прямокутник);

3) рівності чотирьох відрізків поділу діагоналей, (ні, може бути прямокутник);

4) ваша версія (треба передсвідчитись в рівності діагоналей і рівності сторін).

ІI група

2. Швачка хоче переконатися, що виготовлена нею серветка- квадратна. Чи досить для цього:

1) двічі перегнути її по діагоналі, слідкуючи, щоб збіглися при цьому сторони, (ні, може бути ромб);

2) двічі перегнути ї по „середніх” лініях, (ні, може бути прямокутник);

3) спочатку перегнути її по діагоналі, а тоді сумістити кінці цієї діагоналі, (ні, може бути ромб);

4) двічі перегнути її по діагоналі, щоб співпали утворені трикутники? (ні, може бути ромб);

5) ваша версія, (перегнути одночасно і по „середніх” лінях )

ІІI група

3. Як агроному, не вимірюючи кутів чотирикутної земельної ділянки, передсвідчитись, що вона квадратна? Для цього достатньо:

1) перевірити рівність діагоналей, (ні, може бути прямокутник);

2) перевірити рівність сторін, (ні, може бути ромб);

3) передсвідчитись, що діагоналі точкою перетину діляться навпіл, (ні це може бути в любому з класу паралелограма)

4) ваша версія (перевірити рівність діагоналей та рівність сторін).

IV група

4. 1) Столяру треба виготовити підставку у формі квадрата. Що він повинен виміряти? (виміряти сторони і кутником - прямі кути).

2) Столяр випиляв квадрат з листа фанери. Як перевірити, що вирізаний чотирикутник є справді квадратом? (повернути квадрат на 90° і знову вкласти в розріз, що утворився).

 

5.Зупинка №1. Каскад залач,

І  ГРУПА

 В -1    1)  У  ромбі  один  з  кутів  60 градусів . Вкажи  величини  інших  кутів .

      2)  Сторона  квадрата  10 см.. Знайди  периметр  і  площу  квадрата.

      3)  Сторони  прямокутника  8 см. і  4 см..  Знайди  периметр  і  площу.

4) У  квадраті  провели  діагоналі .  Знайди величини  всіх  кутів  утворених  трикутників.

ІІ ГРУПА

В -2     1)    У   паралелограмі   один  з  кутів   120  градусів.  Вкажи   величини  решти кутів.                                                                                   

2)   Периметр  квадрата   40  см. . Знайди  площу   квадрата.

3)   Одна  сторона  прямокутника  4 см. ,  а  інша   в  2 р. більша . Знайди  периметр   і  площу.

 

 

ІІІ  ГРУПА

В-3    1)   Діагональ   ромба   утворює    з  однією  з     сторін   кут   60    градусів. Знайди   кути   ромба.                                                                            

           2)  Площа      квадрата   100  квадратних   сантиметрів . Знайди  периметр.

3)   Периметр   прямокутника   24 см.. Одна   сторона  8  см.  . Знайди  площу  прямокутника.

 

6.РОЗВЯЗУВАННЯ ПИСЬМОВИХ ЗАДАЧ.

 

1. Сторони чотирикутника відносяться як 2:3:4:5. Периметр його дорівнює 70 см. Знайти сторони чотирикутника.

  1. Менша діагональ ромба 12 см, а один з його кутів 60. Знайти периметр ромба.

 

  • 7.Зупинка №3. Зустріч з жителями міста.
  •  На середину класу по черзі виходять чотирикутник, паралелограм, прямокутник, ромб, квадрат і розповідають про свої властивості.

 

  • Чотирикутник.   Я простий чотирикутник.
  •                                Мій низенький вам уклін.
  •                              Я не задавака, як трикутник,
  •                               Хоча більше маю сторін.
  •                               Я не маю медіани,
  •                               Бісектриси й висоти.
  •                                Не показний і незнаний,
  •                               Але в мене є брати.
  •                               Ну про це вони пізніше
  •                              Говоритимуть самі.
  •             Я ж скажу найголовніше:
  •             Я найстарший у сім'ї.
  •             Хоч вони й аристократи,
  •            Скромності у них на грам,
  •            Що ж іще мені сказати,
  •             Брате паралелограм?
  •            Ти продовжи мову далі,
  •             Все про себе скажи сам,
  •             А мої діагоналі
  •            Не діляться пополам.
  •  
  • Паралелограм.    Я не винен, що у мене
  •                              Поділились пополам
  •                               Діагоналі, моя нене,
  •                              Я ж на те й паралелограм.
  •                              Сторони у мене рівні —
  •                              Протилежні, брате мій,
  •                               Й паралельні ще до того,
  •                              Теорема є про них.
  •                              А кути — про них мовчати
  •                               Я не можу, ні, ні, ні.
  •                             Протилежні рівні також —
  •                                Гострий, гострий і тупі.
  •                               Може я й несимпатичний.
  •                              Не приховую цього,
  •                              Та крім того, симетричний
  •                              Я відносно точки О.
  •  
  • Прямокутник.     Досить, досить з тебе, брате.
  •                                Все це також в мене є.
  •                              Я ще хочу розказати
  •                              Щось про себе, про своє.
  •                              Звати мене — прямокутник,
  •                               І кути мої прямі.
  •                               Також я паралелограм:
  •                               Діагоналі мої рівні
  •                               І діляться пополам.
  •  
  • Ромб.                     Може вийде це негарно,
  •                               Та скажу вже про своє:
  •                               Що мої діагоналі
  •                               Бісектриси є кутів.
  •                               Та і ще перпендикулярні
  •                               Вони в мене поготів.
  •                                А крім того, в мене рівні
  •                               Всі чотири сторони.
  •                                І не б'ються, наче півні,
  •                               Бо ж однакові вони.
  •                               О, забув іще сказати
  •                               Я про себе основне:
  •                                Ромб я, ромбом мене звати
  •                                 Ось, що саме головне. 
  •  
  • Квадрат.             Я і ромб і прямокутник,
  •                             Хоч і наймолодший брат.
  •                             Вірний їм усім попутник,
  •                             Ну а звуся я — квадрат.
  •                             Все, що тут уже сказали,
  •                             Все стосується мене.
  •                             Більш нема про що сказати,
  •                             Будем мабуть ми вже йти
  •  
  • . Чотирикутник. Ми, мабуть, усе сказали.
  •                               Пам'ятайте ви про нас.
  •                            Тож бувайте всі здорові
  •                             І живіть ви літ до ста.
  •                             Відкривайте стежки нові
  •                             З усмішками на устах.

Наша подорож по місту підійшла до кінця.

 

                 Гра «Конструктор»

1.За допомогою  одного прямолінійного розрізу поділити

-паралелограм на дві частини ,з яких можна скласти прямокутник,

-прямокутник на дві частини,з яких можна скласти паралелограм,

2.За допомогою двох прямолінійних розрізів поділити

-ромб на три частини,з яких можна скласти прямокутник.

 

 Гра   «Художник».

Побудуйте   чотирикутник  у  якого  :

а )    всі   кути  рівні ;

б)    всі   сторони   рівні ;

в)     діагоналі  рівні   і  перетинаються   під  прямим   кутом ;

г)      основи  паралельні  ,  а    бічні    рівні  ,  але   не   паралельні ;

д)     опуклий   чотирикутник ;

і)      неопуклий   чотирикутник.

 

 

 

V. Підсумок уроку 

    Учитель. Геометрія – це не тільки школа логічного мислення, але й джерело , що сприяє розвитку асоціативного мислення. Кожен з вас намалюйте геометричну фігуру, що вам до вподоби: або квадрат, або прямокутник.

    Квадрат. Символізує такі позитивні риси характеру людини як потреба довести справу до кінця, терпіння, методичність, впорядкованість. Хто обирає квадрат, - спроможні концентруватися на головній меті.

    Прямокутник. Свідчить про перехідний стан особистості, невпевненість, непослідовність, але водночас відкритість до нових ідей, цікавість та сміливість. Вибір прямокутника, як правило, свідчить, з одного боку, про низьку самооцінку, а з іншого боку -  про довірливість.

 

VІ. Домашнє завдання.

Повторити §1Розгадати  кросворд, задачі по темі «Чотирикутники» та розв’язати їх .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

12

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По горизонталі:

  1. Паралелограм з прямими кутами (прямокутник).
  1. Многокутник з чотирма кутами (чотирикутник).
  2. Чотирикутник, у якого лише дві протилежні сторони паралельні (трапеція).

7.  Геометрична фігура, що є стороною многокутника (відрізок).

8.  Прямокутник з рівними сторонами (квадрат).

9. Перпендикуляр, опущений з вершини чотирикутника на протилежну сторону (висота).

10. Відрізок, що сполучає дві сусідні вершини чотирикутника(сторона).

12. Точка перетину двох сторін чотирикутника (вершина).

14. Добуток довжини і ширини прямокутника (площа)

 

По вертикалі:

1. Чотирикутник, у якого протилежні сторони паралельні (паралелограм).

2. Фігура, утворена двома сторонами чотирикутника (кут).

4. Промінь, що ділить кут навпіл (бісектриса).

6. Відрізок, що зєднує протилежні вершини чотирикутника (діагональ).

11. Паралелограм з рівними сторонами (ромб)

13. Математик, який ввів термін „ паралелограм” (Евклід).

Початковий та середній рівень

Варіант І

 

Знайти периметр

 

               7см

      В                        С

4см

 

 

А                        D

 

а) 11см;  б) 28см;

 в) 22см; г) 44см

 

Знайти периметр

 

 

   M              6cм          N

 

                                    4cм

 

   K                                Р      

 

а) 20см;  б) 10см;

 в) 24см;  г)48см.    

                     

  Знайти периметр

 

            В         

 

                       2см

     А                 С

 

 

              D

а) 2см;  б) 4см; 

в) 8см; г)16см.

 Знайти периметр

 

М                 N

 

 

                        8см

 

 K                    P

 

а) 64см;  б) 16см;

 в) 32см;  г) 8см.

Знайти невідомі кути

 

        В                        С

                               

          

 

  А                        D

 

 

 

Знайти невідомі кути

                                                                                               N                                  K

                  

 

 

M                                Р                                                              

 

 

Знайти невідомі кути

            D

 

 

  С            40       F

 

 

 

            E

 

Знайти невідомі кути

 

    B                    C

 

 

 

     A                   D

 

 

 

 

Які з тверджень правильні:

  1. Паралелограм – чотирикутник, який має хоча б два прямих кута.
  2. Прямокутник – чотирикутник, діагоналі якого рівні.
  3. Ромб – чотирикутник, діагоналі якого перпендикулярні.
  4. Квадрат – ромб у якого кути рівні.
  5. Паралелограм – чотирикутник, у якого дві сторони паралельні.

 

 

 

 

 

 

Достатній рівень

Варіант І

 

Знайти периметр

 

              

     M                        N

 

   А               О      2см               

      2см

K                       P

 

 

а) 7см;  б) 14см;

в) 6см;  г) 12см

 

Знайти периметр

 

 

     B   4см             3см С

 

                                     

 

 

     A                             D     

 

а) 28см;  б) 22см; 

в) 49см;  г)14см.

                         

  Знайти периметр

 

       В

 

               

А                 С

 

 

         D

а) 40см;  б) 100см; 

в) 20см; г)60см.

 Знайти периметр

 

B                 C

 

                 4см

 

 

 A                    D

 

а) 32см;  б) 16см;

в) 64см;  г) 8см.

Знайти невідомі кути

 

        В                        С

                  

                  

         

  А                        D

 

 

 

Знайти невідомі кути

       M                          N                       

 

                     О

 

                 

   K                                P

 

Знайти невідомі кути

            K

 

 

  F                  M

       

 

 

            P

 

Знайти невідомі кути

            К

    B                    C

       

                   О

 

     A          М      D

 

 

 

 

Які з тверджень правильні:

  1. Паралелограм – чотирикутник, діагоналі якого взаємно перпендикулярні.
  2. Прямокутник – паралелограм у якого діагоналі рівні.
  3. Ромб – паралелограм, у якого сусідні сторони рівні.
  4. Квадрат – ромб, діагоналі  якого рівні.
  5. Ромб – прямокутник, у якого всі кути рівні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Початковий та середній рівень

Варіант ІІ

 

Знайти периметр

 

               8см

      В                        С

3см

 

 

А                        D

 

а) 11см;  б) 22см;

 в) 24см; г) 48см

 

Знайти периметр

 

 

   M                           N

 

                                    7cм

 

   K             8см             Р      

 

а) 30см;  б) 15см;

 в) 56см;  г) 42см.    

                     

  Знайти периметр

 

            В         

 

   4см

     А                 С

 

 

              D

а) 8см;  б) 16см; 

в) 32см; г)64см.

 Знайти периметр

 

А                     В

 

 

                        12см

 

 Д                    С

 

а) 12см;  б) 24см;

 в) 144см;  г) 48см.

Знайти невідомі кути

 

        А                        В

                               

          

           

  D                        С

 

 

 

Знайти невідомі кути

                                                                                                   C                                  E

                  

 

 

  K                                F                                                              

 

 

Знайти невідомі кути

            M

 

 

  K                  P

 

 

 

            D

 

Знайти невідомі кути

 

    B                    C

 

          O

 

     A                   D

 

 

 

 

Які з тверджень правильні:

  1. Паралелограм – чотирикутник, дві сторони якого рівні між собою.
  2. Ромб – паралелограм у якого кути рівні.
  3. Кожний квадрат є прямокутник.
  4. Прямокутник – чотирикутник, який має хоч би два прямих кута.
  5. Паралелограм – чотирикутник у якого діагоналі в точці перетину діляться пополам.

 

 

 

 

 

 

Достатній рівень

Варіант ІІ

Знайти периметр

 

              

     B                         C

 

                                   

     

А                        D

        5см     4см

       

а) 9см;  б) 18см;

в) 20см;  г) 28см

 

Знайти периметр

 

 

     M                            N

 

            4см              O             

      A                 

                          2см

     K                   B        P    

 

а) 24см;  б) 12см; 

в) 32см;  г)8см.

                         

  Знайти периметр

 

      В

 

               

А    7см    С

 

 

         D

а) 28см;  б) 49см; 

в) 14см; г) 56см.

 Знайти периметр

 

F             B 3см   M

 

                

            

                    

  E     A     4см     P

а) 49см;  б) 14см;

в) 28см;  г) 12см.

Знайти невідомі кути

F

      B                          C

       

 

 

А                        D

 

 

Знайти невідомі кути

       K                          M                      

 

 

 

                 

   P                  A           N

 

Знайти невідомі кути

            B

 

 

  A                  C

       

 

 

            D

 

Знайти невідомі кути

            К

    B                    C

       

                  О

 

     A          М      D

 

 

Які з тверджень правильні:

  1. Паралелограм – чотирикутник, який має три прямих кута.
  2. Ромб – прямокутник у якого всі кути рівні.
  3. Квадрат – прямокутник у якого діагоналі перетинаються під прямим кутом.
  4. Ромб – чотирикутник, діагоналі якого перпендикулярні.
  5. Прямокутник – паралелограм у якого сторони рівні.

 

docx
Додано
26 березня 2020
Переглядів
1870
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку