Урок-подорож з математики для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, 1 клас
Тема уроку: «Подорож до країни Математики»
Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5; удосконалювати вміння розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 5; повторити та закріпити склад чисел 2-5; вправляти у написанні цифр;
Коригувати психоемоційний стан та психофізичне напруження.
Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, уяву.
Виховувати цікавість до уроку математики, взаємодопомогу, товариськість.
Формування ключових компетентностей:
уміння учитися: учити визначати мету діяльності, планувати дії, розвивати мислення.
інформаційної: учити працювати з підручником;
здоров'язбережувальної: формувати навички правильного сидіння під час письма; вчити вміло робити паузи, зберігати зір.
Тип уроку: узагальнюючий урок-подорож з використанням інтерактивних технологій.
Форма уроку: урок-подорож.
Обладнання: комп’ютер, математичний набір, малюнки, картки, прищіпки.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1. Привітання
Стали, діти, порівнялись
До гостей всі привітались
Пролунав уже дзвінок,
Розпочинаємо урок.
На перерві відпочили,
І тепер за партии сіли.
Нагадаю вам, що ви
В школі справжні школярі.
На уроці не крутіться,
Лиш на вчителя дивіться,
І повинен кожен знати,
Що не можна розмовляти,
Не кричати, не стрибати,
Товаришам не заважати.
Хочеш ти відповідати?
Треба руку підіймати,
Тому часу ми не гаєм
І урок розпочинаєм.
2. Читання віршів
Уч: Раз, два, три, чотири
Рахувати нас учили.
Уч: П’ять, шість – не лінились,
Цифри ми писати вчились.
Уч: Вчились приклади складати,
Мали числа порівняти.
Уч: Не сиділи, працювали,
Додавали віднімали.
Уч: Сім, вісім – ми будем більше знати,
Математику вивчати.
Уч: Дев’ять, десять – не втомились,
Ми покажем, що навчились.
ІІ. Основна частина
1.Оголошення теми і мети уроку
2. Робота над темою уроку.
Часу з вами ми не гаєм
У країну вирушаєм
Мешканці там проживають,
І вони на нас чекають.
Вони вчаться рахувати,
Вчаться приклади складати,
Цю країну, любі діти!
Нам на карті не зустріти,
Про країну мова йдеться,
Що Математикою зветься.
– Ми з вами здійснемо подорож до країни Математика. Ми зустрінемо багато казкових героїв, які нам будуть давати різні завдання. Якщо ми виконаємо ці завдання, то вони нас приймуть в математичну країну. Тож розпочнем нашу подорож. І ось наша перша зупинка.
Зупинка 1 «Два цапки»
Ось до річки повертаєм
Двох цапків ми зустрічаєм
Маєм їм допомогти
Ось цю річку перейти.
(Діти будують місток. Вставити пропущені числа)
0 1 … 3 … 5
Зупинка 2 «Вовк і троє поросят »
Подивіться ви , малята,
Живуть в хатинці поросята
Треба їх порахувати
Пригадати як їх звати.
(Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф)
Ці веселі поросята
Також вчаться рахувати,
Хочуть нам завдання дати.
У лісі темнім і дрімучим
Жив сірий вовк, голодний, злючий
В хатинку вовк хоче залізти
Щоб поросяток цих трьох з’їсти
Нам треба в ліс вовка прогнати,
Подалі від цієї хати
Треба діти нам не сидіти
І як найшвидше це зробити.
– Вовк зробив шкоду. Він перепутав малюнки з цифрами. Для того, щоб його прогнати ми пограємо в гру з прищіпками.
Пальчикова гімнастика « Роблять пальчики зарядку»
Каліграфічна хвилинка (Написання цифри 2 і 4).
Індивідуальна робота з Черненко Р. над написанням цифри 1.
Зупинка 3 «Каченята»
Там за лісом тече річка
Не глибока ,невеличка
Подивіться ви,малята,
Плавають там каченята
Скільки плаває там каченят? Давайте їх порахуєм. (5)
Фізкультхвилинка « Раз, два, три»
Зупинка 4 «Бджілки»
Не сидять собі на місці
Наші бджілки трудівниці
На галявині літають
І медок вони збирають.
– Діти, а як гудуть бджілки? (дз-дз-дз, дж-дж-дж.)
– Давайте порахуємо бджілок. (5)
– Бджілки несуть у відрах мед до своїх вуликів. А давайте порахуємо
вулики. (4)
–А чого більше? (Бджілок)
–Чи всім бджілкам вистачає вуликів?(Ні)
– Ви вже бачу втомились, то ж давайте трішки відпочинемо і переглянемо коротеньке відео.
Хвилинка релаксації «Зимова казка»
Зупинка 5 « Білка і їжак»
Білка з їжачком в лісочку –
Прийшли разом по грибочки
Будем їм допомагати,
Гриби в кошик всі збирати.
(діти відносять білочці грибочки з результатом 4, а їжачку з результатом 3).
ІІІ. Заключна частина
Підсумок уроку.
– До якої країни ми з вами потрапили?
– Що вам найбільше сподобалося?
Перешкоди подолали,
Всі ви добре працювали,
На уроці відповідали.
Тож скажу вам у кінці:
Першокласники мої – молодці!
КЗО «Котовський навчально-реабілітаційний центр» ДОР»
Відкритий урок,
проведений з учнями 1 класу
на тему:
«Подорож до країни Математики»
Класовод 1 класу:
Пододня О.Ю.
Котовка
2019-2020 н.р