Додавання і віднімання десяткових дробів
Урок – подорож
Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.
Мета. Закріпити вміння і навички учнів додавати, віднімати і порівнювати десяткові дроби; розвивати логічне мислення і уяву; виховувати активність і самостійність.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку
Предмет математики такий серйозний,
що корисно не нехтувати нагодою робити
його трохи цікавішим.
Б. Паскаль
І. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні ми з вами здійснимо мандрівку в графство Суми і Різниці Десяткових Дробів королівства Десяткових Дробів. Перш ніж вирушити у дорогу, ми повинні повторити основні правила, закони і традиції графства, у яке помандруємо.
Отже, давайте повторимо закони графства Суми і Різниці Десяткових дробів.
1. Як порівняти десяткові дроби?
Закони графства Суми і Різниці Десяткових дробів ми повторили, переглянемо деякі традиції даного графства.
Усно: 1 – 0,3 3 – 0,23
2,1250 + 0,3 4065 – 3
12,69 – 10 3,1 – 2,1
10 + 2,5 4,5 + 2,7 + 2,5
Магічний квадрат.
Заповніть клітинки таблиць числами так, щоб суми кожного рядка, стовпчика і діагоналі були однакові.
|
1,6 |
|
3,2 |
|
4,4 |
2,8 |
|
|
2,4 |
|
|
|
1,6 |
3,6 |
3,2 |
|
4,4 |
2,8 |
1,2 |
|
2,4 |
2 |
4 |
Відповідь:
Оскільки ви добре знаєте закони і традиції графства Суми і Різниці Десяткових Дробів, то відправляємось сміливо в дорогу.
ІІ. Формування умінь і навичок.
Перша наша зупинка називається
Протягом 7 – 10 хв ви повинні виконати дії, записані на листках.
Варіант 1 Варіант 2
1. 0,26 + 0,45 = 0,71; 1. 37,41 + 3,06 = 40,47;
10. 51,27 – 5,7 = 45,57; 10. 63,49 – 63,4 = 0,09.
Друга зупинка називається
2. Здогадайся і виправ помилки.
Коми вирішили відпочити від щоденної роботи і пішли погуляти, а, повернувшись, забули, де вони були спочатку. Давайте допоможемо комам зайняти свої місця.
32 + 18 = 5 Відповідь. 3,2 + 1,8 = 5
3 + 108 = 408 3 + 1,08 = 4,08
42 + 17 = 212 4,2 + 1,7 =21,2
736 – 336 = 4 7,36 – 3,36 = 4
63 – 27 = 603 63 – 2,7 = 60,3
57 – 4 = 17 5,7 – 4 = 1,7
Третя наша зупинка називається
3. Практична задача.
Задача. Площа однієї кімнати 14,4 м2, що на 2,8 м2 більше, ніж площа другої; площа третьої кімнати на 5,6 м2 менша від суми площ першої і другої кімнат. Яка площа трьох кімнат разом?
Розв’язання.
Відповідь. 46,4 м2.
Давайте трохи відпочинемо від обчислень і згадаємо порівняння десяткових дробів.
Четверта зупинка називається
4. Математична логіка.
Розмістити дроби в порядку зростання:
|
В |
Т |
Г |
А |
С |
Ф |
Р |
О |
|
0,5 |
0,45 |
0,302 |
0,33 |
0,41 |
0,36 |
0,31 |
0,6 |
Слово – ГРАФСТВО
Трохи відпочили – і далі у путь.
Наступна наша зупинка
Розв’язати рівняння:
х = 14,6 – 5,3; х = 15,4 + 8,7 ;
х = 9,3; х = 24,1;
3) 78,6 – 3х = 63,6;
3х = 78,6 – 63,6;
3х = 15;
х = 15 : 3;
х = 5.
Остання зупинка називається
Замість зірочок поставити правильні цифри:
+ 41,5*3 + 41,523 _ 4*,3* _46,37
2*,37* 28,371 *5,*2 15,62
*9,*94 69,894 30,75 30,75
ІІІ. Підсумок уроку.
1. Що сьогодні ми повторили на уроці?
2. Чи зробили ми предмет математики трохи цікавішим?
ІV. Домашнє завдання.