Тема: Додавання кількох чисел. Коло, круг.
Мета: Формувати в учнів ключові компетентності, а саме:
Формувати в учнів предметні компетентності:
Інтегрований навчальний зміст: Різноманітність квітів. Конструювання з геометричних фігур.
Хід уроку
І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
1.Психологічний настрій на урок.
В нас немає «ти», (жовта цеглинка)
В нас немає «я», (блакитна)
Бо ми дружний клас, ми – одна сім’я. (з’єднують обидві)
1. Ігровий тренінг « Я обираю настрій…»
- Я вам пропоную прислухатися до власних почуттів і обрати свій настрій. На яку пору року він схожий? (Зима(блакитна цеглинка) – бадьорий, а можливо злий, весна (зелена)– веселий, радісний, осінь (помаранчева) – мрійливий, трішки сумний, літо (жовта) – щасливий, сонячний).
- Порахуємо, додамо, порівняємо!
2. Очікування від уроку
- А чого ви очікуєте від нашого уроку, яким він буде, на вашу думку? (Цікавим, веселим, ігровим, пізнаємо багато нового, будемо рахувати, розв’язувати задачі). Будемо сподіватись, старатися і тоді наші очікування справдяться.
3. - Згадаємо аутотренінг
Я – учениця (учень),
Я ходжу до школи.
Мене навчають вчитись,
Я все розумію, я хочу все знати.
4.Слово вчителя.
Щось відоме і нове
Зустрічає скрізь тебе.
Все уважно розглядай,
Точну відповідь шукай.
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати,
Гостре око, слух, терпіння –
І тоді прийде уміння,
І про тебе насам кінець
Люди скажуть «молодець».
ІІ. Обмін інформацією.
1. Цікаві факти
- Діти, а чи можете ви розповісти щось цікаве про числа, цифри?
(На картках Цікаві завдання для Щоденних 5. Читаю для себе )
2. Дитина дня підготувала корисну розповідь. Дитина сідає у Крісло автора ілюструє казку про Математику
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
Ось які важливі цифри! Давайте будемо писати їх завжди охайно, розбірливо.
- Скажіть, будь ласка, яке сьогодні число, а місяць? (9, 2)
Учні називають цифри, а вчитель вивішує зразок написання цих цифр на дошку. Вчитель пише на дошці, а діти записують у зошиті.
Гра «Подорож навколо світу».
Чи любите ви мандрувати? Для цього треба багато знати! Вміти рахувати, щоб купити квитки, воду, їжу та інше знаряддя для подорожі.
2. Математичний диктант. Перевіримо себе!
- Запишіть числа від 4 до 7.
- Запишіть попереднє до числа 3.
- Запишіть наступне до числа 8.
- Запишіть сусідів числа 9.
- Можна зніматись з якора! Попливли!
3. Усний рахунок
Треба нам хвилі на морі побороти! Лічба ланцюжком.
А ось і наше рятівне коло! Щоб взяти з собою рятівне коло – треба розв’язати кругові вирази
4. Гра «Так, ні?»
- Доданок, доданок, сума – це назви чисел при додаванні. (Так)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Обчисліть вирази.
- Давайте пригадаємо, як до числа додати або відняти по 1!
5 + 1 + 1 + 1 + 1 = 7 – 1 – 1 – 1 =
— Скільки всього одиниць додали? Скільки всього одиниць відняли?
— Уявіть собі, що ви чергуєте в їдальні на нашому кораблі. На столі є 4 чашки. Потрібно принести ще 3. Як це можна зробити?
1) Принести одразу 3 чашки. (4 + 3 = 7)
2) Спочатку принести 2 чашки, а потім ще 1. (4 + 2 + 1 = 7)
3) Спочатку принести 1 чашку, а потім ще 2. (4 + 1 + 2 = 7)
4) Принести по 1 чашці 3 рази. (4 + 1 + 1 + 1 = 7)
— Розгляньте вирази. Чи однакові результати в нас вийшли? Як ми додавали число 3 кожного разу — однаково чи по-різному?
С. 16, № 1. Склади і запиши вираз на 2 дії.
- Переходимо до найцікавішого… ми ж справжні мандрівники, а подорожі не можливі без відкриття нових знань.
1+2+5=8 3+4+1=8
2+2+4=8 5+1+2=8
VІ. Закріплення та узагальнення знань.
Давайте пригадаємо прийоми додавання та віднімання! На основі прийомів обчислимо вирази з коментуванням.
6 + 4 = (додавання по 1 або частинами)
7 – 5 = (склад числа 7)
9 – 6 = (віднімання частинами або по 1)
3 + 7 = (переставний закон додавання)
9 + 1 (пригадати наступне число, по числовому променю)
5 + 3 + 2 (додавання будь-яким чином, зручним для нас )
2 + 3 + 5
10 – 5 – 5 (склад числа, покликати пальчики на допомогу)
3. Закріплення вивченого матеріалу за допомогою інтерактивної дошки.
Обчислення виразів на дві дії додавання.
Скільки доданків у кожній сумі? Обчисліть ці суми. Взаємоперевірка
На згадку від нашої подорожі купуємо квіти або фруктові смаколики для мами (вибрати квітку або фрукти зі Стіни слів), порахувати грошові знаки. (додавання на 2 дії, наприклад 5 +2 +1 =).
- На небі з’явились хмари, треба повертатися додому.
4 + = 9 3 + = 7 + 2 = 10
— Як ви знаходили число, що сховалось? Пригадайте правило!
5. Хвилинка відпочинку
- Любі діти! Я пропоную стати всім у коло. Хай це коло буде завжди «колом добрих друзів». Фізхвилинка «То не є проблема» (відео)
Назви геометричні фігури, та лінії які є на малюнку.
1 трикутник,1 коло,
2 квадрати,
5 чотирикутників ( бо 2 квадрати теж чотирикутники)
Криві лінії та ламані.
Можна порахувати фігури!
6. Перегляд відео: Коло, круг.
А тим часом…математика для себе!
Ознайомлення з основними відмінностями між кругом і колом. Розпізнавання геометричних форм реальних предметів.
Назвіть предмети, що є в класі або у вас вдома, які мають форму круга, форму кола.
Математична розмальовка в подарунок.
(для вправ Щоденні 3. Математика для себе)
VІІІ. Рефлаксія навчально-пізнавальної діяльності учнів. Підсумок уроку.
Наш урок добігає кінця! Вправа «Мікрофон»
Чого ж сьогодні ви навчились?
Розв’язання задачі за малюнками
Що робили на уроці?
Тепер я знаю, що…
Тепер я вмію …
Будь ласка, оцініть свою роботу на уроці!
Від учителя отримують Мотиваційні картки – заохочення для здобувачів освіти.