Конспект інтегрованого уроку ( природознавчство, математика, читання).Вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; розв'язувати прості задачі на додавання; розширити знання учнів про ліс, його рослинний і тваринний світ; вчити розрізняти дерева, плоди; розвивати уміння працювати в групах; виховувати любов до природи.
Інтегрований урок
«Подорож до осіннього лісу»
Мета: Вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; розв’язувати прості задачі на додавання; розширити знання учнів про ліс, його рослинний і тваринний світ; вчити розрізняти дерева, плоди; розвивати уміння працювати в групах; виховувати любов до природи.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько
Посміхніться веселенько.
Поверніться до гостей, привітайтесь:
«Добрий день!».
- Всім присутнім ми зичимо здоров’я, добра.
Інтелектуальна вправа «Якщо хочеш…»
- Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте себе по голівці.
- Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть рученята вгору.
- Якщо ви хочете допомагати одне одному, простягніть руку товаришу.
- Якщо ви хочете бути дружними, візьміть одне одного за рученьки.
- Якщо ви хочете бути веселими, здоровими, поплещіть у долоньки.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, до нас сьогодні надійшла телеграма. Давайте почитаємо її:
ТЕЛЕГРАМА
Любі діти! Запрошую вас у гості. Щоб потрапити до мене, треба заплющити очі й промовити чарівні слова: «Крібле, крабле, бум!»
Ваш друг
- Хто це нас запрошує? Візьмемо у мандрівку ось цей кошик із гостинцями.
А зараз заплющте очі й промовте чарівні слова: «Крібле, крабле, бум!».
Відкривайте оченята. Подивіться, де ми з вами опинилися? (в лісі) Так, ми знаходимося на лісовій галявині в чарівному лісі.
А хто з вас був у лісі? Що вам сподобалось і запам’яталося найбільше?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичний урок. Ми вирушаємо в мандрівку до осіннього лісу. Зустрінемося з лісовими мешканцями, навчимося розрізняти дерева.
ІV. Робота над темою уроку.
Бесіда про ліс. Зустріч із Лісовичком.
- Що таке ліс? Відповідь на це запитання прозвучить у вірші, який нам прочитають учні нашого класу.
1 уч. Ліс – це дім, велика хата,
Ой, як тут всього багато!
Є дерева і кущі
А вночі ведмідь тріщить.
2 уч. Є і квіти, є і трави –
Все звірятам на забаву.
Тут гриби ростуть, горіхи –
Білочкам усе на втіху.
- Що ж таке ліс?
Відповіді дітей:
- Ліс – це місце де багато дерев.
- Там живуть різні птахи і звірі.
- У лісі багато комах.
Ліс – це будинок для рослин і тварин. Вони в ньому господарі. Ми – лише гості. А гості поводяться ввічливо. Тихо, щоб не образити господарів.
- А чи знаєте,ви, як треба поводитися в лісі?
Відповіді учнів:
- Не можна ламати гілля дерев і кущів.
- Не можна зривати квіти.
- Не можна збирати гриби.
- Не можна ловити комах.
- Не можна руйнувати мурашники.
- Не можна руйнувати пташині гнізда.
- Діти, здається ми когось розбудили. Відгадайте загадку і дізнайтесь, кого.
Більше як сто років маю,
В темнім лісі проживаю.
Я казковий старичок.
Звуть мене… Лісовичок.
- Який же ліс без дідуся Лісовичка? Він вітає нас у себе в гостині. Саме від нього ми й отримали сьогодні телеграму. Лісовичку та його друзям – звірятам потрібна наша допомога.
- Хто це кличе нас на допомогу? (Дітям роздаються аркуші з надрукованими літерами: ІЛБКА)
- Складіть із букв слово 0 назву тварини, і ви дізнаєтесь, кому потрібна наша допомога. Білці.
- Що ви знаєте про білку?
Відповіді дітей:
- Це невеличка за розміром тваринка.
- Вона має руде забарвлення.
- Білочки живуть у дуплах.
- Полюбляють їсти шишки та горіхи.
- А ще на лапках у неї є кігті, якими вона чіпляється за гілки при стрибках, а хвіст слугує їй кермом.
- Наша білочка стрибала з гілочки на гілочку, хвостиком вильнула і цифри нам написала. Відкрийте свої зошити. Там є рядочок числа 10, який написала для нас Білочка.
Технологія «МІКРОФОН»
- Розкажіть все, що ви знаєте про число 10.
10 – найменше двоцифрове число.
Для написання 10 потрібно використати цифри 1 і 0.
10 утворюється із 9 – 1.
Сусідами числа 10 є 9 і 11.
- Білочка підготувала вам наступне завдання. Математичний диктант із коментуванням.
1. Запишіть число, яке стоїть перед числом 6 (7).
2. Запишіть число, яке стоїть перед числом 7 (8).
3. Запишіть число, яке стоїть між числами 5 і 7 (6).
- А зараз ще одне завдання, будьте уважними, тому що воно складніше, ніж попереднє.
Допоможемо білочці зібрати запаси на зиму – грибочки.
5+5 6-1
7+2 5-3
4+3 10-1
Цікаві задачі
1.Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Ми вас просим, діти милі,
Щоб ви білок полічили. (1+1+3=5)
2.Три грибки на товстих ніжках
Виросли біля доріжки.
Недалечко ще і бабка
Одягла ошатну шапку.
Білці ви допоможіть,
Всі грибочки полічіть. (4)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Добре те, що сонце світить! (Руки вгору)
Добре те, що вітер віє! (Хитаються)
Добре те, що цей ось ліс! (Присідають)
Разом з нами ріс і ріс! (Піднімаються)
Добре гратися на дворі! (Плещуть у долоні)
Добре вчитися у школі! (Сідають за парти)
Зустріч з лисичкою.
- Відгадайте загадку про ще одну лісову мешканку.
У кущах вона ночує
І на зайчика полює,
Вся руденька ц3я сестричка,
А зовуть її Лисичка.
- Які саме ознаки в загадці вказали вам на те, що йдеться про лисичку?
- Лисичка пропонує нам погратися в гру «Впізнай дерево».
Відгадування загадок.
В неї гарні пишні віти,
І колючок не злічити…
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас. (Ялинка)
Чорно-біла одежина,
Зверху – листяна хустина.
Як весна – дарує сік, -
П’ємо рада цілий рік. (Береза)
Рясно в липні зацвітає,
Дуже гарний запах має.
Цвітом від хвороб лікує,
Щедро медом нас частує. (Липа)
Товстий стовбур, пишні віти,
Наче свічки, білі квіти.
А плоди, як їжачки,
Носять з голок піджачки. (Каштан)
Гра «Чий плід?»
Давайте розглянемо плоди й скажемо якому дереву вони належать.
- А зараз лисичка пропонує нове завдання – розфарбуйте листочки відповідним кольором.
4 – жовтим; 5 – червоним; 7 – зеленим; Молодці, діти, справилися із завданням Лисички.
Відправляємося далі в подорож.
- Ось і зайчикові хатка недалечко. Але щоб дістатися до неї, треба подолати ще одну перешкоду.
Ведмідь, учитель лісової школи, пропонує нам прочитати. Він хоче перевірити, хто краще читає – ви чи учні лісової школи.
У ЛІСІ СОСНИ І ЛИПИ.
НА СОСНУ СІЛА СОРОКА.
А ОН ЛИС І ВОВК.
- Діти, які прислів’я про ліс ви знаєте?
- Ліс – не школа, а усіх учить.
- Зрубав дерево – посади два.
- Ліс і вода – брат і сестра.
- Про ліс дбай – матимеш урожай.
Робота з геометричним матеріалом.
- Які гарні ялиночки ростуть біля зайчикової хатки! З яких геометричних фігур складаються ялиночки? (Діти складають з геометричних фігур ялиночку і зайчика).
- Зайчик вдячний вам за допомогу.
Підсумок уроку.
- Час повертатися до школи.
Що треба сказати Лісовичкові?
А тепер заплющте очі й скажіть «Крібле, крабле, бум!».
Розплющуйте очі. Ось ми і в класі.
Де ми з вами побували?
Кого зустріли?
Як ви допомогли звірятам?
- Ви були добрими, розумними, чуйними.
1