Острів Джарилгач
-
Любі друзі, ви вже багато де побували, ви відвідали багато дивовижних місць континентальної України. Але ж ви знаєте, що Україна омивається двома морями та має у своєму складі багато островів, які теж славляться казковою природою. На одному з них ми з вами зараз і побуваємо. У Чорному морі є справжній райський куточок, який, за його неймовірні краєвиди, називають "українськими Мальдівами". Йдеться про Джарилгач – найбільший незаселений острів у Європі.
-
Потрапити на Джарилгач можна єдиною дорогою – через море із Скадовська. Звідти регулярно курсує пасажирський теплохід. Тому «Попутного нам вітру та сім футів під кілем» і ми вирушаємо.
-
Ось ми й на місці. Ця дивовижна місцина славиться своїми ідеально білими піщаними пляжами, які разюче контрастують із бірюзовою морською водою, що його оточує. Крім того, тут на власні очі можна побачити, як дика незаймана природа відвоювала у людської цивілізації свій клаптик під теплим південним сонцем.
-
З 2009 року на території Джарилгача діє Національний природний парк. Проте перші згадки про цей диво-острів датуються часами античності. У давнину він разом із сусідньою косою Тендра утворював єдину смугу суходолу, яку древні греки називали Ахіллесовим Бігом, згадуючи у своїх міфах.
-
Заповідна "оаза" живої краси розкинулася на території, довжиною понад 40 кілометрів та шириною менше 4,5 км посеред морської блакиті просто навпроти Скадовська, а відділяє його від материка Джарилгацька затока. Острів має видовжену форму, на заході переходить у довгу піщану косу, що лише трохи не дотягує до берега.
-
Тут немає готелів, санаторіїв, та і взагалі будівель, споруджених людиною. З винятків – два самотні маяки – темний і світлий – старіший з яких стоїть тут уже понад 100 років. Його звели ще в 1902 році за проектом Гюстава Ейфеля, чия відома на весь світ вежа сьогодні є окрасою Парижа.
-
Але все ж головна принада Джарилгача – його нетлінна краса та багатство природи. Так, уся територія острова, крім піщаного узбережжя та мілководдя, – це нерозораний степ з його неповторними ландшафтами та унікальною екосистемою, вкритий рідкісною рослинністю та заселений дикими тваринами.
А живий світ острова справді вражає своїм розмаїттям. На площі у 6 тисяч гектарів можна зустріти оленів, муфлонів, ланей, зайців, лисиць. Також пляжами вільно прогулюються кабани, а з моря майже до самісінького берега підпливають дельфіни.
-
В акваторії також водяться зо два десятки видів крабів, креветки, морські коники, акули-катрани та особливо цінні в тутешніх водах осетрові. Біля прісних водойм, якщо пощастить, можна зустріти болотну черепаху.
-
Ще Джарилгач – це справжнє "пташине ельдорадо", оскільки тут зазвичай гніздяться перелітні птахи перед тривалим і виснажливим польотом у теплі краї. У сезон їх тут збирається десятки, а то й сотні тисяч.
-
Багатим він є і на озера, яких тут налічується понад дві сотні. Ще острів може похвалитися своїми лікувальними ресурсами: грязями та солоними лиманами. Вода у них містить вдосталь йоду та брому, а повітря навколо насичене сполуками цих елементів.
-
Ось уже сонечко заходить і настав час прощатися з цим неймовірним островом. Я впевнена, що після нашої екскурсії ви з радістю побуваєте тут ще багато разів та відкриєте для себе багато невідомого та цікавого. Дякую за увагу!