Підсумковий урок з інформатики для учнів 3 класу, проведений у формі подорожі. Головна мета: перевірити та узагальнити та систематизувати знання з даної теми.
Мета:
Обладнання: карта, кросворд, картки із завданнями, ребуси.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Привітання
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати —
Кличе в подорож дзвінок.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. На цьому уроці ми повинні повторити навчальний матеріал з теми «Інформація та повідомлення. Інформаційні процеси», узагальнити його і систематизувати. А також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з теми.
Для цього ми вирушаємо в подорож чудовою країною. І щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили на попередніх уроках, бути активними та уважними. А назву цієї загадкової країни ви дізнаєтесь, розгадавши цей кросворд.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Розгадування кросворда
Кожен, хто подорожує, повинен дотримувати таких правил.
— Щоб вирушати в дорогу, нам потрібно придбати квитки. Але квитки я вам видаватиму протягом нашої подорожі. Ціна квитка — ваші знання. Ну що ж, вирушаємо!
Учні об’єднуються у дві команди. Команди обирають капітанів.
Перша зупинка «Розминка».
Друга зупинка “Запитання”
Правила гри
На роздуми над запитанням ви маєте 30 с. Якщо команда дає неправильну відповідь, то має шанс заробити бал інша команда, яка дасть правильну відповідь. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Переможець — команда, у якої більше правильних відповідей. Кожній команді ставлять 5 запитань.
1 команда
1. Інформатика – це …
А) Наука про мобільні телефони;
Б) Наука про Інтернет;
В) Наука про комп’ютери, їх використання, інформацію;
Г) Наука про комп’ютерні ігри.
А) Інформація;
Б) Шум;
В) Повідомлення;
Г) Інформаційний процес.
А) Очі;
Б) Ніс;
В) Вуха;
Г) Язик;
Д) Шкіра.
А) Опрацювання інформації;
Б) Зберігання інформації;
В) Передавання інформації;
Г) Пошуку інформації;
Д) Декодування інформації.
А) Читання художнього оповідання;
Б) Робота з підручниками, інтернетом;
В) Надсилання листа;
Г) Переклад тексту
2 команда
1. Інформація – це …
А) Наука про інформацію та інформаційні процеси;
Б) Наука про комп’ютери;
В) Нові відомості, нові знання, які одержує людина на основі повідомлень;
Г) Це процеси зберігання, передавання, опрацювання і пошуку повідомлень.
А) Інформація;
Б) Інтернет;
В) Повідомлення;
Г) Інформатика.
А) Очі;
Б) Ніс;
В) Вуха;
Г) Язик;
Д) Шкіра.
А) Шукаєте інформацію;
Б) Захищаєте інформацію;
В) Збираєте інформацію;
Г) Передаєте інформацію.
А) Пошук інформації;
Б) Опрацювання інформації;
В) Захист інформації;
Г) Передача інформації.
Третя зупинка “Встановіть відповідність”
Способи подання повідомлень
1. |
Текстові; |
2. |
Графічні; |
3. |
Відео; |
4. |
Спеціальні позначення |
А)
|
Малюнки, картинки, фотографії, дорожні знаки тощо; |
Б) |
Фрагменти німого кіно, документальні кадри без звуку тощо; |
В) |
Прозові та віршовані твори, листи, записки, смс-повідомлення тощо; |
Г)
|
Запис математичних формул, рівнянь, їх розв’язань, ноти, азбука Морзе тощо. |
Способи подання повідомлень
А)
|
Значення температури повітря, швидкості вітру, сили землетрусу, віку людини тощо; |
Б) |
Розповідь друга про заняття гуртка, оголошення по радіо, сміх дитини тощо; |
В) |
Хитання головою на знак згоди, жести мови глухонімих, сигнали світлофора тощо; |
Г)
|
Стаття про екскурсію із фотографіями, відое-кліп пісні, звуковий кінофільм, малюнок з підписом тощо. |
1. |
Комбінований; |
2. |
Умовні сигнали; |
3. |
Звуковий; |
4. |
Числовий. |
Четверта зупинка “Фізкультхвилинка
(проводиться під веселу музику)
П’ята зупинка “Ребус”
Шоста зупинка “Розшифруй слово”
За допомогою кодової таблиці визнач, які слова закодовані.
10001100 |
10001110 |
10000010 |
10000000 |
10001010 |
10011011 |
10001101 |
10001110 |
10000011 |
10001101 |
10001110 |
10001100 |
10001010 |
10001011 |
10000101 |
10001101 |
IІІ. Підсумок уроку.