Дата:
Клас:
Конспект уроку української мови
Тема: Пишу з великої букви назви гір, річок, озер і морів. Складання речень. Розвиток зв'язного мовлення.
Мета: закріпити вміння спостерігати і досліджувати значення слів, розпізнавати слова, які треба писати з великої букви;
Дидактична задача: удосконалювати вміння складати і записувати речення за поданими запитаннями; розрізняти загальну і власну назву;
Розвивальна задача: розвивати базові навички і вміння, необхідні для подальшого розвитку комунікативної компетенції, мовлення учнів, збагачувати словниковий запас;
Виховна задача: виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до Батьківщини.
Обладнання: мультимедійний комплект, ЛЕГО, карта України, картки із завданням.
Тип уроку: урок застосування вмінь та навичок
Форма проведення : урок - подорож
Хід уроку
І. Організація класу
З’ясування емоційної готовності учнів.
«Сонечко». Учитель звертається до дітей:
Чарівність починається з маленького. Поділимось часточкою свого тепла з другом. Відчуйте, як вас наповнює тепло, доброта і радість. Потріть долоньки одна об одну кілька секунд – щоб відчути тепло. «Зліпіть» уявну кульку-сонечко з вашого тепла та подаруйте її товаришу. І ви побачите, як зміниться вираз його обличчя!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, завдань уроку.
Отже, сьогодні ми продовжимо вивчати іменники, які пишуться з великої букви. А саме – назви рік, озер, морів і гір.
А найкраще це зробити під час подорожі. Як завжди нашими помічниками на уроці під час подорожі будуть Ґаджик, Родзинка, Читалочка і Щебетунчик.
(Одержати більше знань, отримати гарний настрій, дружно працювати, потренуватись писати з великої букви назви міст, сіл, вулиць, річок, …).
Слайд № 4 – 6
Запишемо у зошитах дату та місце нашої подорожі .
Вправа «Незакінчене речення»
Каліграфічна хвилинка.
Гг гг
Го гов
Говерла – звуковий аналіз слова
ІІІ. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
Інтерактивна технологія «Передбачення»
Інтерактивна технологія «Експрес - тест»
Вибіркове списування.
Слайд № 19. Музична фізхвилинка
Висновок. Як пишемо назви рік?
Пальчикова гімнастика «Варенички»
Слайд № 20- 21
Слайд № 22
VІ. Самостійне виконання учнями завдання.
Робота з другом. Вправа «Конструктор»
Завдання: з поданих слів склади й запиши речення.
V. Підсумок
- Зробіть висновок – як пишуться назви гір, рік, озер, морів?
Загальна назва іменника – цеглинку кладемо на парту горизонтально;
власна назва іменника – ставимо вертикально.
Київ море Карпати Азовське гори Терса І—І І---І
VІ. Рефлексія
Пірамідка настрою